1

Temat: Jaki system

Jako że od niedawna bawię się atarynką z SIO2PC (dawno temu była to Atarynka z magnetofonem) mam pytanko -jaki wybrac system -a jest tego sporo DOS 2.5 ,XE ,bibo,Sparta itp.

2

Odp: Jaki system

Witka!

W jakims zinie na Atari byly opisane wszystkie DOS-y na Atari i wygral DOS II+. Ja tez tego uzywam i nie narzekam.

Pozdrawiam,
Black Dot

:: Falling Man Games :: http://fmg.servegame.com :: Macroh Masheen :: http://www.macrohmasheen.com ::

3

Odp: Jaki system

wybór dos'a zależy od tego co chcesz robić na Atarce

- do obsługi HDD można używać tylko Sparty i Mydos'a
- do obsługi dysków w Double/Medium/Single najlepszy jest DosII+d
- ale do obsługi większych gęstości np. 720KB (stacja Toms 720)
  Mydos

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Jaki system

:D
Gdzie mogę to znaleźć na sieci
MyDos-a mam ale reszty wymienionej w postach nie.....

pozdrawiam

Odp: Jaki system

http://www.atari8-ftp.prv.pl/ i dalej katalog Dos - jest ich troche :) Ale jak masz stacje max DD to Dos II+/D jest rewelka, do tego polecam zakum Dos Controla Jagera/Dial

6

Odp: Jaki system

:D
Super miejsce -sciągnąłem sobie trochę
A stacji nie mam (na razie przynajmniej) tłukę na Sio2PC
pozdrawiam

Odp: Jaki system

Jak na Sio2PC, to oczywiscie polecam nadal Dos II+/D, przeciez ATRy powyzej 180 KB sa mala "poreczne" - latwiej zmienic sobie image'a w APE niz skakac po katalogach w ATRze 16 MB :)

8

Odp: Jaki system

Jeżeli już mowa o ATR-ach
Takie głupie pytanie
Miałem trochę programików i chciałem sobie zrobić ATR-a żeby mógł być odpalany przez Yogi Loadera i nic
Robiłem to na Dir2Atr ale nie widzi takiego ATR-a
Czy robię coś źle czy Dir2Atr się nadaje do d...
Jak zrobię ATR czymś innym (ATRUtil) i mozolnie powrzucam na niego programiki to chodzi

9

Odp: Jaki system

A ja goraco polecam jednak Sparte (najlepiej X), w moim przypadku (HDD w maluchu) trzymam w tym formacie wszystkie gry plikowe (2 z kawalkiem partycje po 16MB) i dziala to wspaniale.
Oczywiscie stosuje czeski loader Micro Sparta DOS Jzego Bernaska (po pewnych - niemalych wewnetrzne zreszta - modyfikacjach).
Do sciagniecia AIM (strony o SIO2IDE).

Pisze o tm dlatego, ze tak samo dobrze sprawdza sie ten system z SIO2PC.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

10

Odp: Jaki system

... ja też polecam SpartaDOS X; jednakże system ten najlepiej spisuje się w kompach conajmniej nieco rozbudowanych. Co do HDD to jestem podobnego zdania co poprzednik; przy HDD brak sparty (X) to poraż(sz)ka - zabawe MyDOS -> HDD / czy Sparta 3.2 -> HDD zostawmy dla masohistów. Jest jedynie ten problem, że SDX trzeba gdzieś zdobyć, a o to w dzisiejszych czasach nie łatwo.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Jaki system

... ja też polecam SpartaDOS X; jednakże system ten najlepiej spisuje się w kompach conajmniej nieco rozbudowanych. Co do HDD to jestem podobnego zdania co poprzednik; przy HDD brak sparty (X) to poraż(sz)ka - zabawe MyDOS -> HDD / czy Sparta 3.2 -> HDD zostawmy dla masohistów. Jest jedynie ten problem, że SDX trzeba gdzieś zdobyć, a o to w dzisiejszych czasach nie łatwo.

Dlatego probuje od dawna namowic Foxa na napisanie dosu w stylu II+/D z obsluga dyskow do 16MB. W sumie jak jest ktos inny chetny to tez moze. Nagroda jest DOZYWOTNIA DARMOWA wejsciowka na moje zloty :)

12

Odp: Jaki system

... ja też polecam SpartaDOS X; jednakże system ten najlepiej spisuje się w kompach conajmniej nieco rozbudowanych. Co do HDD to jestem podobnego zdania co poprzednik; przy HDD brak sparty (X) to poraż(sz)ka - zabawe MyDOS -> HDD / czy Sparta 3.2 -> HDD zostawmy dla masohistów. Jest jedynie ten problem, że SDX trzeba gdzieś zdobyć, a o to w dzisiejszych czasach nie łatwo.

zdobyć trudno nie jest - o ile ktos ma zdolnosci manualne do malowania
płytki ... i jakieś pojęcie o elektronice ... tym niemniej moze jest wsrod nas jeszcze jakas osoba która ma dojscie do naswietlarki i byla by wstanie zrobic porzadne plytki do tego cuda - a potem sprzedawala by je tak jak plytki do sio2ide ...????

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: Jaki system

!!!!!! HEjak Pigu;::: dziś prawdopodobnie wejde w posiadanie kliszy płytki pod HD interface!!!; jeśli masz na grzybie rozrysowaną płytkę SDX to podeślij... jeśli starczy kasy to zrobi się jeszcze SparteX. Za neg. pod interface wyrzygaliśmy 150 zeta ... mam nadzieje, że się zwróci (ale nie tak jak po dobrej imprezce.. hehe), bo zamawiamy 30 szt. płytek. Całość oczywizna powlekana. GRITZZ;;_

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Jaki system

Tylko moze nie bawcie sie w te wielkie wewnetrzne Sparty na "setkach" LSow :) To sie nie miesci nawet w leciutko rozbudowanym kompie (a zewnetrzna zbyt czesto niekontaktuje).
Pasiu pisal mi kiedys , ze ma juz gotowa wersje na GALu (udalo sie to zmiescic w jednym) - moze to warto zrobic ?

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

15

Odp: Jaki system

mam dostać dokumetacje całą do sparty - ale jak zamierzasz i za te płytki wołać 70zeta ..... to się zastanowie .....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: Jaki system

Tylko moze nie bawcie sie w te wielkie wewnetrzne Sparty na "setkach" LSow :) To sie nie miesci nawet w leciutko rozbudowanym kompie (a zewnetrzna zbyt czesto niekontaktuje).
Pasiu pisal mi kiedys , ze ma juz gotowa wersje na GALu (udalo sie to zmiescic w jednym) - moze to warto zrobic ?

na jakich setkach ja naliczylem raptem 4 + 1 eprom 27c512 ...
to chyba nie jest tak duzo .....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim