26

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

w tym roku, gość mi otworzył garaż i powiedział: "Panie Pawle to po moim synie ktory pojechal do stanów .."
a tam było: c64 x 2, amiga 1200, amiga 500+ , amiga 500, amiga 600, 7 joystickow, 2 magnety do commodore, kilka gier oryginalnych..
koszt 150 zł

.

27

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

AS... napisał/a:

Amiga wróciła do piwnicy.

A nie myślałeś, żeby się jej pozbyć, żeby nie zalegała w piwnicy :)?

28

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

hsimpson napisał/a:
AS... napisał/a:

Amiga wróciła do piwnicy.

A nie myślałeś, żeby się jej pozbyć, żeby nie zalegała w piwnicy :)?

Słuszna uwaga, w razie co 060 bym przytulił... :)

XE maniac! ;)

29

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Czekam na historię Duddy'ego... Przy TAKIEJ kolekcji nie raz musiała się trafić okazja :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

30

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Kroll napisał/a:

Prawda ze 1 Hades-a dostal AS,

Pozdro
Kroll

Oj tam nie dostał nie dostał zamieniśmy się na jakiś mocny trunek :P Po którym obaj przestaliśmy działać ....

Czy ktoś to przebije????
Na razie w tym wątku prowadzi Kroll ....

A kroll i jeszcze dostałem jakąś nagrywarkę scsi yamachy zewnętrzną którą do dzisiaj katuję z Falconem..
W sumie tego było tyle że do dnia dzisiejszego pewnie nikt nie wie co tam było.

Jak będę z dwie kolejnę strony to znowu coś napiszę.. Postaram się przebić Kroll-a...

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-09-26 20:31:20)

31

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Piter: 50funtów.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

32

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Drogo :P
Bitman to znalazł box Falcon-a na ulicy jadąc do roboty...

33

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

mi się 2 lata temu trafiła 130 xe za darmo z ramem 320 kb. Jeden z milych kolegow tu sie oglaszal,ze odda. Dostalem komputer w folii zgrzanej na goraco, nowka sztuka z fabryki. Obecnie uzywam wlasnie tego sprzetu

34

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Ostatnio wchodzę do takiego antykwariatu - książki, starocie, meble sprzęty. Na półce pomiędzy starymi maszynami do pisania stoi 1450XLD. Zakurzony i lekko pożółknięty ale jak się okazało sprawny. Facet oddał mi za 5 euro, bo mówił że mu przeszkadza tylko i do wystroju nie pasuje, a nikt nie chciał wziąć.





























:D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

35

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Chyba zakończę subskrypcję tego wątku, bo będę musiał w dużej ilości używać maści na ból d*py... :D

XE maniac! ;)

36

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Po czym Wieczór obudził się ... z krzykiem i przerażeniem bo przy kasie gdzie miał zapłacić 5funciaków stał 1090xl....

37

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Atari Falcon 030 z 14MB na pokładzie i walniętym twardym. Z początku jeszcze myślałem, że również flop jest do bani, ale po wymianie HDDka (dzięki Jury!) wszystko ruszyło. Koszt: 810 zeta (hint: kwiecień 2010). Potem jeszcze 68882 od Sqwarda (też big thanks!), nie pamiętam ile (parędziesiąt złociszy) - obecnie w środku F030. [a, jeszcze thanksy dla Grzybsona za przechowanie sprzęta przed Grzybsoniadą]. :)

Aaa, jeszcze 130XE za ok. stówy, wyglądał, jakby kartoflach leżał, ale go z grubsza doczyściłem (ponieważ nie miałem "gołej" 130-tki). :)

I Ty zostaniesz big endianem...

38

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

2 stacje PERCOM, "baza" i "dostawka"w org kartonach, z instrukcjami 49$ + pol kartonu drobiazgow  (2013)
Falcon do lekkiej naprawy, przelozenie z tower do desktop, nowy hdd 350PLN + ca. 150 pozostałe koszty. (2013)

Ostatnio edytowany przez willy (2014-09-26 21:05:08)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

39

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Pewnie największym kosztem (ze 100pln nie pamiętam)... Był zasilacz z mojego Falcon-a :)

40

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Dokladnie ;)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

41

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

No opowieść Asa i Krolla jest konkretna. Pewnie skroiliście ze sprzętu jakąś drukarnię czy firmę DTP :)
Ale 600XL Pina za 30 zeta na jakimś ryneczku też ma klimat. Bym był happy.

Przez te lata raz tylko zdarzyło mi się całkowicie darmowe trafienie, dość skromne, ale bicie serca było :D

A było to tak:
raz wracałem przez obcą dzielnię do chaty i patrzę, przy wieżowcu, przy tej budzie gdzie są drzwi do zsypu (na zewnatrz) jakaś reklamówka. A w niej jakiś taki znajomy szary kształt. Coś mnie tknęło, jakieś przeczucie, podchodzę, a tam elegancko spakowane, czyste 65xe z magnetem w turbo, kasetami i cartem. Oniemiałem. Od razu zawinąłem, chyba przez tydzień miałem dobry humor. Komuś żal było swojego kompa z dzieciństwa do śmieci bezceremonialnie wyrzucić, więc wystawił z nadzieją, że może ktoś weźmie. Akurat na mnie trafiło, więc się nie zmarnował.

42

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Laborant:

prawie zgadles nie skroilismy tylko to ja dostalem wszystko od goscia ktory swego czasu prowadzil dokladnie na Atari potem przesiadl sie na MAC-i firme F. KANDA. Kazdy uzytkownik 16 i 32 bity wie co to za firma. Niewspominajac o mnostwie oryginalnego softu (poczawszy od Calamusa). Gosciu byl dystrybutorem Calamusa na Polske.

Ma jeszcze od opchniecia za neiwielka kwote naswietlarke i wywowyrke do Calamusa ?

Pozdro
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2014-09-26 21:23:39)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

43

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Kroll: może niefortunnego słowa użyłem, w każdym razie nie o to znaczenie mi chodzilo. Miałem na myśli
raczej, że była akcja złomowania sprzętu w tej firmie i uratowaliscie sprzet z przemialu, czy kasacji.

:)

Ostatnio edytowany przez laborant (2014-09-26 21:31:01)

44

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Dokładnie, ale łatwo nie było....!
Kroll zepsuł się... na co najmniej dwa dni jak dokonałem zamiany na Hades-a....

Brakuje jeszcze tylko topicu ile najwięcej zapłaciłeś za coś tam do Atari :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-09-26 21:38:45)

45

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Jad mantezji z dedykacją Zajdla dla Przyrowskiego.

46

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

AS... napisał/a:

Niestety co gorsze oba Hadesy działają, z racji że TTki mnie nigdy nie interesowały zamieniłem się z Krollem za nie pamiętam za co...??? jakiegoś mocnego trunku na Hades-a.

No to niezle przebicie w stosunku do aktualnej wartosci hehe: http://www.ebay.pl/itm/HADES-T60-Atari- … 23411c1433

;)

Ostatnio edytowany przez mkm (2014-09-27 15:45:30)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

47

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Obstawiam że za tyle nigdy nie zejdzie.
To tylko klon, fakt że unikalny.

Ciekawe jak będzie wredny i jak na nim wszystko nie działa...
W okolicach grudnia pewnie zakatuję atari forum pytaniami... O hades-a.

48

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Klon, ale rzadki - trzymaj go i za nic nie sprzedawaj, bedzie jak z flopami-tomsami, wielokrotnie wiecej wartymi niz oryginalne stacje JIL. Juz teraz jest wart - mysle - że ze 2 kilo zielonego papieru, za 15-20 lat masz na bank z 10-20k. Normalnie polisa na życie - o ile chinczyki nie wznowia po cichu produkcji :D

49

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Witam Wszystkich !

7 Atari za 300 zł.

1x 130 XE
2x 800 XL
4x 65 XE.

Do tego zasilacze, joy-e i magnetofon.

Na pierwszy rzut oka nie wyglądało to dobrze. Teraz wszystkie działają :-)
W kilku wymieniłem pamięci. Naprawiałem też klawiatury.
Z jednym 800 XL miałem duży problem z przewagą koloru zielonego na ekranie.
Okazało się że uszkodzony był jeden element koło potencjometru.
Niekiedy jak mam zły humor to wyjmuję to wszystko i wczytuję gry w normalu - chociaż z SIO2SD idzie trochę szybciej :-)

Pozdrawiam Wszystkich Atarowców !

PS. Mam jeszcze inne komputery Atari, dużo konsol Atari, masę kartów do Atari 2600/7800, DC, N64, NGC, WII, PSP, PSX oraz PS2 (tych mam ponad 10) + 2x NA do PS2.
Takie lekkie zwichrowanie :-)
Ale to ATARI zawsze było na 1 miejscu. Wiadomo pierwsza w życiu konsola (2600) a później pierwszy mikrokomputer (800XL).
Kto wie może kiedyś zabiorę całość na wycieczkę, na jakiś zlot.

Ostatnio edytowany przez fr100 (2014-09-29 21:17:49)

50

Odp: Super trafienia, czyli co największe okazje kolekcjonerskie

Chciałbym zostać z górą elektrośmieci :))) dla mnie nie będą to elektrośmieci . Zbieram dla siebie ten złom. To daje radość tylko mojej osobie :))) A jak będzie bessa to suuuper... falkon za 56 zł :))))  a jak zaczniemy pomału wymierać to nasze dzieci zaczną wyprzedawać nasz dobytek a reszta staruszków będzie czychać jak hieny cmentarne na allegro :)))

.