Temat: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

Witam,

Zdecydowanie sprzedam stację SN-360.
Stacja jest dość rzadka i może w przyszłosci stanowić ciekawostkę kolekcjonerską ;)

http://atariki.krap.pl/index.php/SN-360

Stacja jest sprawna, mechanicznie i elektronicznie bez zarzutu.
Posiada turbo UltraSpeed 57kbit/s.
http://www.youtube.com/watch?v=SHJFU9YIZjQ

W zestawie stacja, zasilacz, dyskietka firmowa i instrukcja (ocr oryginalu)

Wyobrażam sobie  300 PLN + przesyłka.

Załączam zdjęcia zestawu

Ostatnio edytowany przez syscall (2013-10-01 15:20:29)

Post's attachments

sn1.JPG 278.81 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

sn2.JPG 290.11 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

sn3.JPG 195.38 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

Proszę dla mnie zarezerwować.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

3

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

Czekam na kontakt :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

4

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

OK. willy ma pierwszenstwo ale mozna skladac dalej oferty :) (gdyby np sie wycofal)

SORRY MODERATORNIA ZA POST POD POSTEM CONIE!

Ostatnio edytowany przez syscall (2013-10-01 17:57:43)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

5

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

Rozumiem, że rezerwacja jest ważna tylko przy zaproponowanej cenie, co jak ktoś dajmy na to przebija na 400?
Pytanie oczywiście retoryczne.

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2013-10-01 19:05:48)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

6

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

Willy byl pierwszy i tutaj kwestia ceny nie ma znaczenia. Chyba ze zacznie krecic :)
Oczywiscie jesli willy zrezygnuje jestes drugi z cena ktora zaproponowales :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2013-10-01 19:27:12)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

7

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

Kolekcjonerzy, kur.wa ;) Jeszcze troche i bedzie to samo co z falconem.
moze czas pomyslec nad skopiowaniem jakiejs stacji z grzybowym napedem? SN? mikey?
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=6977

lubię zapach plastiku
mam za dużo komputerów

8

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

Ale po co ??
Zapłacisz 2k pln za stację (pod warunkeim że będzie jeszcze 9 chętnych)?
Starych samochodów też nikt nie produkuje ... bo kosztowały by więcej niż oryginały i nikt by ich nie kupił.

Druga sprawa, skąd wytrzasnąć nowe napędy (że zgodny z RoHS to wogóle nie wspomnę, ale to da się obejść) i dyskietki.
,).

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

9

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

borys:

To ja jestem mikey :) W tamtym watku napisalem juz, co z projektem :) Aka - do kosza

ps. uwazasz ze 300 zl za taka stacje (z turbem nad ktorym spedzilem 5 lat zycia) to duzo?
Ja ci tylko powiem ze to jest dokladnie cena za jaka ja kupilem w 1993 r (3 melony) wiec uwazam ze idzie w uczciwej cenie.

Ostatnio edytowany przez syscall (2013-10-03 15:56:41)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

10

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

willy, myslalem raczej o jakims niekomercyjnym projekcie typu schemat. Jak za starych czasow. Montaz, plytka, kombinowanie napedu i scalakow we wlasnym zakresie. Mikey odwalil kawal pozytecznej roboty z turbo i pewnie poznal rom sn-ki na wylot. Nie wiem jakie tam sa uklady i na ile sa osiagalne. Gdyby komus chcialo sie zrobic inzyniering odtworczy i zrysowac schemat, to wiekszosc roboty bylaby zrobiona. Kto chcialby skorzystac, to zbudowalby sobie we wlasnym zakresie. W koncu to hobby i ma byc fun. Dla mnie osobiscie to zaden fun kupowac drogie nowoczesne zabawki do trzydziestoletniego komputerka, ale to tylko ja ;) Rozumiem, ze ktos inny ma z tego radosc. Jeszcze inni robia z tego biznes. Nie komentuje tego. Kazdy orze tak jak moze. To tez jest pozyteczne i potrzebne, bo nie kazdy lubi sie bawic lutownica. Tak tylko glosno mysle, ze oprocz nowoczesnych rozwiazan przydalaby sie opcja DIY. Stacji jest coraz mniej na rynku i szkoda, zeby dyskietki poszly calkiem w zapomnienie. Wydaje mi sie, ze wlasnie SNka bylaby najlatwiejsza do skopiowania, poprawcie mnie, jesli sie myle. A nowe dyski wciaz mozna kupic. Niemcy podajze je produkuja. Zreszta to nie jest kosmiczna technologia.

mikey, nie uwazam, ze to duzo w dzisiejszych realiach, za ktore odpowiedzialni sa glownie kolekcjonerzy. Akurat ty powinienes dostac za ta stacje duuuuuzo, bo Ci sie zwyczajnie nalezy, podobnie jak wielu innym na tym forum za poswiecanie wlasnego czasu dla tzw dobra ogolu. Z drugiej strony, nie robilbys tego gdybys nie czerpal z tego przyjemnosci. W koncu to hobby. Cena jest ok, ale ja juz sobie tej stacji nie kupie, chociaz zawsze mialem na nia ochote. Trudno byloby mi sobie usprawiedliwic taki wydatek, nawet jesli mnie na niego stac. Jednym z powodow, dla ktorego zainteresowalem sie retrokomputerami byl fakt, ze byla to niedroga zabawa. Moglem pobawic sie sprzetem, z ktorym z roznych powodow nie zetknalem sie w latach jego swietnosci. Przytoczylem przyklad falcona. Pare lat temu sprzedalem swojego za okolo 600zl. Uwazalem wtedy, ze to duzo i cieszylem sie, ze ktos tyle chcial dac za starego kompa.  Zeby bylo jasne - wiedzialem co sprzedaje i ludzie wiedzieli co kupuja, byla wystawiona aukcja i bylo spore zainteresowanie. to bylo jakies 5/6 lat temu. Jakis rok pozniej kiedy znow mnie naszla ochota na falcona, nie dalo sie juz go kupic za kwote trzycyfrowa, a wkrotce byl boom i ceny zaczely oscylowac w okolicach 2tys za golasa. Jakims cudem w ciagu roku "wartosc" falcona skoczyla 300%
Ja rozumiem, ze sprzet jest dosc rzadki itd. Ale to co sie dzieje obecnie na rynku komputerow retro, szczegolnie w Polsce, gdzie wszystko na aukcjach jest "kultowe" i na tej podstawie wycenione zaczyna przypominac sztuczne nadmuchiwanie banki spekulacyjnej.  Te sprzety realnie nie sa tyle warte. Padlo porownanie do samochodow retro, ale to moim zdaniem nieporownywalne. Zupelnie inna liga. Zreszta byl juz taki jeden, co to sie probowal ustawic sprzedajac "nowego" malucha z 79 roku.
Mnie osobiscie juz to niespecjalnie wali. Bede raczej pozbywal sie, bo coraz rzadziej sie tym bawie, a zaczalem niebezpiecznie obrastac w stare graty.  Jak ma stac, kurzyc sie i "nabierac wartosci" to ja pier.dole. Niech idzie do ludzi, ktorzy beda mieli fun z uzytkowania tych maszyn, poodpalaja stare gierki itd. I pojdzie jak zawsze w licytacji od zlotowki za realna cene, a nie jakies widzimisie ekspertyzy w ocenie "kultowosci" itp.
Sorry za offtop w twoim temacie. jak masz jeszcze konto administratora, to mozesz to wywalic
pozdrawiam

lubię zapach plastiku
mam za dużo komputerów

11

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

schemat SNki i zawartosc PALa są dostępne,(dzięki Candlowi i Jerowi) więc płytke możesz sobie zrobić :) Co prawda to nie gotowa plytka ale zawsze mozna. Obawiam się jednak że problemem mogą być układy WD, które są delikatnie mowiac - obsolete.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

12

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

WD2797 są u chińczyków dostępne od ręki. Także w Izraelu po 6$ z darmową przesyłką.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

13

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

O widzisz, w takich momentach rosnie moja wiara w ludzi ;]

Jeszcze pytanie teoretyczne: czy jest mozliwosc podmiany w miejsce napedu 360k flopa 1,2M zmieniajac mu predkosc obrotowa, czy cos? Chodzi oczywiscie o potraktowaniu latwiej dostepnego napedu HD jako DD

Ostatnio edytowany przez _borys (2013-10-04 11:01:22)

lubię zapach plastiku
mam za dużo komputerów

14

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

Taki zabieg prosto się nie uda, musiałbyś dorobić układ przesuwania głowicy o dwie ścieżki przy jednym impulsie step. Ponadto węższa jest zapisywana ścieżka w 1,2M i odczyt w stacji 360k może być kłopotliwy. Latwiej już by było przerobić stację na 80-ścieżkową.

Ostatnio edytowany przez jer (2013-10-04 12:48:48)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

15

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

@_borys: miałem na myśli całe urządzenie z ładną obudowa itd.

Jak chcesz kopiować sn360, to wypadało by nieco ją przerobić i unowocześnić (elektronikę). Tak się składa że akurat jedną naprawiam i dosyć dokładnie ją przebadałem. Jakby co chętnie podzielę swoimi spostrzeżeniami.

Samo skopiowanie stacji to nie problem, ale trzeba zdobyć jeszcze napęd - działający i taki by przetrwał jeszcze kilka lat użytkowania. Potem problem dyskietek. Chętnie bym zobaczył firmę która je produkuje. Bo jeśli rzeczywiście tak jest, może to nie jest tak głupi pomysł ...

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

16

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

O wiele łatwiej jest o napęd 3.5 cala. Same dyskietki to wtedy nie problem, cały czas można kupić nowe verbatimki w wielu sklepach. Oczywiście HD

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

17

Odp: Sprzedam SN-360 (sprawna, turbo)

Koniec offtopiku :) Temat mozna zamknac.  Transakcja sfinalizowana, paczka w troskliwych rekach Poczty Polskiej. Willy daj tylko znac jak dojdzie do Ciebie. Dzięki.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021