1

Temat: Sio2Ide - zastepniki

Witam,
Nie orientuje sie ktos z Was, czy istnieja jakie zastepniki ukladow z sio2ide? (chodzi mi wlasciwie tylko o atmela i usb)

--
Pozdro,
Azbest

2

Odp: Sio2Ide - zastepniki

USB montować nie musisz - mozna zrobić sio2ide bez usb a samego Atmelka to raczej nie zastąpisz bo i po co.....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: Sio2Ide - zastepniki

Po pierwsze: cholernie milo Cie widziec, Pigula! :^)

A co do reszty: USB chcialbym, jak robic to na maksa. A atmela... hm... szukam zastepnika bo a noz widelec trafi sie cos taniej. A poza tym - dla wlasnej satysfakcji ze wyszukalem cos innego... (wiem, nieco to glupie, ale coz... :)

4

Odp: Sio2Ide - zastepniki

O ile wiem to Atmel w SIO2IDE to AVR Atmega161 (niech mnie kto poprawi jak się mylę odnośnie numeru układu). Niestety AVRy produkuje tylko atmel :). Gdyby był to Atmelek zgodny z MCS51 (AT89XXXXX) to problema by nie było, MCSów jest na kila :)
(AVR nie są zgodne z MCS51)

5

Odp: Sio2Ide - zastepniki

W sio2ide 4.2 jest ATmega32-16PI (ATmega323-8PI). Jesli macie ABSOLUTNA pewnosc ze nikt inny czegos takiego nie robi to renta... Lekka zalamka - nie lubie masowki :)
A co z tym USB? (National USBN9603) - sa jakies zamienniki?

6

Odp: Sio2Ide - zastepniki

Widzę że co do nazwy to się nie pomyliłem ale numer nie ten :). Niestety Azbest AVRy (ATMega,ATTiny i AT90XXXX) produkuje tylko Atmel. Jest to ich patent i na razie nikomu nie kwapią się go udostępnić (a szkoda, wystarczy popatrzeć na procki zgodne z 8051 - ilu jest producentów różnych odmian tego proca z PSoCami włącznie).
Możesz go zastąpić jedynie innym ATMega :)

7

Odp: Sio2Ide - zastepniki

Niee.... No to renta na calej linii... :^(
A co z USB? Moze chociaz ten?

8

Odp: Sio2Ide - zastepniki

Na temat USB to wiem tyle co ty :(

9

Odp: Sio2Ide - zastepniki

Aha... :^)
Z ciekawosci: nie daloby sie zrobic sio2ide na czyms innym niz atmega (z ogolnie dostepnych scalakow)  - pytanie czysto teoretyczne.

10

Odp: Sio2Ide - zastepniki

Czysto teoretyczne ??? Jakby szło zrobić na zwykłym 8051 to by cie taniej wyszło :)
Ewentulanie zamówić bezpłatne próbki przyspieszonych wersji 51 u Maxim'a (same proce są Dallasa, ale teraz Maxim nimi rządzi), napisać soft i odpalić :)
Może byc ?

11

Odp: Sio2Ide - zastepniki

Aha... :^)
Z ciekawosci: nie daloby sie zrobic sio2ide na czyms innym niz atmega (z ogolnie dostepnych scalakow)  - pytanie czysto teoretyczne.

Dać by się na pewno dało - ale Azbest tak jak mówiłem chodzi o koszty wątpie aby udało sie zrobić to taniej...

ps. Mam już 1/3 fajnego artka o budowie sio2ide 4.2 wraz ze zdjęciami obrazującymi poszczególne etapy składania zabaweczki... niestety mam mało czasu -tylko 3/2 wolnego dnia tygodniowo wiec bardzo powoli idzie mi dalsze składanie i dopisywanie...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: Sio2Ide - zastepniki

Pigula, licze na Ciebie - chce full dokumentacje jak dla debila :)

13

Odp: Sio2Ide - zastepniki

no problem jutro cyfróweczką zaczynam robić poprawną dokładną dokumentację bo za sprawą Nosty'ego udało mi się uruchomić sio2ide 4.2.
Zaprzęgnę Zine do roboty i postaram się razem z nią napisać porządny artykuł na ten temat!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

14

Odp: Sio2Ide - zastepniki

konkretnie!
kaman

:)

15

Odp: Sio2Ide - zastepniki

Jesli można to piszę się na pierwsze czytanie tego artykułu o SIO2IDE przed opublikowaniem.

Marek M

16

Odp: Sio2Ide - zastepniki

no problem jutro cyfróweczką zaczynam robić poprawną dokładną dokumentację bo za sprawą Nosty'ego udało mi się uruchomić sio2ide 4.2.
Zaprzęgnę Zine do roboty i postaram się razem z nią napisać porządny artykuł na ten temat!

jeeeeeezzuuuuuu...czekam na ten artykul jak na zaliczenie z mechany na 3 roku... lol

17

Odp: Sio2Ide - zastepniki

W sio2ide 4.2 jest ATmega32-16PI (ATmega323-8PI). Jesli macie ABSOLUTNA pewnosc ze nikt inny czegos takiego nie robi to renta... Lekka zalamka - nie lubie masowki :)
A co z tym USB? (National USBN9603) - sa jakies zamienniki?

Azbest: ja tego nie rozumiem. Ręce mi opadły jak to przeczytałem, po co na siłe zastępować dobrego procka? Pozatym Atmele są już bardzo tanie.

na 101% zamiennika usb też nie ma.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.