Temat: Obraz 64xe na 32' lcd

Chciałem dopytać: podłączam 64xe do tv 32' lcd po kablu antenowym i przez kabel z euro. Raz mam obraz normalny, a raz spłaszczony do 1/3 ekranu. To coś na kompie do zrobienia, cz y mój tv tak szaleje. Może głupie pytanie, ale jednak...

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

2

Odp: Obraz 64xe na 32' lcd

Podłacz przez EURo bo bedziesz miał ostry obraz i pobaw się formatem obrazu z pilota tv. Jak coś to dobre kable robi Duddie z tego forum.

3

Odp: Obraz 64xe na 32' lcd

To chyba automatyka TV tak szaleje stąd te skoki.

Może masz opcję stretching (rozciąganie) w menu obrazu TV? Jak masz to spróbuj ją aktywować.

NetSerwer i jeszcze jedno :)... nie było Atari 64xe ale 65XE.

Pozdrawiam

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

4

Odp: Obraz 64xe na 32' lcd

sOnar napisał/a:

NetSerwer i jeszcze jedno :)... nie było Atari 64xe ale 65XE.

No i czuję się jak gupek... :-)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

5

Odp: Obraz 64xe na 32' lcd

Eee no... już prędzej jak "ukryty komodorowiec" ;-)

___
Press play on tape...

6

Odp: Obraz 64xe na 32' lcd

maw napisał/a:

Eee no... już prędzej jak "ukryty komodorowiec" ;-)

Oj oj oj, muszę przejrzeć moje posty czy nie wyłazi mi zza kołnierza jakaś wroga, ukryta opcja...


P.S. No i dobrze, poprawiłem sygnaturkę....

Ostatnio edytowany przez Jarkeczek (2013-12-09 13:27:19)

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

7

Odp: Obraz 64xe na 32' lcd

po pierwsze zostaw w spokoju kabel antenowy. Niczego dobrego przezeń nie ujrzysz ;)- Optymalnie w przypadku 65XE można sobie wykonać kabelek DIN -> s_video. Uzyskasz max tego, co w temacie jakości można wycisnąć z seryjnej Atarki. Jeśli to nie wystarcza, to zainstaluj VBXE (dostępne u Lotharka). Obraz brzytwa (po składowych RGB) i na chwilę obecną praktycznie 100% zgodności z oryginałem. Polecam ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Obraz 64xe na 32' lcd

Mam taki sam problem ze swoimi komputerkami podłączanymi do soniacza serii EX500. Nie ma rady, trzeba próbować dotąd aż pojawi się prawidłowy obraz. Najlepiej to podłączyć do monitora :)

9

Odp: Obraz 64xe na 32' lcd

Ja podłączam przez EURO i zauważyłem, że pierwsze odpalenie daje w 90% przypadków dobry obraz. Po restarcie trzeba TV wyłączyć i włączyć ponownie, zwykle jest OK. A VBXE kupię, jak zbiorę kaskę, na razie trzeba troszkę przystopować z zakupami ;-)

Ostatnio edytowany przez NetSerwer (2013-12-24 21:04:20)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

10

Odp: Obraz 64xe na 32' lcd

Ja własnie mam już vbxe w swoim atari. Obraz ostry i jednorodny kolorystycznie, nie ma żadnych zakłóceń. Obraz mam wyprowadzony gniazdem oddzielnym z tyłu Atari wtyk DB9 mam do tego kabel DB9 SCART wszystko made in Lotharek.

ps. Moj tv lcd funai wymaga po włĄczeniu go, ręcznej zmiany rodzaju sygnału z Auto na PAL bo auto nie zaskakuje w tym telewizorku poprawnie. Sprawdz czy czasem w twoim telewizorze także nie trzeba zmienić trybu PAL sporo telewizorów ma taki przycisk w pilocie u mnie on się nazywa COLOUR SYSTEM. Są tam dostepne auto, pal, pal60, ntsc itd...