1

Temat: Zasilacz do CA2001/LDW etc.

Mam taki to problem. Podczas leżakowania moich sprzętów u rodziców zaginął mi zasilacz do stacji CA2001 + kabel SIO. Mam teraz samą stacyjkę którą chciałbym reanimowac bo lubie szum dyskietki :) Mam za to 2 oryginalne zasilacze do jednostek centralnych Atari, że się tak górnolotnie wyrażę. Czy jest jakiś sposób by przerobić taki zasilacz na zasilator do CA?

Nie mam wtyczek SIO i innych potrzebnych składników. Czy jest ktoś w stanie dokonać takiej przeróbki lub ewentualnie ma do odsprzedania zasilacz i kabelek? Nie mam na czym przejrzeć części swoich dysków przed przerzuceniem ich do ATRów :)

Będe wdzięczny za każdą pomoc w tym temacie.

gep/lamers^dial

2

Odp: Zasilacz do CA2001/LDW etc.

wystarczy np. taki transformator:
http://www.tme.eu/pl/details/tszzm25_9v … m30003m1/#
problem będzie tylko z wtyczką zasilania do stacji.

3

Odp: Zasilacz do CA2001/LDW etc.

5eba: niestety nie wystarczy. Stacje LDW i CA w odróżnieniu od 1050 mają dwa napięcia zasilania...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: Zasilacz do CA2001/LDW etc.

Zgadza się, mój błąd.
Są dwa uzwojenia wtórne:
AC 16V 0.8A
AC 9V 1.5A
Trzeba by było zbudować z dwóch lub znaleźć ekwiwalentny.
Mogę ewentualnie swój pożyczyć do celów testowych.

5

Odp: Zasilacz do CA2001/LDW etc.

TE 2 napięcia, są tam tylko dlatego że taki był kaprys projektanta, oraz tak się wtedy projektowało układy.
Można je BEZ ŻADNYCH przeróbek i szkody dla stacji, zastąpić napięciami stałymi:
AC 9V -> DC 9V
AC 16V -> DC 16V

Mozna też w ostateczności użyć jednego napięcia (DC 16V np zasilacz od laptopa IBM) ale trzeba wtedy zamienić stabilizator 7805 w stacji na moduł z przetwornica impulsową, inaczej się zagotuje.
Najwiekszy problem jest ze złączem zasiania...

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

6

Odp: Zasilacz do CA2001/LDW etc.

A czy dobrzy ludkowie, ktoś byłby chętny na wykonanie takiego zasilatora? za pieniążki oczywiście. Niestety nie mam wtyczek zasilania etc. Jak to zdobyć? Wczoraj zasilacz do CA-2001 poszedł na alledrogo za jedyne ok 140zł z przesyłką a kabel stacja<>komp za ok 100zł z transportem...

Ostatnio edytowany przez gepard (2014-02-27 20:10:38)

gep/lamers^dial

7

Odp: Zasilacz do CA2001/LDW etc.

Podobno pasuje zasilacz od TI-99 - zarówno złączem jak i napięciami. Na ebayu trochę tego jest po kilkanaście dolarów, ale kompatybilność niech ktoś potwierdzi.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Zasilacz do CA2001/LDW etc.

z informacji z sieci to TI-99 ma mocniejsze 16v, ale za słabe 9v (a w zasadzie 8-7).
jedyny w pełni zgodny jaki znalazłem, to:
http://www.radioparts.com.au/product/33 … xA0k4V7GfU

9

Odp: Zasilacz do CA2001/LDW etc.

No to przynajmniej złącze pasuje - to jest największy kłopot - napięcia można by stuningować o ile będzie potrzeba. On ma tak naprawdę 18/7.5 czy coś takiego. Jedyny problem to to, że większość tych zasilaczy jest w US i co z tego, że kosztuje 15 dolarów jak 3 razy tyle za wysyłkę trza dołożyć :)

Z drugiej strony ta wtyczka wygląda na banalnie prostą - klocek z czterema otworami. Może dałoby się prosto wyrzeźbić/wydrukować?

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-02-28 09:55:11)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Zasilacz do CA2001/LDW etc.

Ja kiedyś zasilałem swoją CA2001 transformatorem o jednym napięciu przemiennym 12V i działało poprawnie. Trafo było toroidalne do zasilania halogenów. Ale później kupiłem oryginał na aledrogo i układ rozmontowałem.

1088XEL i inne XL, XE, ST.