1

Temat: Cwaniak

http://allegro.pl/amiga-500-zasilacz-my … 59422.html
Ciekawe czy ktoś da się złapać na tę tanią sztuczkę...

2

Odp: Cwaniak

Niestety tej Pani w ten sposób udało sie prawie wszystko z tego zestawu sprzedać. Jakieś  3 tygodnie temu miała ze 6 identycznych aukcji z tym zdjęciem - na każdej sprzedawała poszczególne elementy tej układanki. Z tego co pamiętam to nie sprzedała tylko dyskietek (ktoś zgłosił pirackie kopie Imagine FX, Scali itp - więc allegro pogroziło palcem) no i została jej myszka. Reasumując bardzo bezczelna typiara - takie moje zdanie, po krótkiej konwersacji mailowej z tą "damą"

gep/lamers^dial

3

Odp: Cwaniak

Mozecie mi objasnic na czym polega tutaj 'sztuczka'? Serio, nie znam sie, na allegro nie handluje, ogolnie brzydze sie handlem :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

4

Odp: Cwaniak

Juz wyjaśniam - znajomy zalicytował u tej Pani z rozpędu mysląc, że przedmiotem aukcji jest zestaw z fotografii - notabene taki też był opis aukcji. Okazuje sie że tak naprawdę to aukcja dotyczy tylko samej myszy. Oczywiście znajomek może mieć pretensje do siebie iz nie doczytał do końca opisu - ale sam tytuł aukcji juz jest mylący. W czasie trwania licytacji, znajomy poprosił o wycofanie swojej oferty - na co dostał wyrafinowaną odpowiedź podpartą groźbą negatywa ze stroni sprzedającej. Podesłał mi linka i ja ze swojej strony poprosiłem o odwołanie (to mi przyszło do głowy na początek) na co dostałem parę inwektyw oraz sprzedająca prosto z mostu dała mi do zrozumienia że aukcja jest wystawiona na wabia (czyt. dla rozpędzonych i nie czytających opisów). Zresztą w owym czasie było jak pisałem 6 takich samych aukcji z tym samym tytułem u tej Pani - obliczonych na wyłowienie jakiegoś łosia ( w tym przypadku takiego jak mój znajomy) . Na szczęscie dzieki skoordynowanej ;) akcji 4 osób udało się utemperować sprzedającą i zmuszona była odwołać ofertę po interwencji w serwisie. A że w tym samym czasie zdjęto jej aukcje z nielegalnymi programami na dyskietkach - to juz więcej nie podskakiwała. Odszczekała się tylko mailowo na koniec z paroma kalumniami.

gep/lamers^dial

5

Odp: Cwaniak

Pewnie jakaś prawniczka na pierwszym roku studiów.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

6

Odp: Cwaniak

Miałem podobne przejścia(czy raczej ich zaczątek).
Niejaki Robert Gondek z Raszyna*/Szczytna, bardziej znany jako gepard_shop też próbował takich numerów.
Na mnie mu się udało, ale co do czego konto ma zawieszone.
Nazwisko etc. podałem jakby swoją działalność próbował kontynuować pod inną ksywą/nowym kontem(ew. w na innym serwisie aukcyjnym).

Później podam szczegóły co i jak.


*pod tym adresem jest na niego zarejestrowana firma TERMINUS (więc nie podaję danych osoby prywatnej).

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2013-10-04 10:45:05)

wszystkie trzy strony świata

7

Odp: Cwaniak

Ludzie od dawna sprzedaję na allegro zdjęcia iphona i innych takich tam, a co jest niezrozumiałe:
-na zdjęcia za 2-3tyś pln znajdują się kupcy...
I nawet sprzedający się pyta na forum prawnym co mu za to grozi...:
http://www.wykop.pl/ramka/663367/allegr … a-problem/

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-10-04 10:38:56)

8

Odp: Cwaniak

gepard napisał/a:

[...]ale sam tytuł aukcji juz jest mylący[...]

To co poszkodowanych powstrzymuje przed:

Zgłoś naruszenie zasad

?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

9

Odp: Cwaniak

AS... napisał/a:

I nawet sprzedający się pyta na forum prawnym co mu za to grozi...:
http://www.wykop.pl/ramka/663367/allegr … a-problem/

po prostu niesamowite, że ci ludzie z nim gadają...co oni na głowy poupadali? widocznie fach złodziejski ma w pewnych kręgach poszanowanie :)

10

Odp: Cwaniak

- Po czym poznać że prawnik kłamie?
- Porusza ustami

:D

P.S. Na pewno nie dotyczy prawnika-atarowca :) gdyby się tu jakiś znalazł :)  ... ani jego najbliższych... :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

11

Odp: Cwaniak

Swoją drogą, jak można nie przeczytać opisu aukcji, choćby po to aby zobaczyć czy sprzęt nie jest zepsuty.
Teraz wiem dlaczego na maturze jednym z zadań było (jest ??) czytanie ze zrozumieniem :)

Gdybym wystawił gwóźdź i napisał: "Na gwoździu ktoś markerem napisał Atari, dla tych co nie wiedzą ta firma kiedyś produkowała komputery, np. taki: /i od tego miejsca dużą czytelną czcionką/ Atari Falcon - 14MB zdjęcia poniżej... itd"
A temat aukcji np: Atari - gwóźdź programu :)

Ciekawe czy ktoś by się skusił, może nawet z tego forum :)

Było miło :) Do widzenia.

12

Odp: Cwaniak

uicr0Bee napisał/a:
gepard napisał/a:

[...]ale sam tytuł aukcji juz jest mylący[...]

To co poszkodowanych powstrzymuje przed:

Zgłoś naruszenie zasad

?

a jak myślisz co zrobiłem? zgłosiłem naruszenie zasad -  a że miałem poparcie w 3 innych wnioskach...


co do samego opisu aukcji - to juz tam jest pierwsze kłamstwo: "oprogramowanie oryginalne" :)
Na pytanie gdzie tam są oryginalne dyskietki otrzymałem zapewnienie że dyskietki maja oryginalne napisy Verbatim, Precision i BASF :D  Pełna premedytacja i szydera.

Ostatnio edytowany przez gepard (2013-10-04 12:07:22)

gep/lamers^dial

13

Odp: Cwaniak

żenuła
śmierć sku.rwysynom

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2013-10-04 12:14:14)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

14

Odp: Cwaniak

artik-wroc: nie chcę być zgryźliwy, ale jak możesz bronić kogoś takiego? :D

15

Odp: Cwaniak

On go nie broni, tylko napiętnuje tzw. analfabetyzm funkcjonalny ;)
Tylko nie zawsze sytuacja jest równie przejrzysta...

wszystkie trzy strony świata

16

Odp: Cwaniak

gepard napisał/a:

"oprogramowanie oryginalne" :)
Na pytanie gdzie tam są oryginalne dyskietki otrzymałem zapewnienie że dyskietki maja oryginalne napisy Verbatim, Precision i BASF :D  Pełna premedytacja i szydera.

Przypomnialo mi sie jak dawno temu pracowalem w serwisie komputerow, i gosc przyszedl zeby mu przeinstalowac windowsa, no wiec pytam czy ma oryginalna plytke :) A gosc z pelna powaga: 'tak tak, oryginalna, verbatim'
:)))

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

17

Odp: Cwaniak

gorgh napisał/a:

artik-wroc: nie chcę być zgryźliwy, ale jak możesz bronić kogoś takiego? :D

Ja nie bronię, to jest dziadostwo do kwadratu (delikatnie mówiąc), zastanawiam się tylko kto wpada w takie sidła. Czy gimnazjaliści czy profesorowie ? :) Coś jak z wyciąganiem pieniędzy "na wnuczka", jak można komuś wmówić, że jest się jego/jej wnuczkiem. I jeszcze tekst "przyślę po pieniądze kolegę". Ktoś powie "to osoby starsze", a kto się daje nabić w takie aukcje.

Było miło :) Do widzenia.

18

Odp: Cwaniak

sądzę , że ktoś totalnie zakręcony na dany towar- jak się poluje na okazję 2 tyg. to powoli emocje biorą górę

19

Odp: Cwaniak

Przykład innego cwaniaka z którym ja miałem do czynienia, mój komentarz jest ostatni jaki otrzymał:
http://allegro.pl/show_user.php?uid=21032767
i jego odpowiedz:
http://allegro.pl/show_user.php?uid=339 … _recvd_neg

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

20

Odp: Cwaniak

Gosc moglby skonczyc w sadzie z wyrokiem na twoja korzyść. Aukcja jest prawnym zawarciem warunkow umowy od ktorej nie ma odwrotu. Juz byly w sadach takie sprawy oczywiscie szkoda fatygi dla 80zl ale..... moze warto by bylo przeciagnac goscia w celach edukacyjnych.