26

Odp: Nowe pcb

policzmy prosta logike:
7474, 7408, 74138

mniej prosta logike:
freddy (zbedne), pia, pokey (w tej kolejnosci)

lotharek musi zamknac sklep chyba, wszak stwierdzono ze projekty do atari sa komercyjnie absurdalne
ale rob rob
motywacji szukaj w sobie, a nie w komitetach i na forum
5200 juz jest, miesci sie idealnie w oryginalnej obudowie, ba, pewnie ze 20 sztuk sie miesci!

przechodze na tumiwisizm

27

Odp: Nowe pcb

Jakiś link do tego małego 5200?

Ostatnio edytowany przez jer (2013-09-25 05:47:04)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

28

Odp: Nowe pcb

Candle napisał/a:

policzmy prosta logike:
7474, 7408, 74138

CD4050, mmu, pamięć, nie zapominając o ne555 :)

Razem z freedie zajmują 1/3 pcb.

Elementy bierne to jakiaś następna 1/3.

Prawdopodobnie modulator jest potrzebny juz mało komu.

Candle napisał/a:

mniej prosta logike:
freddy (zbedne), pia, pokey (w tej kolejnosci)

Pia ze względu na raczej obcy względem Atari charakter spokojnie mozna wsadzić w cpld.

Pokey nie. On stanowi klimat tej maszyny.

Candle napisał/a:

motywacji szukaj w sobie, a nie w komitetach i na forum

Sugerujesz aby zrobić, potem pokazać, a potem ktoś zerknie i powie że nikomu to nie jest potrzebne? To już wole wczesniej zapytać. Nawet jeśli zakończy się to drwinami.

29

Odp: Nowe pcb

Podobnie jak koledzy myślę że snujesz baśnie :) ale nie zamierzam cie zniechęcać :)
Pomyśl tylko dlaczego nikt jeszcze takiej płyty nie zrobił, przecież utalentowanych ludzi mamy w bród :)
Pewnie jest jakiś powód którego jeszcze nie znasz :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia (to już 3 albo 4 iteracja tematu 'nowa płyta do atari') także nie robi już na mnie wrażenia ;)

Ostatnio edytowany przez syscall (2013-09-25 09:13:18)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

30

Odp: Nowe pcb

jer: http://atariage.com/forums/topic/185369 … %2Bcompact

cd4050 to nie jest logika, tylko bufor, chyba to rozumiesz?

drwinami? zrob, 3 osoby tutaj powiedza uau, 3 osoby powiedza poco, a 10 osob na aage zapyta gdzie wyslac kase

jak dla mnie po prostu nie umiesz

przechodze na tumiwisizm

31

Odp: Nowe pcb

Często jest tak, że wszyscy mówią, iż czegoś zrobić się nie da, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto o tym nie wie, i zrobi.
Wtedy go udupią :D

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

32

Odp: Nowe pcb

heby napisał/a:
Candle napisał/a:

ty wiesz ile jest modeli atari?

Dużo. Przy czym 90% "rynku" to 65/130XE . Ze 3 wersje będą. To że ktoś ma nietypowe Atari to niewiele poradzę, nie każde rozwiązanie musi być uniwersalne.

Na liście części http://atariki.krap.pl/index.php/Lista_ … talogowych mamy 4 rewizje płyty do XE (nie licząc XEGS), a nikt nie mówi, że jest kompletna.

Poza tym koledzy mają rację co do tego, że XE są popularne w zasadzie tylko w Polsce. Reszta jedzie głównie na XL albo na 400/800. To odnośnie "uniwersalności" rozwiązania :)

KMK
? HEX$(6670358)

33

Odp: Nowe pcb

drac030 napisał/a:

mamy 4 rewizje płyty do XE

Nie ma znaczenia ile jest rewizji elektrycznych. Znaczenie ma ile jest mechanicznych. Znam tylko dwie które różnią się dodatkowym złaczem. Miałem w łapach ze 6 sztuk 65/130XE otwartych i co prawda nigy nie mierzyłem suwmiarką, ale chyba się nie różniły poza tym jednym istotnym detalem. Ktoś wie coś na temat ewentualnie różnic w mocowaniu PCB?

Dla 800XL chyba chyba tylko jedna płyta w sensie *mechanicznym*. Czyli 65/130XE + 800XL załatwiają 3 PCB, w dodatku różniące się praktycznie tylko mechaniką a identyczne w sensie elektrycznym. Z chęcią bym się dowiedział czy to faktycznie prawda, niestety nie mam pod ręką reprezentatywnej próbki 800XL.

drac030 napisał/a:

To odnośnie "uniwersalności" rozwiązania :)

Która to "uniwersalność", dodajmy, nie jest brana pod uwagę w ogóle.

34

Odp: Nowe pcb

mechanicznie sa 3 dla xe i 2 dla 800xl
udajac ze secam nie istnieje bedzie odpowiednio 2 i 1

jednoosobowy komitet w demokratycznym glosowaniu ustalil juz ksztalt szyny dla 6502?

przechodze na tumiwisizm

35

Odp: Nowe pcb

Candle napisał/a:

udajac ze secam nie istnieje

Z ciekawosci: ile jest atari z secam statystycznie na grupie i czymsię różni secamowe atari mechanicznie ? Ma inny rozstaw otworów w okolicy modultatora? Ma zupełnie inną budowę mocowań do plastiku?

Candle napisał/a:

jednoosobowy komitet

Dlaczego jednoosobowy? I dlaczego uważasz że to jest ważne dzisiaj?

36

Odp: Nowe pcb

dlaczego uwazam ze jest to wazne: dlatego, ze jesli ogladasz sie na kogos, szanse powodzenia projektu wynosza slownie zero, cyfra 0

z ciekawosci: jakiej grupie? nie ma tu zadnej grupy, tylko ci sie tak wydaje, jestes sam, gadasz z duchami

przechodze na tumiwisizm

37

Odp: Nowe pcb

Candle napisał/a:

dlaczego uwazam ze jest to wazne: dlatego, ze jesli ogladasz sie na kogos, szanse powodzenia projektu wynosza slownie zero, cyfra 0

Przed chwilą zarzucałeś mi jednoosobowy komited do spraw magistrali. Teraz jestem kompletnie zakręcony. Z jednej strony osmielam się o coś zapytać, z drugiej strony mam robić i nie pytac, z trzeciej strony jak zrobie to będą pretensje że nie pytałem, z czwartej strony jak zrobie inaczej to zostane ignorantem bo nie zrozumialem ... ja wiem że "koleś z nikąd" wchodzacy w hermetyczny świat dowolnej grupy zawsze spotyka się z taki samym nastawieniem członków. Nie przeszkadza mi to. Robicie świetną robotę a ja mam dług do spłacenia mojemu pierwszemu komputerowi. Oraz nic do udowodnienia, czysta zabawa.

Że nie wspomnę o tym że nie mam wszystkich wersji PCB w domu i taki projekt skazany jest zawsze na kooperację.

Candle napisał/a:

z ciekawosci: jakiej grupie?

Zboczenie usenetowe wynikające z przedawkowania. Ignorować.

38

Odp: Nowe pcb

wszystko zle
masz zrobic, nie pytac, cokolwiek zaproponujesz to ktos bedzie kwekal, osoby tutaj zebrane sa za glupie na demokracje, ponadto wiekszosc tych osob jest jedynie userami i to emulatorow, wiec jesli liczysz na moc opiniotworcza, to nie bardzawo

zrob, pokaz i tyle
nie licz na to ze tutaj ktos przyklasnie pomyslowi - ja swoja plyte kiedys skoncze - pewnie w innej formie niz obecna, ale kto wie
tymczasem ja mam zrobiony placement i wydziergany w solidworksie model obudowy do sf354, a co masz ty?
i mowie calkiem szczerze - nie licz tu na nic, jesli chcesz zrobic tego kilka sztuk tak aby chociaz dalo satysfakcje za poswiecony czas - wybierz 800xl
jesli masz duzo pieniedzy i nie dbasz o to - zrob sobie pod to co masz, pewnie ktos sie znajdzie chetny by kupic taka plyte, ale nie tu, tylko na aage
panimaju?

ps. musisz szybko przeczytac posta nim ktos go zmoderuje i podpisze sie nic nie znaczacym skrotem mm

przechodze na tumiwisizm

39

Odp: Nowe pcb

jer napisał/a:

Często jest tak, że wszyscy mówią, iż czegoś zrobić się nie da, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto o tym nie wie, i zrobi.
Wtedy go udupią :D

Lepiej się tego ująć nie da.

Candle napisał/a:

[...]
jesli masz duzo pieniedzy i nie dbasz o to - zrob sobie pod to co masz, pewnie ktos sie znajdzie chetny by kupic taka plyte, ale nie tu, tylko na aage
[...]

Od siebie tylko dodam że w naturze Polaków leży narzekanie itd ...


@heby
Masz ochotę, rób swoje. Nie patrz na malkontentów :D

Cieszę się że jest tu ktoś jeszcze kto widzi różnicę między Atari i "Atari"

Można zawsze zrobić małą, uniwersalną płytę główną, i coś w rodzaju adapterów/base board z jednostronnego laminatu, która by załatwiła mechaniczną kompatybilność z wszystkimi modelami ;)

A od strony technicznej i cpld, uważaj na elektroniczne zasadzki z przed ponad 30 lat ,)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

40

Odp: Nowe pcb

Jak wyżej. popieram, popieram, popieram.
Atari to hobby, kto co robi (zrobi) i jak zrobi, bez znaczenia. Ważne by coś robić, potem opisać, udostępnić, w żadnym wypadku nie chować do szuflady.Ogólnoforumowe dysputy prowadzą do pojawienia się grona fachowców w rodzaju. Na Atari się znam, bo widziałem je w PEWEXie na wystawie.
Jakiś znajomy tekst mi się ułożył. :)