Temat: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

Witam!
Dostałem Źródła do programu AtariTurbo ;] od pana Henryka Cygerta więc teraz można dodać
inne formaty do tego programu i w tej sprawie jest tylko jeden problem
kto by się tego podjął z forum obeznają się w tym temacie tylko chyba dwie??
osoby Gienek i Pajero - co do pierwszego to narazie chyba nic nie wypali bo
ma inne projekty (przynajmniej jak ostatnio do niego pisałem w
innej sprawie tak pisal..) co do drugiego to niewiem czy się tego podejmie ma
ktoś do niego kontak ? ;)
Może jest inna osoba która podjęłaby się tego ;) czekam na propozycje..
tu treść maila: "Znalazłem jakieś źródełka do T2000. Wersja 1.01 jest działającą
wersją programu, natomiast co do tej drugiej, to jest to wersja robocza (w
trakcie zmian lub po zmianach, nie pamiętam). Nad wersją roboczą trzeba
trochę jeszcze popracować, ale przewidziałem możliwość pisania handlerów do
obsługi różnych formatów (obecnie są 2, T2000 i wersja czeska tego systemu)."

pozdrawiam
Stryjek

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

Tu pisze Pajero.... Jakoś tak się składa, że ostatnio przeglądałem zródła do progów Wav2cas Cas2xex etc. Sam mam duzo zródeł swojego softu w Turbo Blizzardzie. Coś takiego jak prog Cygierta w wersji dla "zamieci" byłby mi na rękę. Jak tylko zakończą się testy nowej wersji plugina oraz skończe prog który demonstruje jak używać plugina we własnych programach to.... no ale mam remont chatki na głowie a i dla rodzinki czasu jakoś mało. Ale, pomyślę.

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

do Pajera ;] no to pomyśł ;] (z Gienkiem autorem cas2cas i xex2cas to niewypali bo niema czasu narazie na Atari :() bo duzo juz jest zrobione przez pana Cygerta nowe formaty w łatwy sposób chyba można dodawać.. w obecnej chwili jest obsługa czeskiego i polskiego turbo 2000 a czym one sie roznia ? cholera wie... no przydalo by sie dodac turbo blizzarda , AST ....źródła jeżeli się nie myle są w C++...
na jaki mail przesłąć źródła - do tebe'go czy do ciebie na maila ?
ps. ty chyba jako jedyny w Ornecie 2003 miałeś magnetofon ;] heh - jak dobrze pamietam ..
pozdr.
STRYKEr

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

Do Stryker'a - Pajero.
Zarejestrowałem się (znowu) na cas-area.
pajero_pn@poczta.onet.pl   
albo do TeBe!

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

powysyłałem na obydwa ;]
ps. napisz/cie czy sie coś da z tego zrobić ;]
pozdr.
STRYKER

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

Soft trochę mało opisany :? (brak rem'ów). Niby wsio wiadomo, ale ogólnie. Raczej do podpatrzenia, niz do wykorzystania. Sir Cygert wykorzystuje podobną metody odczytu danych jak imść Ernest R. Schreurs.
Ogólnie: robota od nowa  :rolleyes:
Potrzeba: opisu AST!!!, bo Blizzarda znam b.dobrze!
....oby do Ornety.

7

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

ja tez bym chcial... :D Tak dla celow kolekcjonerskich... :D E-mail pod spodem...

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

8

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

a tak mi sie przypomnialo: zapytaj pana Henia o jego programy na Amige - moze cos jeszcze znajdzie?  :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

9

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

Voy pisalem do pana Henia ale narazie bez odpowiedzi dzis jeszcze napisze...tak samo katuje go z wywiadem ale narazie bez skutku :(

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

Ogólnie: robota od nowa  :rolleyes:
Potrzeba: opisu AST!!!, bo Blizzarda znam b.dobrze!
....oby do Ornety.

Hmm do Ornety to i tak szybko ;] mam nadzieje ze cos sie tam urodzi ;) ale prog bedzie dzialal na podobnej zasadzie jak T-2000 ? tzn. przez port joya lub nagranego wava lub dzwiek ze zwyklego magnetofonu ??
Co do AST to neistety niemam opisu walne posta na Atariage moze oni beda cos miec..jest chyba jeszcze jeden rodzaj Turbo ...hmm turbo rom czy jakos tak....wkazdym badz razie trzymam kciuki za projekt ;]

ps. ludki jezeli znacie jakies inne rodzaje turbo to dajciue znac wraz z jego instrukcja ;) na jakiej zasadzie działa ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

A czy ktos zna moze wroclawska (dolnoslaska) odmiane Turbo 2000?  :D Piecze nad oprogramowaniem sprawowal (jesli dobrze pamietam) Tomasz Rolewski oraz tzw.BRODATY Software (z siedziba w dawnym Domu Handlowym "Łada" na Oławskiej we Wrocku). Mial dwa tryby pracy: pierwszy to jakies 4700 bodow, drugi (o nazwie Turbo 3000) na oko jakies 7000 albo 7500 bodow (nie jestem w stanie tego zweryfikowac  :( )...

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

12

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

ps. ludki jezeli znacie jakies inne rodzaje turbo to dajciue znac wraz z jego instrukcja ;) na jakiej zasadzie działa ;]

W Łodzi królowało turbo UM/ATT/AST firmy Unerring Master czy jakoś tak (generalnie to ta firma produkowała Ram-Carty dla Avalonu!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

W Krakowie modne bylo Turbo Rom, parametrow nie pamietam, ale bylo stosunkowo szybkie (duzo szybsze niz t2000), wymagalo przerobki magnetofonu i podejrwam ze pod tym wzgledem bylo bardzo podobne do Blizzarda. Jesli nie mialo sie cartridge'a to przed kazda gra byl kilkorekordowy loader. Generalnie fajna rzecz. Jak znajde dokumentacje (a mialem) to poskanuje i podesle.

14

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

Oki. Mam zamiar zrobić ten prog... Ale ciągle męcze plugina. Już miałem kończyć, ale chcieli obsługę Sparty Dos... (dopiero zrobiłem kasowanie i odkasowywanie) plików i katalogów. Może po Ornecie ruszy nowy projekt.

15

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

jakby co tu macie zrodla: http://www.gdansk-orunia.eu.org/atari/atariturbo.zip   moze zrobicie konkurencje Pajero ;)

pozdr.
Stryjek

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

Stryjek, a testowales te carty co Ci dalem na quast?

17

Odp: SĄ !!!! - źródła do AtariTurbo 2000 !!!

Xan co rozumiesz przez testowanie ;) ? bo do kompa wsadzilem i dzialaja(2) ...a magnety to mam jesli sie niemyle narazie tylko w turbo 2000F to samo tyczy sie kaset...

"wszystko się kiedyś kończy......."