Temat: SIO2SD jak krowie na rowie!

Koledzy, dziś dostałem SIO2SD (nie od Lotharka, za późno się dowiedziałem...) i mam problem.
JAK TO UŻYWAĆ!?
Napiszcie jak krowie na rowie co zrobić po wyjęciu SIO2SD z woreczka do chwili odpalenia gry / dema... Wszędzie czytam co to może, ale nikt nie napisze co naciskać po kolei od POWER ON :-(
Pomocy - pora późna, dzień był ciężki, komórki nie pracują...

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

2

Odp: SIO2SD jak krowie na rowie!

Wybaczcie, po reinstalacji pecek coś mi naknocił z klawiaturą i 4 razy ten sam post założyłem.
PRZEPRASZAM!

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

3

Odp: SIO2SD jak krowie na rowie!

Na jak na rowie to nie ma, tu masz oficjalną stronę: http://sio2sd.gucio.pl/wiki/Polski

Acz opis jak przygotować kartę SD to np. tu: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9655


Poczytaj PDFy przygotowane do obsługi, potem można zadawać pytania :)

Ostatnio edytowany przez pajero (2013-12-11 21:55:47)

4

Odp: SIO2SD jak krowie na rowie!

http://sio2sd.gucio.pl/wiki/Polski - jak przejrzysz i będziesz miał pytania,pisz.
Z grubsza: najpierw na karcie SD załóż katalog Atari i tam wrzucaj pliki ATR i XEX. Resztę znajdziesz pod linkiem.
Btw - w Warszawie da się pomóc, jakby co;)

Sikor umarł...

5

Odp: SIO2SD jak krowie na rowie!

OK, trochę opanowałem sytuację. Moje pytanie wynikało z tego, że jak podłączyłem SIO2SD do mojej 65XE, to poza zasileniem
SIO2SD (czyli mogłem sobie chodzić po menu, przypisywać dyski itd.) NIC się nie działo, czyli komputer startował tak, jak by nie miał podłączonego SIO2SD. Spanikowałem i stąd post. ;-) Nie wiedziałem, czy trzeba coś magicznego nacisnąć na start, czy wpisać po starcie? Czy jak z magnetofonem, czy ze stacją? Jeszcze inaczej?
Co się stało dalej? Ano chcąc coś przy okazji sprawdzić podłączyłem SIO2SD do mojej 130XE i ... cud się stał, zadziałało i już po chwili miałem obcykane całe urządzenie. Kilka testów na trzeciej atarynce 65XE od JAR'a i znowu wszystko OK.
Wracam do pierwszej - nadal nic. Podłączyłem więc zwykły magnetofon - bez problemy Fred się załadował (dla relaksu dwa etapy machnąłem ;-)...
Dla czego jedno 65XE nie widzi SIO2SD? Mogę jedynie domyślać się, że chodzi o zapis w manualu, że jak się ma wlutowany jakiś tam dynks od Turbo czy jakoś tak (nie mogę tego dokładnie teraz namierzyć), to trzeba go wylutować z komputera, bo on już jest w SIO2SD i w takiej konfiguracji sprzęt nie zadziała :-(

Innego powodu nie widzę, może ktoś z Was ma pomysł?

PS. Swoja drogą klepię manuala dla "zielonych" jak sobie poradzić z Atari 8-bit. Ale dla na prawdę zielonych, czyli takich, co to znaleźli sprzęt taty na strychu i nie wiedzą, czy to maszyna do pisania, czy najnowszy model Enigmy? :-)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

6

Odp: SIO2SD jak krowie na rowie!

W tym 65 XE może nie działać linia wyjścia szeregowego lub COMMAND. Mając tylko magnetofon możesz sprawdzić pierwszy przypadek, nagrywając coś na kasetę:

10 PRINT "HELLO"
CSAVE

Usłyszysz dwa brzęki. Wciśnij Play+Record w magnetofonie, po czym spację w Atari.
Gdy skończy się nagrywać, przewiń kasetę i spróbuj wczytać:

NEW
CLOAD

Usłyszysz jeden brzęk. Wciśnij Play w magnetofonie, po czym spację w Atari.
Jeśli uda się wczytać (READY a nie ERROR), to szeregowe wyjście działa.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

7

Odp: SIO2SD jak krowie na rowie!

Zmien/popraw opis..Atari 1024 STF ??

Ostatnio edytowany przez lotharek (2013-12-12 12:37:59)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: SIO2SD jak krowie na rowie!

:-) Nie pogadasz z kolegą, wszystko wypatrzy :-)

Ostatnio edytowany przez NetSerwer (2013-12-24 21:44:36)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior