101

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

swinkamor12 napisał/a:

A tak podsumowujac, atari nie chcialo krapu z 65816, atari chcialo Amige.
Niestety Commodore dalo wiecej i reszta to juz historia.

Marianie, przemawia przez ciebie gorycz.
Myślę że pora pogodzić się z faktem że Atari jak by chciało amigę to by ją kupiło...

Swoją drogą jak na fanboja to ostro tutaj po amidze jedziesz:
http://www.exec.pl/wydarzenie.jsp?nid=5 … ery!#29384

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

102

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

kopiecie lezacego... poznali sie na nim na forach amigowych, chcial sie zmigrowac po cichu, a wy go tak bezczelnie obnazacie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

103

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

Cyprian napisał/a:

Myślę że pora pogodzić się z faktem że Atari jak by chciało amigę to by ją kupiło...

Zawalili ze nie kupili. A potem probowali zrobic cos co by bylo lepsze od Amigi.
Niestety az do czasow falcona i 386 im nie wyszlo.

Cyprian napisał/a:

Swoją drogą jak na fanboja to ostro tutaj po amidze jedziesz:

Fanboje to takie przypadki jak gepar,wieczor,mono czy klobukowski.
Ja jak widzisz potrafie dostrzec ze cos jest kiepskie po prostu.

104

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

gepard napisał/a:

:D i do tego kłamczuszek, bo zapytany o Atari powiedział że nie jest rolnikiem ;)

Skoro jestem rolnikiem to jestem atarowcem, czyli ok.
'

105

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

A tak podsumowujac dyskusje, to rapidus i vbxe to krapy, nic na to nie dziala, a jak sie juz cos znajdzie to cienkie i daleko temu do a500. Atari na pewno tego nie chcialo, Atari chcialo Amige.
Atari najlepiej zostawic takie jakie jest, przerabianie tego 30 lat po czasie jest bez sensu.
Zwlaszcza ze nie nic ciekawago sie nie osiagnie.
Trzeba wyciagnac co sie da ze starego dobrego Atari.
A jak komus nie wystarcza Atari 8 bit, to powinien sie wziac za kodowanie na a500, ktore jest w rodzinie i po linni.

106

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

swinkamor12 napisał/a:
gepard napisał/a:

:D i do tego kłamczuszek, bo zapytany o Atari powiedział że nie jest rolnikiem ;)

Skoro jestem rolnikiem to jestem atarowcem, czyli ok.
'

Złe rozumowanie, to przecież comodorowcy w gumowcach chodzili i chcieli nimi bić atarowców.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

107

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

swinkamor12 napisał/a:

A tak podsumowujac dyskusje

A tak podsumowując dyskusję, płyta Ci się zacięła.

KMK
? HEX$(6670358)

108

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

Nie pamiętam już, dawno było, ale to chyba odpowiedź na czy ma człowiek atari była:

skądże, nie jestem rolnikiem.

109

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

swinkamor12 napisał/a:

[...]Atari najlepiej zostawic takie jakie jest, przerabianie tego 30 lat po czasie jest bez sensu.

Może nikt ci tego nie uzmysłowił: przerabianie nie jest obowiązkowe, nie jest planowana ustawa ani dyrektywa EU wprowadzająca taki obowiązek, nie będą chodziły po domach bojówki pod wezwaniem świętego 65816 robiące rewizje i na siłę apgrejdujące każdą znalezioną atarkę, nie planuje się wprowadzenia nawet dodatkowego podatku dla odmawiających apgrejdu.
Dlaczego uzurpujesz sobie mówienie innym co mogą robić ze swoimi atarkami? Twoja racja jest najbardziej Twojsza dla Ciebie i innych racji nie dopuszczasz i zamierzasz je zwalczać?
Ja nie wiem czy się zdecyduję na przeróbkę, pewnie jedną z kilku posiadanych atarek przerobię, ale nawet jak nie to co mi do tego co ze swoją lutownicą wyprawia pasiu czy inny Candle? :)

swinkamor12 napisał/a:

[...]Trzeba wyciagnac co sie da ze starego dobrego Atari.

Do dzieła, czekamy na Twoje prace na najbliższym compo.
Numena widziałeś? Poprzeczka wysoko.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

110

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

swinkamor12 napisał/a:

(...) rapidus i vbxe to krapy (...)

Miałbyś odwagę powiedzieć to prosto w oczy ich autorom? Czy tylko mielisz ozorem po próżnicy? Stwórz coś na Amigę 500, pokaż, że zdolny z ciebie koder albo elektronik i wspomagasz swoją ukochaną platformę. Parafrazując twoje stwierdzenie: ja - jak widzisz - potrafię dostrzec, że cosik jesteś kiepski po prostu.

Ile masz lat? Poziomem wypowiedzi do pięt nie dorastasz nawet gimbusiarni.

Dely, mimo twoich napomnień, kolega swinkamor12 dalej woli obrażać ludzi... Nie chcę niczego sugerować, ale..

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

111

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

Panie, ja nie jestem rolnikiem ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

112

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

swinkamor12 napisał/a:

Atari chcialo Amige.

pogódź się z faktem że Atari jakby chciało amigę to by ją kupiło.

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2014-02-09 09:36:16)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

113

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

Cyprian napisał/a:

pogódź się z faktem że Atari jakby chciało amigę to by ją kupiło.

Cyprianie, przemawia przez ciebie gorycz.
Myślę że pora pogodzić się z faktem że jakby Atari się nie dało się zrobić Commodore, to miałoby zamiast ST taki komputer jak Amiga.
Rozważania, czy lepiej by się Amigą zajęło zamiast Commodore są bardzo ciekawe, pewno tak, ale to offtopic.

114

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

voy napisał/a:

Miałbyś odwagę powiedzieć to prosto w oczy ich autorom? Czy tylko mielisz ozorem po próżnicy? Stwórz coś na Amigę 500,

Nie zrozumiałeś, właśnie o to chodzi żeby 30 lat po czasie, nie robić drugiej gorszej a500 bo to jest bez sensu, tylko żeby tacy jak np ty, zajęli się robieniem softu na a500.

115

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

To ty w ramach rozwoju A500 stwórz kartę z PPC. Dzięki tobie platforma nabierze mocy.

Nie będziesz mi mówił, co mam robić z moim czasem wolnym.

Ostatnio edytowany przez voy (2014-02-09 11:21:07)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

116

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

swinkamor12 napisał/a:

Cyprianie, przemawia przez ciebie gorycz.

czemu przypisujesz mi swoje odczucia?
ja się cieszę że Atari nie chciało tego sza...,  hmm amigi

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2014-02-09 11:21:36)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

117

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

swinkamor12 napisał/a:

o to chodzi żeby 30 lat po czasie, nie robić drugiej gorszej a500

Ale my nie robimy drugiej a500 tylko Sratari :)

swinkamor12 napisał/a:

Fanboje to takie przypadki jak gepar,wieczor,mono czy klobukowski.

Wiesz, nie zauważyłem jakoś u siebie fanbojstwa. Rozmawialiśmy bardzo konkretnie (przynajmniej niektórzy) o architekturze procesorów, nie o wyższości jednego komputera nad drugim. Ja mam na temat Amigi i ST swoje zdanie, wielu tutaj się z nim nie zgadza, ale nie wciskam im swojego na siłę.

Cyprian napisał/a:

Atari jakby chciało amigę to by ją kupiło.

swinkamor12 napisał/a:

akby Atari się nie dało się zrobić Commodore, to miałoby zamiast ST taki komputer jak Amiga.

Tu muszę przyznać rację Cyprianowi - chociaż zapewne mamy inną opinię na temat przyczyny tego stanu rzeczy :D Atari (Corp.) nie kupiło Amigi, którą zamówiło Atari (Inc.), bo nie było nią zainteresowane. Tramiel przyszedł do Atari z własną koncepcją komputera 16-bitowego i inżynierami, którzy wraz z nim odeszli z Commodore (np. Shiraz Shivji - współtwórca C-64 i ST), a Amiga była częścią innej koncepcji i tyle. Czy stało się dobrze czy źle - to już jest kwestia opinii, co by było gdyby to miła zabawa, ale rzadko kiedy gdzieś prowadzi (poza takimi przypadkami jak np. Rapidus i to jest fajne).

Z tych samych powodów linia komputerów 8-bitowych została praktycznie zdławiona, wszelkie plany rozwoju które powstały w Atari Inc. były wstrzymane. Wymieniono obudowę w istniejącym modelu, okrojono o to, co miało rozwojowi służyć - PBI (z przyczyn ekonomicznych, nie ideologicznych) i pozwolono na rozwój o dodatkową pamięć (130XE) plus próbę kilku prototypów (XEP/XEM) ale i to szybko się skończyło. Tramiel chciał się skupić przede wszystkim na linii ST. Jego celem było wyprodukowanie komputera osobistego do pracy, który będzie cenowo osiągalny dla każdego - kompletny system z monitorem był o wiele tańszy. "Power without the price", "We need to build computers for the masses, not the classes.", "Komputer domowy? Ja produkuję komputery osobiste." - te hasła mówią same za siebie i wyraźnie widać w nich przyczyny takich a nie innych decyzji. Pamiętajmy, że Tramiel był po prostu biznesmenem, nie inżynierem i kierował się określoną filozofią.

A co do robienia rzeczy pożytecznych - myślę, że robię trochę więcej niż Ty, podobnie jest z Gepardem, którego nie omieszkałeś wymienić. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak wielu fanów Amigi jest aktywnymi atarowcami, a przyczyną dlaczego wolą robić na Atari niż na Amidze (jedną z wielu) jest np. atmosfera na tej scenie, tworzona m.in. przez takich ludzi jak Ty. W kontekście Twoich wypowiedzi zarzucanie komuś fanbojstwa jest naprawdę zabawne. Lubię A500 i myślałem o zrobieniu czegoś na tej platformie, ale mi się czasem odechciewa, bo nie spodziewam się niczego więcej poza porównaniem do State of the Art i wyśmiewaniem z powodu zabawy 30 letnim złomem bo przecież Amiga poszła naprzód (szkoda, że nie sprawdziła najpierw co przed nią jest).

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

118

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

Panowie, nie ma co. Pisanie czegokolwiek do tego osobnika, to tylko karmienie a.k.a. groch o ścianę.

Zobaczy, że nie ma zainteresowania na jego rewelacje, to sam pójdzie. Lepiej zajmijcie się tym, co akurat przerwaliście, tak będzie zdrowiej nieco. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

119

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

wieczor napisał/a:

Tu muszę przyznać rację Cyprianowi - chociaż zapewne mamy inną opinię na temat przyczyny tego stanu rzeczy big_smile Atari (Corp.) nie kupiło Amigi, którą zamówiło Atari (Inc.), bo nie było nią zainteresowane. Tramiel przyszedł do Atari z własną koncepcją komputera 16-bitowego i inżynierami, którzy wraz z nim odeszli z Commodore (np. Shiraz Shivji - współtwórca C-64 i ST), a Amiga była częścią innej koncepcji i tyle. Czy stało się dobrze czy źle - to już jest kwestia opinii, co by było gdyby to miła zabawa, ale rzadko kiedy gdzieś prowadzi (poza takimi przypadkami jak np. Rapidus i to jest fajne).

Z tych samych powodów linia komputerów 8-bitowych została praktycznie zdławiona, wszelkie plany rozwoju które powstały w Atari Inc. były wstrzymane. Wymieniono obudowę w istniejącym modelu, okrojono o to, co miało rozwojowi służyć - PBI (z przyczyn ekonomicznych, nie ideologicznych) i pozwolono na rozwój o dodatkową pamięć (130XE) plus próbę kilku prototypów (XEP/XEM) ale i to szybko się skończyło. Tramiel chciał się skupić przede wszystkim na linii ST. Jego celem było wyprodukowanie komputera osobistego do pracy, który będzie cenowo osiągalny dla każdego - kompletny system z monitorem był o wiele tańszy. "Power without the price", "We need to build computers for the masses, not the classes.", "Komputer domowy? Ja produkuję komputery osobiste." - te hasła mówią same za siebie i wyraźnie widać w nich przyczyny takich a nie innych decyzji. Pamiętajmy, że Tramiel był po prostu biznesmenem, nie inżynierem i kierował się określoną filozofią.

nic dodać nic ująć :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

120

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

voy napisał/a:

To ty w ramach rozwoju A500 stwórz kartę z PPC. Dzięki tobie platforma nabierze mocy.

Nie będziesz mi mówił, co mam robić z moim czasem wolnym.

Skoro i tak nie robisz nic pożytecznego, to mógłbyś się zająć kodowaniem pod a500.

121

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

swinkamor12 napisał/a:

Skoro i tak nie robisz nic pożytecznego, to mógłbyś się zająć kodowaniem pod a500.

Parafrazując: skoro nie robisz nic pożytecznego to możesz nas*ać na swoją A500,k bo każdy ma w d*e Twój komputer a ty jako gimbus nie potrafisz nic na niego zrobić.

Sikor umarł...

122

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

Sikor +1 :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

123

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

swinkamor12 napisał/a:

Skoro i tak nie robisz nic pożytecznego, to mógłbyś się zająć kodowaniem pod a500.

Jestem w szoku, kiedyś amiganci chcieli atarowców bić gumowcami a teraz proszą że im coś na amige zakodowali?

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

124

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

Muszą, bo amigowscy koderzy przenieśli się na Atari, a amigowcy jeżdżą na atarowskie party :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

125

Odp: Czy Atari 400/800 miały być (pseudo) 16 bitowymi komputerami ??

życie bywa przewrotne :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org