176

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

oby, oby... ale na party urzadzeniem zewnetrznym jest sio2sd, druga atarka (SimDrive?) lub hdd. 100 bootsector intr zajeloby w sumie najwyzej 40 kb... (obraz 3 sektorow + naglowek daje 400 bajtowego ATR), dla porowania 1 dyskietka SD (najmniejsza mozliwa pojemnosc dyskietki atari) to ok. 90 KB.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

177

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

przy czym obraz atr nie musi zawierac calosci tych 90k.
imo pomysl calkiem ok, w sumie najlepszy z xxlowych jakie do tej pory widzialem.
do compo machine i tak pewnie jako stacja bedzie robic pece z sio2pc, to i nawet latwo mozna oskryptowac by pacnieciem w spacje, czy kursorami - mozna sie bylo przepinac miedzy pracami.

problem w tym - ze to moze i dalo by sie w miare wygodnie przegladac na party, ale juz poza nim... moja standardowa konfiguracja to atarka z podpietym side - w tej konfiguracji na chwile obecna przejrzenie takich prac bylo by delikatnie mowiac niewygodne, no chyba ze da sie w miare wygodnie calodyski odpalac pod side, o czym pewnie nie wiem...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

178

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

@sikor: dziękuję za zaproszenie, nie wiadomo czy nie skorzystam :D no i również serdecznie zapraszam na SV.

@all: jeśli ma ktoś konto na serwisie pouet.net to może wyrazić deklarację chęci przybycia na SV za pośrednictwem demoparty.net (używając tego samego loginu i hasła co na pouet.net):

http://www.demoparty.net/sillyventure2k14/visitors.html

Thanx in advance :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

179

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

W środę wspólnie z Piterem odwiedziliśmy Sławka Łosowskiego - założyciela i klawiszowca legendarnej grupy KOMBI. Jak się okazało Sławek Łosowski nadal odczuwa wielki sentyment do tego sprzętu, używa go na co dzień w swoim studio i nie zamierza go zmienić na żaden inny :) Celem spotkania była rozbudowa Atari ST o dodatkową pamięć oraz doposażenie komputera o współczesne gadgety :)

Jakby tego było mało, za tydzień lub dwa ukaże się Jego nowa płyta, a utwory do niej zapisane są na dyskietkach 3.5 sygnowane logiem ATARI i datą 2014 :)

Zdjęcia zostały wykonane 26-go marca w środę:


http://www.sillyventure.eu/pics/slosowski.jpg


Podczas naszego spotkania dowiedzieliśmy się też, że wielu producentów z Nowego Jorku nadal używa Atari ST, stoją dumnie obok "makówek" i jest to powszechny widok :) Jak widać ATARI ST jest nie do zdarcia nawet po tylu latach !

Sławek wspominał z jak miłym przyjęciem spotkał się na Silly Venture 2k11, dlatego z wielkim prawdopodobieństwem odwiedzi nas także w tym roku.

p.s. Podziękowania dla Pitera za poświęcony czas oraz fotki :)

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2014-03-27 00:22:14)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

180

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

takie luźne pytanie

czy ktoś wpadnie na pomysł unowocześnienia sposobu głosowania w kompotach o współczesne metody komunikacji ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

181

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

@tebe: dyskutowaliśmy ten temat. Pomysł jest może i dobry ale pewne obiektywne okoliczności to utrudniają, np. zapewnienie wszystkim dostępu do odpowiednich urządzeń.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

182

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Grey, Piter, fajna akcja no i fajne foty.
Ta szczególnie mi przypadła do gustu:
http://s30.postimg.org/zc1buu92p/Los_Atari.jpg

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

183

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Cyprian: nie no tak w porządku gościa dawno nie widziałem, konkretny, profesjonalista! I dawno nie widziałem żeby ktoś tak często i z taką łatwością używał soft na Atari ST, dla niego to konkretne narzędzie spełniające jego oczekiwania !! kurde Atari ponad czasowe jest a soft który powstawał to mega użyteczny i przemyślany - myślę w tym wypadku o C-Lab Notator. Gdyby dalej rozwijany był to Apple mógłby mieć kłopoty a konkurenta na pewno ! 

ja sam w projektowaniu przesiadłem się PROSTO z Atari TT na Apple G3 !! a jakiś czas jeszcze równolegle pracowaliśmy. Nie mówiąc że Atari TT była podłączona u nas w firmie do naświetlarki !!

dodatkowe fotki których Grey nie użył :) nie chciałem więcej robić i większej panoramy bo to jeego prywatne studio i nie wiedziałem czy wypada, ale następnym razem jak będziemy (a będziemy na pewno) to wykonam więcej - widziałem parę innych elelmentów z Atari związanych...

Post's attachments

IMG_2311.jpg 627.84 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_2315.JPG 406.83 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_2317.jpg 294.42 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

184

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

xxl napisał/a:

a moze kategoria bootsector intro? (384b) moze byc atrakcyjniejsze od 256b intro...

chyba "boot sector's" :P

Poza tym, to wydaje mi się, że średni to sens (pomijając upierdliwość odpalania takiego kompotu). Znacznie bardziej ciekawą kategorią jest rozwijana od lat na Forever 1k intro i nie dziwię się, że odpuścili z 256B, bo niczego szczególnie ciekawego w tej dziedzinie nie powstanie a 384 to nieznacznie więcej i nie wiem, czy będzie to aż tak bardzo interesujące ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

185

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

http://www.sillyventure.eu/

no to lecimy!

186

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

lotharek napisał/a:

a moge przyjechac ?

Załóżmy, że będziesz mógł, to czy wtedy weźmiesz swoje laboratorium? Pytam, bo już zaczynam odkładać na parę U1MB i przynajmniej jedno VBXE :)

Ostatnio edytowany przez mgr_inz_rafal (2014-05-01 18:04:49)

187

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

A stereo już masz? :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

188

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Na stereo jeszcze mnie nie stać :)

189

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

A na VBXE tak? Daj Pan spokój :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

190

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Na razie też nie, ale do zimy dam radę namówić małżonkę na kredyt :)

191

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Rozmowa jak w tym ruskim sklepie: - Nie ma mięsa? - U nas nie ma ryb, mięsa nie ma w sklepie obok :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

192

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

JAC! przygotował stronę ze "wskazówkami i rekomendacjami" dotyczącymi compo na platformie Atari 8-bit. Link do strony znajduje się w dziale "KONKURSY" na stronie SV2k14 (na końcu kategorii związanych z małym Atari).

Nie są to punkty regulaminu, ani warunki "przyjęcia bądź nie" pracy na compo. Proszę, pamiętajcie o tym.

Pozdrawiam!

p.s. Zaktualizowałem też listę gości.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

193

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Czyli przyjacielskie rady :) Ale założę się, że zaraz będzie krucjata lingwistów twierdzących, że słowo "musi" nie bardzo pasuje do rekomendacji (a jest) ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

194

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Bardzo bym prosił osoby które planują pojawić się na tegorocznej edycji Silly Venture  (a jeszcze nie znajdują się na liście obecności) o wysłanie "zgłoszenia" na e-mail'a podanego w dziale 'GOŚCIE' na stronie eventu.

Z góry dziękuję!

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2014-05-20 16:09:45)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

195

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

póki co brak $$ :(

Sikor umarł...

196

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Moze do grudnia sie poprawi?.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

197

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

Na razie marne szanse, ale zobaczymy...

Sikor umarł...

198

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

@sikor: jeszcze jest ponad pół roku :) wszystko się może zdarzyć... anyway 3mam kciuki.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

199

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

@grey wysłałem potwierdzenie obecności i jeszcze coś, dostałeś?

200

Odp: Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene !

@stRing: zaraz sprawdzę :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)