1

Temat: Atari 2600 Problem

Witam, udało mi się wykopać u znajomego na strychu 6 gałkową wersję Atari 2600, zasilacz uniwersalny, problem w tym iż po dostrojeniu kanału i włączeniu konsoli nie ma prawidłowego obrazu "latają" jakieś czarno białe szlaczki czasami kolorowe, tak jakby konsola podawała jakiś wadliwy obraz, co to może być ???

2

Odp: Atari 2600 Problem

Telewizor lub kabel. Wersja PAL czy Secam? Atari zazwyczaj dostrajało się na dwu różnych kanałach.
Jeśli TV LCD - może być problem z dostrojeniem.

Sikor umarł...

3

Odp: Atari 2600 Problem

Na jednym z kartridży mam oznaczenie PAL, więc chyba PAL, próbowałem z monitor/tv lcd, jeśli to wina przewodu to co należy zrobić ???

4

Odp: Atari 2600 Problem

Wkładasz kartridż przed włączeniem konsoli? Na wszelki wypadek przeczyść styki kartridża. Telewizor może "łapać" obraz z konsoli w kilku miejscach, ale tylko jedno jest właściwe. Trzeba to "wyczaić". Niektóre telewizory źle reagują na sygnał z konsoli. Czasami trzeba ręcznie dostroić obraz na określony kanał, używając w razie potrzeby precyzyjnego dostrojenia - jeżeli jest. (automat czasami dostraja się "z boku" sygnału).

Jeżeli winny jest kabel to pozostaje tylko wymiana na nowy. Musisz też być pewny, że zasilacz jest OK.

Jeżeli jest to konsola NTSC, a TV nie ma tego systemu, to też nie złapiesz synchronizacji.