Temat: Klawatura do atari 800Xl

Witajcie padłą mi ścieżka na klawiaturze od Atari i elektryk powiedział ze nie da się tej scieszki
  naprawić i powiedział ze najlepiej kupić  całkiem nowa klawiaturę :(
Ma ktoś taką klawe na sprzedaż ?

Ostatnio edytowany przez Erwtokritos (2014-10-06 11:42:02)

2

Odp: Klawatura do atari 800Xl

To daj elektronikowi :)
Jak przejrzysz forum, znajdziesz kilka wątków nt. reperacji padniętych ścieżek i zdecydujesz, czy sam chcesz to robić, czy też nie.
Z nową, ("nową") klawiaturą jest problem, bo 800XL jest rzadszy niż seria XE, która ma wymienną klawiaturę pomiędzy modelami.

Do 800XL pasuje klawa z 600XL, który jest jeszcze rzadszym modelem, niż 800XL.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2014-10-06 13:12:09)

3

Odp: Klawatura do atari 800Xl

qbahusak napisał/a:

To daj elektronikowi :)
Jak przejrzysz forum, znajdziesz kilka wątków nt. reperacji padniętych ścieżek i zdecydujesz, czy sam chcesz to robić, czy też nie.
Z nową, ("nową") klawiaturą jest problem, bo 800XL jest rzadszy niż seria XE, która ma wymienną klawiaturę pomiędzy modelami.

Do 800XL pasuje klawa z 600XL, który jest jeszcze rzadszym modelem, niż 800XL.

potrzebna jest mi byle jaka klawiatura do Atari ważne żeby działała i była zadbana :) podałbyś link z taką klawa o rozsądnej cenie ?

4

Odp: Klawatura do atari 800Xl

Byle jaka nie zadziała. Musi być konkretna wersja, bo do 800XL były różne wzajemnie nie pasujące. Kuba ma rację, łatwiej będzie ją naprawić, chyba że leżała w jakimś kompostowniku ;)

5

Odp: Klawatura do atari 800Xl

Gwoli ścisłości: klawiatur do 800XL jest 5 typów, wszystkie są zamienne - można dowolnie zastępować jeden typ innym - każda zadziała.

6

Odp: Klawatura do atari 800Xl

laborant napisał/a:

Gwoli ścisłości: klawiatur do 800XL jest 5 typów, wszystkie są zamienne - można dowolnie zastępować jeden typ innym - każda zadziała.

OK podajcie jakiegoś linka z poprawną klawiaturą którą mógłbym kupić  :)

MM [dely]: Jednak najpierw podamy linka do regulaminu. Masz 24h na poprawienie cytowania.

7

Odp: Klawatura do atari 800Xl

Proszę linka: http://www.best-electronics-ca.com/

Sikor umarł...

8

Odp: Klawatura do atari 800Xl

@laborant, chodzi mi o to, że sprzęt XL jest starszy, trudniej dostępny, klawiatury są starsze, trudniej dostępne, a pasują tylko od serii XL. Cóż z tego, że jest pięć rodzajów, skoro nie ma klawiatur?

Ja bym reperował. A jeśli szukać, to szybciej i pewnie taniej kupić XL i modlić się, że ma sprawną klawiaturę. Atari-Hobby to niestety też takie trochę majsterkowanie jest. Bez umiejętności lutowania raczej będziesz komputer zmieniał co rok czy dwa bo to padnie albo tamto.

9

Odp: Klawatura do atari 800Xl

Kuba, no bez jaj, mi Atarynki dzialaja bez zarzutu do czasu az nie dobieram sie do nich z lutownica, tudzież innym narzedziem ;)