Temat: 800xl- loteria po odpaleniu

Problem polega na tym, ze po odpaleniu czasem od razu pojawia się "READY", a nie to "furgotanie" i po chwili dopiero "ready".
No i dalej- w tym pierwszym przypadku nie ma mowy o poprawnym wczytaniu z sio2sd. Wpisanie kilku komend w basicu powoduje przeróżne dziwne efekty na ekranie. Dodam, że na ile potrafiłem, to wyczyściłem płytę. Totalna loteria. Czasem po nieudanej próbie dłużej odczekam, to załapie.

2

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

Ja miałem coś podobnego - tzn. może bez opisanych powyżej efektów, ale również startował czasem bez furkotania. Po nagrzaniu i wyłączeniu na 5 sekund i włączeniu już furkotał. Myślę, że przyczyną może być coś z pamięcią, jako że niedługo potem (jakieś 2 lata ale bardzo rzadko włączany) podstawowy ram mi dokumentnie szlag trafił :(

http://www.dereatari.republika.pl/serw. … %C5%BCanie

Wbrew temu co napisano, XL też na to cierpi.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

Pamięć jest sprawna, tylko bardzo "pamiętliwa". Zanim się rozładuje po wyłączeniu komputera mija kilka, kilkanaście sekund. W skrajnym przypadku minuta, a mam też taką, która trzyma prawie pięć minut (!). Alternatywą dla wymiany pamięci na taką, która rozładowuje się natychmiast po wyłączeniu zasilania jest zainstalowanie TOMS OS zamiast oryginalnego OS. TOMS OS jest praktycznie w w 100% zgodny z Atari OS, a pozwala na uzyskanie zimnego startu w każdej sytuacji. Do zmiany np. gry w ogóle nie trzeba wyłączać komputera.

4

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

Hmm... a zmiana os w atari wymaga lutowania?

5

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

Jeżeli to starsza wersja 800XL, to siedzi w podstawce, jeżeli nowsza... cóż, bez lutownicy  się nie obędzie .

6

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

A dioda na SIO jest założona?

Sikor umarł...

7

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

Ultimate rozwiazuje ww problemy calkowicie...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

Lotharek - tzn nie wiem czy całkowicie, bo pamiec w kompie nie jest zastepowana a uzupełniana (razem masz 1088KB, na Ultimate dodatkowe 1024) - mi taka "wymozdzajaca" sie pamiec padla jak juz mialem ultimate'a - efekt jest taki ze komp nie wstanie (wstanie self-test pokazujac czerwone kwadraciki - ktos tu mial identyczny przypadek).

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

9

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

W moim 800XL po montażu Ultimate problem zniknął. Wystarczy mu pstryknięcie, a kiedyś trzeba było dobre 5 sekund odczekać.

A teraz mnie wieczor straszy, że zaraz mi może paść :)

10

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

odpowiem pytaniem na pytanie : jaki sygnaly z cpu podlacza sie do ultimate ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

:) - elektryczne :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

A tak propos Toms os tego jakże wspaniałego "systemu" który nauczy nas chwytów fortepianowych (i piszę to ja jako fan TOMS-ów)..
-Nie widziałem nigdy aby ktoś tego używał ... Wyłączenie ekranu przy Toms copierze dawało jeszcze trochę kopa, nic po za tym.
Tomsi, zawsze montowali Toms OS + Qmeg os 3.0 ..
Słabo było jak ktoś miał 2 stację, pomijam jak ktoś miał dwa Tomsy bo tam turbo.com robiło robotę :) (z rom dysku którejś ze stacji Toms)..

Bluki,
-Jestem naprawdę pod wrażeniem że ktoś polecił Toms OS!! Toms Rules
Nigdy to się nie zdarzyło i nawet taki ktoś jak ja z tym by nie wyskoczył :)
W czasach świetności wszyscy żegnali się nogą jak mieli tego używać :P

p.s.
pamiętasz jak w toms os wyłączą się ekran ... hie hie

p.s.2 Mazi nie jestem nachlany :P

13

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

Na S-RAM nie ma efektu "wymóżdżania". Przynajmniej nie zauważyłem do tej pory... Na oryginalnych niestety to dosyć wredny problem.
Pamięci do wymiany. Przynajmniej jedna, dwie kostki - tak jak to opisuje Jer.

Ostatnio edytowany przez tOri (2014-05-19 19:05:12)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

14

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

Zerknę dzisiaj na płytę i zobaczę, czy pamięć wlutowana, czy w podstawkach. W sumie i tak zawsze wolałem bawić się XE, a 800XL będzie jako eksponat najwyżej :)

15

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

Sikor napisał/a:

A dioda na SIO jest założona?

W ogóle to ja mam jakieś dziwne SIO2SD, ani lotharkowe, ani zrobione przez kogoś o nicku darek na allegro.

16

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

A ja używam TOMS OS na co dzień, właśnie z powodu zimnego startu na każde żądanie i pełnej zgodności z ATARI OS, czego nie można powiedzieć o QMEG-u (zgodność). Co prawda self testu nie ma (coś za coś), ale po co mi on?

17

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

Panie zlituj się nad wiernym!!!!

Tak tylko zapytam jak wyłączasz ekran ... :)

18

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

CONTROL 9 wyłącza ekran. Włączenie dowolnym klawiszem.

19

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

Bluki napisał/a:

czego nie można powiedzieć o QMEG-u (zgodność).

Problem dotyczy nieautoryzowanych skoków w OS. Jak coś nie korzysta z tablicy skoków to wędruje na drzewo. I to jest bardziej problem nieodpowiednio napisanych programów. Z ciekawostek, np. QA i obsługa klawiatury. Przynajmniej pod DracOS z tego powodu program się co prawda uruchamia, ale klawiatura pozostaje martwa. Na szczęście są inne lepsze assemblery ;) No i wygodne w użyciu nareszcie. MAE ;) Dodatkowy ram na bufor, więc się nie gnieciemy w 64k, obsługa dowolnego (używanego, czyli 40/64/80 zaków) trybu znakowego - w tym 80 znaków na vbxe, obsługa 6502c, oraz 65c816. W turbo też fajnie działa - po prostu ogień. Czego chcieć więcej ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: 800xl- loteria po odpaleniu

ravenax28 napisał/a:

zawsze wolałem bawić się XE

Bluznisz, synu :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem