1

Temat: Szukam pamięci 41256

Poszukuję takiej pamięci aby rozbudować swoje 65XE. Może ktoś wie gdzie w Krakowie można taką pamięć kupić. Sprawdzałem w kilku sklepach z elektroniką i nie było. Za pomoc z góry dziękuję.

2

Odp: Szukam pamięci 41256

Może to zrobić na SIMM-ie - temat był już chyba poruszany (albo mi się zdaje). Poza tym w Krakowie ktoś coś może wiedzieć o tym - Xan? :)

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Szukam pamięci 41256

Poszukuję takiej pamięci aby rozbudować swoje 65XE. Może ktoś wie gdzie w Krakowie można taką pamięć kupić. Sprawdzałem w kilku sklepach z elektroniką i nie było. Za pomoc z góry dziękuję.

Sprawdz tu: www.cyfronika.com.pl. Osobiście czesto sie tam zaopatruje. Sklep jest w deche ;) Kupuje zawsze wysylkowo, bo do Krakowa mam daleko :/ Jakis czas temu kupowalem te kosci i teraz moja Atarka ma 320k :)

... dodane ...

Wlasnie sprawdzilem. Cena 7 zl za sztuke. Troche drogo ale zawsze ;) http://www.cyfronika.com.pl/cgibin/shop … d=52312d99

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Szukam pamięci 41256

A to ciekawe że sklepy nie mają czyżby były tak stare że ich już nie maja ?
A swoją drogą to albo SIMM albo najbliższa giełda elektroniczna (w Krakowie jakaś jest ale nie wiem gdzie, tam powinni mieć)
I może trafisz poniżej 7 zeta za sztukę (jak będziesz mieć szczęście).

5

Odp: Szukam pamięci 41256

Gielda elektroniczna jest na poczatku Balickiej
(patrzac od strony petli tramwajowej po lewej stronie). Czynne w weekendy raczej przed poludniem.

Polecam rowniez sklep ELES - byl kolo kina Kijow, ale przeniesli go na Wroclawska (naprzeciw szpitala wojskowego). Nie wiem czy pamieci beda mieli, ale zdecydowanie maja najwiekszy wybor w krk.

Zobacz rowniez do sklepu Elektro-Retro na pl. Bohaterow Getta (z tego co pamietam to byl tam kiedys Megasoft ;) ). Koles trzyma kupe zlomu na czesci oraz same czesci na kilogramy. Jezeli zagladniesz kilka razy to jest szansa, ze bedziesz mial okazje wylutowac z jakiegos komputerka.

6

Odp: Szukam pamięci 41256

A ja polecam zajrzec tutaj . Czasami przydaje sie przegladanie starych postow :P

SORKA, 41256 pomylilo mi sie z 44256 ;) Zwracam honor :)

7

Odp: Szukam pamięci 41256

44256 ewentulanie też mogą być :) jakby były problemy z 41256

8

Odp: Szukam pamięci 41256

44256 bezposrednio w kompie nie bedzie dobrze chodzic. Chodzi oczywiscie o odswiezanie, ktore mozna sprytnie zmodyfikowac dodajac chodzby zwykla bramke AND. Poza tym 44256 ma inny rozklad nog...

9

Odp: Szukam pamięci 41256

A kto powiedział że trzeba koniecznie nalutowywać dodatkowe pamięci na te na płycie :)
Ja mam rozszerzenie na 44256 (z tym się zgodzę trzeba było małej modyfikacji) na osobnej płytce i działa :)

10

Odp: Szukam pamięci 41256

Jak by co to sprawdzę czy mam takowe w domu - swego czasu poszły pod młotek 3 płyty 286 i XT - o ile się nie mylę to tam takowe kości były - wiem bo Dudek montował je do swojej A800XL (tam były w podstawkach).
Jeżeli o takie chodzi to mam ich chyba ze 2 tuziny ! (Leżą w worku i czekają)

11

Odp: Szukam pamięci 41256

u mnie w plycie 286 jest 8 kostek o oznaczeniu OKI M514256A-80R jakby co ...pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: Szukam pamięci 41256

już znalazłem i zabieram się do roboty