1

Temat: Pasek do magnetofonu XC-12

Witam,

Potrzebuję paska do napędu w magnetofonie XC-12. W zakupionym przeze mnie modelu ktoś zstąpił pasek zwykłą gumką recepturką i nic się nie wczytuje, czy to w normalu czy w Turbo KSO2000. Czy miałby ktoś z was do sprzedania coś takiego, ew. magnetofon- złom (oczywiście z dobrymi paskami)???

2

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

Ja kupiłem w serwisie. Oni mieli takie pudło z paskami i gmeraliśmy aż trafił się odpowiedni.

P.S> W serwisie RTV, nie jakimś tam dedykowanym.

Ostatnio edytowany przez Jarkeczek (2014-06-29 12:45:24)

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

3

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

Jak dobrze pamiętam,  jest to pasek kwadratowy 80x1,2 mm. Powinien być też dostępny w sklepach z częściami elektronicznymi.

4

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

Np. tu kupisz dowolny: http://allegro.pl/pasek-napedowy-kwadra … 78399.html

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

Dzięki za szybkie  odp. i pomoc. Ten wymiar paska 80x1.2mm jest pewny??? Niestety nie mam jak tego spr. na stronie zaoferowanej przez jer są wszystkie rozmiary z tym że ten o średnicy 80 mm ma grubość 1.3, ale chyba nie  ma to większego znaczenia??? Możecie mi potwierdzić wymiar tego paska?

6

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

Nie ma znaczenia ta różnica grubości, sam tam taki kupiłem, żeby wynienić w XCeku.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

7

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

jer napisał/a:

Nie ma znaczenia ta różnica grubości, sam tam taki kupiłem, żeby wynienić w XCeku.

Czyli kupiłeś 1,3x80 mm?? A czy 1.2mmx82 mm będzie za długi??

8

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

80mm trzeba stosunkowo sporą siłą naciągnąć na kółka, ale po jakimś czasie wydłuży się nieco. Kup 80 i 82mm, to nie jest duży wydatek, a podzielenie się doświadczeniem z kolegami - bezcenne ;)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

9

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

Pasek wymieniłem i jest ok pod względem technicznym tzn. przewija w obie strony i kręci na playu, natomiast nie wczytują się nadal gierki. Magnetofon ma wbudowane turbo KSO 2000. Kręciłem głowicą i dźwięk jest niby ok, ale nie podobają mi się paski na ekranie. Założyłem nowy temat na forum. Może ktoś się tym zajmuje i mógłby spr. co jest grane...

10

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

Masz odpowiedź w drugim wątku, który założyłeś. proszę, nie mnóż niepotrzebnie bytów.

Sikor umarł...

11

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

To któregoś turbo 2000, był program do ustawiania głowicy. Sorki że nieprecyzyjnie, ale może Cię naprowadzi.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

12

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

Greg napisał/a:

Pasek wymieniłem i jest ok pod względem technicznym tzn. przewija w obie strony i kręci na playu, natomiast nie wczytują się nadal gierki. Magnetofon ma wbudowane turbo KSO 2000. Kręciłem głowicą i dźwięk jest niby ok, ale nie podobają mi się paski na ekranie. Założyłem nowy temat na forum. Może ktoś się tym zajmuje i mógłby spr. co jest grane...

Jaki rozmiar w rezultacie kupiłeś?

XE maniac! ;)

13

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

kupiłem obydwa, a założyłem taki - 1,3x80 mm

14

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

A ten 82mm fest luźny był? Ślizgał się może?

XE maniac! ;)

15

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

3M / InD napisał/a:

A ten 82mm fest luźny był? Ślizgał się może?

Nie zakładałem tego 82 mm, ten 80 zachowuje się ok (nie ślizga się i pracuje w porządku).

16

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

Faktycznie trudno się zakłada i siedzi ciasno jak wspomniał Jer?

XE maniac! ;)

17

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

3M / InD napisał/a:

Faktycznie trudno się zakłada i siedzi ciasno jak wspomniał Jer?

nie do końca... zakłada się go bez problemów - nie trzeba go tak bardzo naciągać, jedyny problem to odkręcenie paru śrubek, żeby się dostać do krążków napędowych (trochę zręczności i będzie w porządku)

18

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

Fajnie, pięknie dziękuję za poradę. :)

XE maniac! ;)

19

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

A tak przy okazji... Czy komuś udało się zdjąć bezinwazyjnie plombę gwarancyjną z magnetu i założyć ją z powrotem? Patent na suszarkę działa może?

XE maniac! ;)

20

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

a po kiego grzyba?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

21

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

Mam kaprys wybielić obudowę i "przywrócić gwarancję"... :D

XE maniac! ;)

22

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

...po czym zareklamować w sklepie, że nie wczytuje gier :D

23

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

Tak jest! :D

XE maniac! ;)

24

Odp: Pasek do magnetofonu XC-12

To się nazywa wsteczna inżynieria :D