26

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

Po ile chodzą kolorowe monitory do Atari? Pytam żeby się zorientować.

27

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

Jak się pospieszysz to tutaj masz piękną konfigurację do mst2:
http://www.ebay.de/itm/Atari-ST-Hardwar … 1c3bf76897

Karta graficzna, dopałka pak030+ masę innych...
Taki zestaw nie zdarza się za często. Nie pisz o cenie, bo chciałeś max.!

28

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

Piękny zestaw. Na razie poza zasięgiem, no chyba, że chcę się rozwieść :) Ta klawiatura w folii to od MegaST? Ja mam taką jak ta poniżej rozpakowana. Czy ta pierwsza będzie działała z MegaSTE, jest śliczna?

29

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

Czyli zawracałeś głowę :(

30

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

Zawracałeś w sensie? Chłopie na co mi Mega ST jak mam MegaSTE? Samej karty grafiki i turbo nikt nie sprzeda to raz, a ja się wypstrykałem w tym miesiącu z kasy. Niech będzie, że zawracałem. Normalnie strach się zapytać o cokolwiek.

31

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

Ender napisał/a:

Ta klawiatura w folii to od MegaST?

Ender napisał/a:

Czy ta pierwsza będzie działała z MegaSTE, jest śliczna?

2 x tak :)

Ostatnio edytowany przez jury (2014-02-07 06:38:22)

32

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

Ender, klawiatury w dużych Atari działają zamiennie,
Używałem klawiaturę Mega ST w Falconie, 1040ST, Mega STE oraz TT

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

33

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

A czy poza wyglądem klawiatury od Mega ST i Mega STE różnią się czymś, np. jakieś dodatkowe klawisze funkcyjne, czy coś takiego?

34

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

niczym się nie różnią

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

35

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

Różnią się jakością. Klawiatura do mega st jest znacznie lepsza.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

36

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

@sqward: rzecz gustu

Sikor umarł...

37

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

plusem klawiatury z Mega STE jest miejsce na długopis/ołówek nad klawiszami funkcyjnymi :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

38

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

...oraz że pasuje do tego wysuniętego dołu przodu obudowy MSTE/TT, znaczy nachodzi jedno na drugie i komplet zajmuje mniej miejsca na biurku niż z klawiaturą Mega, która wyprowadzenie kabla ma z tyłu i musi leżeć w odstępie od komputera.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

39

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

Dobrze wiedzieć.
1) Kwestie monitora były poruszane już nieraz, a czy ktoś z Was ma podłączone STE/MegaSTE do TV 100hz? Czy on nie powinien wyświetlić wszystkie rozdzielczości bez karty graficznej? Nie mam takiego pod ręką, ale gdyby przez Scart-RGB puścić?
2) Szukałem na forum i nie do końca rozumiem, żeby podłączyć SCSI w środku potrzebuję przejściówkę na 50 PIN? Czy da się podłączyć CDROM SCSI (SCSI powinno dawać taką możliwość), no i czy warto, bo jakąś oprogramowanie na CD mi nie wpadło w oko?
3) Czy HxC slim da się podłączyć w środku (wyście z tyłu) razem ze stacją dysków, która jest? Jeżeli nie, to co potrzeba, żeby podłączyć na zewnątrz?

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

1. Powinien, jak zakombinujesz z kablem. Musisz zrobić mający wyjście na RGB i VGA z przełącznikiem.
2. Można, czy warto to musisz sobie sam odpowiedzieć
3. Powinno się dać jak zakombinujesz odpowiedni kabel

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

41

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

No, ale póki nie mam karty graficznej, to VGA chyba niepotrzebne?

42

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

rozdzielczość ST High to jest VGA

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

43

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

Aha.

44

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

1) Jaką maksymalną wielkość może mieć dysk twardy SCSI-II w MegaSTE?
2) Obiło mi się o uszy, że da się wyciągnąć więcej kolorów niż to co podaje Wikipedia i Atariki, jakieś wskazówki, artek, coś trzeba przerabiać?

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

1) 1 lub 8 GB zależnie od przejściówki ACSI<->SCSI
2) Da się, ale programowo, nie ma na to przeróbek. Robi się to w demach i grach.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

46

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

A tą przejściówkę można gdzieś kupić, czy jest może w MegaSTE (tam mam 40MB dysk)? A Satan/USatan też widza maksymalnie 8GB?

Ostatnio edytowany przez Ender (2014-02-09 21:36:56)

47

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

W ST można podbić sprzętowo paletę kolorów.
32000 Colors on ST - add an extra videoshifter to reach 32K colors, includes instructions and software

W MSTE masz/powinieneś mieć już przejściówkę ACSI-SCSI, taką:
http://www.labibleatari.fr/Technique/Ha … Parity.jpg

Było miło :) Do widzenia.

48

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

Jak skończy mi się w domu remont to wrócę do tematu, bo rozkręcę komputer.

49

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

Zastanawiam się nad zakupem LG 19MN43D. Ma ktoś może i używa z małym i dużym Atari?

50

Odp: Maksymalna rozbudowa Atari STE i MEGA STE

Cześć !
Stary wątek i posty:) Problemem jest to, że niestety (wstyd) nie jestem anglojęzyczny i słabo mi idzie śledzenie wątków na wiadomym forum. Cały czas mam nadzieję, że w końcu ktoś wróci do tematu i stworzy kartę graficzną na FPGA do VME. Może macie jakieś informację w temacie  - Artik może Ty coś w międzyczasie znalazłeś?? - jesteś specem od NOVA itd. heheh:)