Temat: Obraz s-video

Zapragnalem polepszyc sobie obraz z mojego Atari 130XE i zbudowalem kabel do podlaczenia s-video.
Sprzawdzilem ze 3 razy czy czegos nie pomylilem. Odpalilem sprzet i moim oczom ukazal sie obraz jak w zalaczniku.

No i tu nasuwa sie pytanie. Czy mam uwalony uklad GTIA czy cos innego moze byc ?

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2014-06-03 21:40:58)

Post's attachments

IMG-20140603-00150.jpg 115.86 kb, liczba pobrań: 2 (od 2014-06-03) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Obraz s-video

a na wyjściu monitorowym jak wygląda obraz po kompozycie?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Obraz s-video

Na kompozycie jest tak

Post's attachments

IMG-20140603-00151.jpg 99.93 kb, liczba pobrań: 2 (od 2014-06-03) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

4

Odp: Obraz s-video

Czy czasem telewizor nie jest ustawiony w trybie RGB?

Ewentualnie TV nie radzi sobie z impulsami synchronizacji z Atari. Jeśli możesz spróbuj z innym egzemplarzem Atari lub na innym TV.

5

Odp: Obraz s-video

A nie zamieniłeś miejscami sygnałów luminancji i chrominancji?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: Obraz s-video

Dokladnie wlasnie to zrobilem :)

Patrzylem na schemat ze storny Jer'a ale nie uwzglednilem ze ja ciachnalem istniejacy kabel s-video i numeracja pinow jak sie patrzy od strony "zewnetrznej" jest odwrotna.

Dzieki Duddie.

7

Odp: Obraz s-video

Duddie pomógł x2. Ja to samo miałem, mało tego moja wtyczka miała numery i itak trzeba było odwrotnie podłączyć.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

8

Odp: Obraz s-video

Dodam, że można też posiłkować się moim opisem złącz: http://www.freespace.com.au/filehosting/221891

9

Odp: Obraz s-video

Duddie napisał/a:

A nie zamieniłeś miejscami sygnałów luminancji i chrominancji?

Jurek to kiedy ... ?
Ty już wiesz co ... :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-06-04 20:53:51)

10

Odp: Obraz s-video

A kiedy możesz?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

11

Odp: Obraz s-video

oby szybko, przydaly by sie te wtyczki ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

12

Odp: Obraz s-video

oby szybko, przydaly by sie te wtyczki ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

13

Odp: Obraz s-video

i mnie... Jurek pomyśl o mnie :D

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

14

Odp: Obraz s-video

Jakie wtyczki??

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...