1

Temat: MAGNETOFON Kasetowy ;)

Otóż powstał szalony pomysł, z racji że sobota jest ;)

Zaistniała potrzeba skopiowania kilku binarek na TAŚMĘ MAGNETOFONOWĄ (w kasecie). I powstał problem. Problemem jest niszowa jakość programów do kopiowania danych "dysk->kaseta". Pytanie - istniał onegdaj program o nazwie DTCOPY. Nie jestem w stanie go namierzyć.

Pomysł numer cwaj. Kopier plikowy pod Sparta DOS X: plik -> Boot kasetowy.

Jakieś pomysły?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

Zgrać binarki na peceta, użyć xex2cas lub a8cas-convert, nagrać CAS-y na taśmę.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

3

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

... i z tym jest problem, bo loader z xex2cas można sobie w tyłek wsadzić. Sprawdziliśmy właśnie kilka intr 16k dla jaj i poszło jedno. Być może problem tkwi w loaderze.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

A nagrać wykrzyknik a po nim xex?

5

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

Pin, próbowałeś "JBW Tape Boot Maker", o którym pisałem wczoraj?

6

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

JBW Tape ... itd próbowałem przez pół wieczoru. Hujnia ogólnie, już nie wspominając o "userfriednly" które i tak mimo krytycznego poziomu ogólnie daje możliwość zapisu danych do testu jako takiego, lecz jednak to nie daje zadowalających efektów ogólnie.

Wykrzyknik zadziwiająco nie daje rady i większość produkcji się na tym wy*jebuje. Szczególnie w chwili, gdzie plik binarny jest cokolwiek bardziej złożony, niż normalnie ;) Co dziwne, te same *.cas na emu ponoć działają wyśmienicie i stąd moje rozmyślania wynikają ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-03-09 00:37:56)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

Potrzebujesz kopier który wstawia długie przerwy w miejscach gdzie jest skok do inicjalizacji. Nietstey nie pamiętam jaki to robił.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

8

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

kto pamięta? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

Coś mi się kołacze w łepetynie, że Name Copy z "Tajemnic Atari" tak robiło, ale mogę się mylić.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

10

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

Heh... Pamiętamy, że nie wszystkie wymagają loadera, ale większość tak (wykrzyknik styka). Ogólnie zasada taka, że jak program działa tylko spod DOSa - loader niezbędny, w innym przypadku - niekoniecznie. Przerwy na inity potrzebne. Teraz z tego co pamiętam:
fcopy 1.45 daje radę
pirat daje radę
casdup (nie pamiętam, czy ten nie jest tylko do kaset)
Teraz jeszcze szybkie looknięcie na Kaza: http://atarionline.pl/v01/index.php?ct= … Magnetofon
Buldoger copy
Copy DT (to z kolei w katalogu stacji, bo magnetofonowy ubogi jest)
Czarodziej (o ile dobrze kojarzę, bo nie chce mi się sprawdzać - możliwość dodania loadera)
Kopiareczka
Ogólnie - także biedny katalog, kopierów było od cholery i ciut ciut. Ale nie wiem, czy pójdą ze SDX oraz SRATARI (o ile pamietam - DracOS wypiernicza handler magnetofonu w kosmos?)

Sikor umarł...

11

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

Sikor napisał/a:

Copy DT (to z kolei w katalogu stacji, bo magnetofonowy ubogi jest)

... o właśnie, tego szukałem. Zaraz sprawdzę, czy to daje rady.

EDIT:

COPY_DT chyba daje rady, ... chyba, bo testy trwają długo, że tak powiem :D

Natomiast z czymś innym mam problem. Odgrzewając kotlety znalazłem w Kazowni Kopier_DB (z pakietu do turbo 2600), plik jest w XEX, i jest problem z uruchomieniem tegoż. Nawet xBios się poddał, choć przyczyna jest raczej znana, wygląda ona tak:

Size $001794 Bytes

seg: $0700-$07FF Len: $0100 (256)
.... itd.

... chyba, że loader ze sio2sd sobie z tym poradzi.

EDIT:

Nie poradzi ;)

hehh, no i złamałem "record" w 1010. Ciekawe, czy dało by się wydrukować na 3D klawisze do magnetofonu... ? ;)

Kuba, Drygol?

EDIT:

Jest szansa, że powstanie całkowicie nowy program do kopiowania plików z dysku na kasetę. Również z dysku twardego ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-03-09 20:33:57)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

Najlepszy program kopiujący z D: na C: to imho Kopiareczka Rogozińskiego :)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2014-03-10 14:08:58)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

Spokojnie, męczę pewnego osobnika o kopier pod wiadomy dos, przy okazji moze uda się ogarnąć custom bitrate, oraz długie bloki (jak produkty "SZOK" dla turbo 2600) ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

@pin, z tego, co pamiętam, klawisze w 1010 były puste w środku; można wydrukować wnętrze klawisza z tym popychaczem i sobie wkleić. One chyba na ośce były, ale łamał się ten popychacz właśnie. Swoją drogą piękny mechanizm "zepsuje się po gwarancji".
Ja wierciłem w jednej i drugiej części klawisza dziurki o średnicy ca 1 mm po czym wklejałem na distal malutki gwoździk. Działało i było mocniejsze, niż oryginał. Tylko klawisze potem nie równały do linii poziomej...

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2014-03-10 00:29:08)

15

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

.. no właśnie mam 2 takie po "tuningu" z czego jeden z nich jednak się poddał ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

Krótki napisał/a:

Zgrać binarki na peceta, użyć xex2cas lub a8cas-convert, nagrać CAS-y na taśmę.

Pin napisał/a:

... i z tym jest problem, bo loader z xex2cas można sobie w tyłek wsadzić. Sprawdziliśmy właśnie kilka intr 16k dla jaj i poszło jedno. Być może problem tkwi w loaderze.

You can use Standard plugin of Turgen System instead of xex2cas. It uses a binary loader that handles INIT segments very well.

17

Odp: MAGNETOFON Kasetowy ;)

Copy DT z poziomu Atari działa na 100%. Kopiowanie w całości robię na Atari, bo na dobrą sprawę jest mi tak wygodniej.

EDIT:

Sprawdzam teraz działanie spaczowanej wersji "KOPIER'a DB" (dzięki XXL!). Program umożliwia wykonanie kopii z długimi blokami, oraz podniesionym bitrate. Podejście pierwsze - XC11 i zapis na 1300bps, długi blok. Testy trwaJO ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-03-10 21:23:23)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info