26

Odp: hercules do atari + stery

Myśle, że każda dopałka, która poprawnie współpracuje z istniejącym softem nie powoduje, że komputer ten przestaje być sprzętem typu: Atari 8bit.-idąc dalej; KMK, stereo, 816 ...itd. jak już wiele razy pisałem; np. pierwszy interface do HD (SCSI) powstał na przełomie 1987/88 r., więc .... więc i tak znajdzie się ten, któremu fakt ten się podobać nie będzie. Czy magiczna dopałka 1MB na SIMM, - ktoś powie, że to grzyb; a ja myśle, że nie jest to prawdą. ___ MyDos, SDX...itd. soft z końca lat '80 - i co? I działa; pomimo, że nikt w tych czasach nie posiadał takiej ilości ramu.

Niech mi jeszcze ktoś powie, że wlutował sobie kilka rezystorów wyprutych z wnętrzności jakiegoś 386... i powie, że to już PC .. :D  :D

Myśle, że najważniejszym kryterium oceny; czy jest to dalej ten sam komputer, czy też nie; zależy od zgodności z oryginałem. Więc zasadniczo problemu nie ma. A jeśli chodzi o 64k i demka.... pewnie i byłoby możliwe upychanie tego na 64k (przynajmniej w jakiejś tam części) i doładowywanie w miarę potrzeb. Havoc; wiesz jak to wygląda na C64? ...i dlatego wolę mieć więcej ramu. :D

W Atari dobre jest to, że jest; jedno stereo, jeden covox, ram - 2 najczęściej spotykane typy rozszerzenia, ...każdy standart jest dość jednolity i ogólnie stosowany. Proponuje przyjżeć się sytuacji na innych platformach. To jest dopiero prze....itd. Przykład; ZX Spectrum i stosowane "pamięci masowe";- powiem tak: co kraj to obyczaj - 10 standartów = ich brak..
dobra, kończe (pić)...imprezka po galeryOFF coś się przedłuża .. :D  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info