Temat: Kabelek na płycie 65 XE

Koledzy, ktoś podpowie co to za kabelek na płycie 65 XE? Dodatkowo mam kilka ekstra naklejek, wszystko na fotkach. Sprzęt sprawny, wszystko na nim działa jak złoto, ale ciekawość pozostaje...

Post's attachments

2014-02-15 13.17.23.jpg 78.16 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

2014-02-15 13.17.34.jpg 61.31 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

2014-02-15 13.17.47.jpg 71.62 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

2014-02-15 13.17.54.jpg 67.7 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

2

Odp: Kabelek na płycie 65 XE

masa?

3

Odp: Kabelek na płycie 65 XE

Moje pozostałe atarynki tego nie mają, podobnie jak i obklejonych chipów...

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

4

Odp: Kabelek na płycie 65 XE

Sądząc po EPROMIE, to jedna z pierwszych wersji. Pewnie miała błąd na płycie i to jest kros. Zobacz która rev. płyty.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

5

Odp: Kabelek na płycie 65 XE

Pierwsza fotka ma wersję płyty. To chyba nie staroć...

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

6

Odp: Kabelek na płycie 65 XE

Miałem kiedyś ze dwie atarki z takim romem z naklejką.
Co do tego przewodu i patrząc na grube luty ktoś kiedyś pomylił otwór od potencjometru i widocznie go musiał nadruszyć... patrząc od góry na ten potencjometr lewa górna noga jest dolutowana do pada z masą czy jej brak ? (i do tego jest ten przewód co idzie do miejsca masy/ekranu modulatora

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Kabelek na płycie 65 XE

Eprom w Atarkach to ani zagadka ani problem ::) tez miałem ze dwie takie sztuki.
Co do kabelka na płycie - tak to jest masa. jest to związane z tym, że ta płyta którą posiadasz ma błąd - oryginalnie brak podłączenia jednej nóżki potencjometru koloru do masy. Też mam taką płytę. Fakt - zdziwienie duże ale to się zdarza najlepszym ;-)

pozdrawiam

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

8

Odp: Kabelek na płycie 65 XE

I sprawa jasna - uznaję, że to taka perełka wyjątkowa w kolekcji :-)
Dziękuję za informacje.

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior