Temat: USB mouse driver / NetUSBee

skąd zassać ten nieszczęsny drajwer ? strona www.janthomas.org.uk jest dałn..

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

2

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

Czy ośmiobitowe Atari już ma NetUSBe? Bo jeśli chodzi o ST to na stronie Lotharka są jakieś drivery..
Czy też tu: http://nature.atari.org/

Ostatnio edytowany przez Jarkeczek (2014-01-28 19:00:54)

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

3

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

upss! nie ten dział... jakkolwiek na stronie Lotharka nie widzę podobnie zresztą pod drugim linkiem jedynie sterowniki do sieci

MM: już "ten" dział :)

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

4

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

jak nie ma, jak "som" ;-)

Ostatnio edytowany przez lotharek (2014-01-28 22:21:52)

Post's attachments

drivery netusbee.jpg 81.09 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

dzięki :) a som som :) czary jakie .. olśnienie :) problem jeszcze tego typu, ze trzecią mysz już podpinam i żadnej  nie rozpoznaje. Może ktoś podpowie jaką mysz kupić co na 100% zagra z netusbee

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

6

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

OK, mam kilka myszek na USB i dzisiaj moge je przetestowac uzywajac Netusbee, jak zwykle wieczorem oczekuj odpowiedzi :)

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

7

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

chylę czoła łaskawco, wybawco :)

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

8

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

Z tymi myszami jest ciekawa sprawa - praktycznie wszystkie PS/2 (przynajmniej te z którymi się spotkałem) przechodzą bezboleśnie konwersję na USB. Konwersja na RS-232 była podobnie problematyczna jak powyższa - z niektórymi działało, z niektórymi nie. Przypuszczam że problemem mogły być różne warianty protokołów na które PS/2 - USB są gotowe a Atari/Amiga/RS-232 nie. Czy ktoś, kto się na tym zna mógłby zasugerować dlaczego? Może dałoby się prościej działające myszy identyfikować. Albo usprawnić przejściówki. A może jest to kwestia DPI / szybkości transmisji danych?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

9

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

Podpowiadam że sterownikiem pod NetUSBe, działają bez problemu myszka np. ART AM-61  która defacto "jest dedykowana" do przejściówki usb-atari st/falcon z allegro.

10

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

Spencer:

Tak jak obiecalem zrobilem test myszy, mam w tej chwili do dyspozycji 3 rodzaje myszy (Kensington, A4Tech, Logitech) spstrzezenia sa nastepujace:

1. Kensington model#1500151, driver przy starcie systemu w ogole jej nie wykrywa (lecz mam z nia takze problemy obecnie pod windowsami jest jednak wadliwa i do konca nie wierze czy ona jest w ogole calkie sprawna
2. Logitech, niestety nie wiem co to za model ale jest to starsza zwykla czarna myszka (2 przyciski i roller bar bez zadnych innych bajerow na srodku z naklejka Logitech - dziala bez zarzutu !!!
3. A4Tech model OPTO 518, mimo tego  ze driver ja wykrywa przy starcie systemu to jednak w TOSie nie chce dziala brak reakcji na ruch.

Testy robilem praktycznie na czystym systemie (tylko NVDI) w trybie 030 i 060

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

11

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

Gdzie jest Kroll!!!

Krollu zrób test z  ART AM-61  :)

12

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

AS:

zaraz zrobie test wszystkich tych myszy z przejsciowka i wtedy bedziemy mieli kompletna wiedze jak jest z tymi 3 myszami ktore mam w tej chwili w domu
Myszy ART AM-61 niestety nie mam

Niestety, ale zadna z tych 3 powyzszych myszy nie chce dzialac z ta przejsciowka na USB :(, podlaczylem ja i wystartowalem w tej samej konfiguracji jak przy testach NETusBEE

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2014-01-29 22:17:36)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

13

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

Dziękuję bardzo za wsparcie... Kiepsko to wygląda z tymi myszami. Z mojej strony jedynie mogę dodać, że logitech (model nieznany),Modecom mc-m4 i jakiś noname również nie zostały rozpoznane...

Kroll: Dzięki za pomoc. pozdrawiam

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator

14

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

W weekend jestem w stanie zrobic testy jeszcze dla kilku myszek, pozycze od brata oraz wezme z pracy te ktore mam, wtedy bedziemy mieli jeszcze bardziej kompletna analize.

Kroll

p.s. dzisiaj mialem mozliwosc przetestowania dwoch kolejnych myszy i wynik ogolnie jest negatywny zachowanie takie jak poprzednio dla A4Tech a wiec testowalem:

1. Logitech B110
2. Trust /14656-02

Czyli podsumowujac z 5 myszek pod Netusbee chodzi tylko ten nie znany model Logitech :(

Ostatnio edytowany przez Kroll (2014-01-30 21:36:52)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

15

Odp: USB mouse driver / NetUSBee

U mnie zadziałała Genius Netscroll 120. Niestety sterownik rozpoznaje ją jedynie na pierwszym (od góry) porcie USB

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator