1

Temat: Szukam Quick Edita

Szukam pliku QE.SYS chodzacego pod Sparta 4.22. Ten ktory mam zawiesza mi kompa przy starcie. Ze Sparta 4.20 chodzi :(

2

Odp: Szukam Quick Edita

Swego czasu poprawiłem Quick Edita żeby chodził pod SDX 4.22.
Możesz go pobrać z mojej strony:
http://trub.sys.net.pl/download/sdx/qe16.arc
Są tam też poprawione przez mnie programiki TRACE i RWTEST (tego samego autora), żeby chodziły z 4.22.

3

Odp: Szukam Quick Edita

Hmm. Dostalem to od Ciebie mailem i chwala Ci za to, ale juz odkrylem dwa błędy (prawdopodobnie nie Twoje tylko Draco):
1. przy używaniu MNT.COM (to program do montowania dowolnych partycji pod KMK IDE) przy montowaniu partycji pokazuje zawsze komunikat "Disk X mounted as D1:". Po zainstalowaniu QE16 pokazuje tylko "Disk". Partycje montuje, wiec to jest do przeżycia.
2. Przy używaniu DJ Packera po wskazaniu pliku do pakowaniia zawiesza się Sparta (zapala mi sie dioda od używania ramdysku, a Sparta jest w trybie banked, wiec zawiesza sie przy czyms w grzebaniu w prockach Sparty). Po wylaczeniu QE dziala OK.

Niestety nie mam innej wersji Sparty coby sprawdzic czy sie tez zawiesza.

EDITED: Wlasnie mi sie przypomnialo, ze pod Sparta 4.20 z QE 1.5 DJ Packer działa dobrze. Sprawdzane u Dely'ego.

4

Odp: Szukam Quick Edita

1. Nie mam KMK IDE więc nie mogę sprawdzić  :cry:
2. U mnie DJ Packer (1.1) działa bez problemu  :D

Nie masz czasem MEMLO zbyt wysokiego ? Spróbuj ładować QE przed innymi sterownikami w CONFIGu.

5

Odp: Szukam Quick Edita

Memlo mam na jakieś $e00 z groszami w sumie nie uzywam wielu nakladek. Jedynie FastIDE i CtrlAltDel Lizarda. Jesli chodzi o DJP to uzywam wersji modyfikowanej przez Warpa umożliwiającej relokację depakera.

6

Odp: Szukam Quick Edita

LewiSowi spasowała w końcu wersja 2.0, która jest tutaj:
http://trub.sys.net.pl/download/sdx/qe2.arc

7

Odp: Szukam Quick Edita

A czy ja moge prosic o jakas informacje co to jest i jak dziala ten qe.sys? W dolaczonej dokumentacji nie ma na ten temat nic. Google rowniez milczy. Udalo mi sie zainstalowac ten program, Sparta wypisuje "Quick Ed 2 installed" i co dalej ... ?

tomekM

So it is for now and so shall it forever be ...

8

Odp: Szukam Quick Edita

Nic. Po prostu QE przyspiesza dzialanie urzadzenia E: czyli edytora ekranowego. Przyjrzyj sie jak szybko wyswietla Ci sie np. katalog ramdysku przy zainstalowanym i niezainstalowanym QE.

9

Odp: Szukam Quick Edita

Aaa. Jasne. To, ze podmienia E: na wlasny sterownik to doczytalem :-) Ale nie wiem czemu nazwa Quick Edit kojarzyla mi sie z jakims rezydentnym prostym edytorkiem tekstowym, ktory mozna sobie jakas kombinacja klawiszy wywolac. Stad moje pytanie  :P

Dzieki za wyjasnienia,
tomekM

So it is for now and so shall it forever be ...

10

Odp: Szukam Quick Edita

Tez tak myslalem, ale jednak to o to chodzi... :)

11

Odp: Szukam Quick Edita

czyżby tommyem był zaginionym bratem bliźniakiem slavesa ?

All I hear is the sound of me falling on the ground

12

Odp: Szukam Quick Edita

tatqoo, a wiesz ze pierwsze co sobie pomyslalem jak zobaczylem fotke tommyem to bylo cos w stylu 'slaves zmienil avatara?' :^)

13

Odp: Szukam Quick Edita

No niestety musze was rozczarowac  :rolleyes:

Musze sobie sprawic jakis lepszy wizerunek. Ten jest za bardzo "uladzony"  :twisted:  - ale nie mialem nic lepszego pod reka.

tomekM

PS. toomyem pisze sie przez dwa "o"  8)

So it is for now and so shall it forever be ...