Temat: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Witam,

Chciałbym podzielić się moim doświadczeniem co być może pozwoli zaoszczędzić innym niepotrzebnej straty czasu i nerwów.

Użytkownik kryjący się w serwisie Allegro pod nickiem FURUKAWA jest osobą nieuczciwą a do tego arogancką.

Zakupiłem na jego aukcji interface SIO2SD i od razu wpłaciłem mu pieniądze przez PayU. Po dziesięciu dniach "wojowania" prawdopodobnie wysłał do mnie przesyłkę.

Osobnik ten nie odpisuje na wiadomości e-mail (pomimo, że loguje się na allegro) lub odpisuje z dużym opóźnieniem. Kłamie , że np. już pakuje przedmiot   , albo że już go wysłał co potem okazuje się nieprawdą.

Jest to o tyle dziwne , że ma tylko kilka negatywnych komentarzy więc nie wiem dlaczego akurat mnie spotkało takie wyróżnienie (być może powodem był zakup przez allegro bez rejestracji i tym samym bez możliwości wystawienia komentarza).

Dopiero zdecydowana reakcja i groźba poinformowania o jego procederze Policji i Urzędu Kontroli Skarbowej (prowadzi regularną sprzedaż bez zarejestrowanej działalności gospodarczej) poskutkowały nadaniem przesyłki (chociaż jeszcze nie wiem co w niej otrzymam).

Jeszcze raz przestrzegam potencjalnych kupujących aby się dobrze zastanowili przed zakupem czegokolwiek u sprzedawcy z nickiem FURUKAWA .

Jest to o tyle smutne , że nie sądziłem iż osoby zajmujące się hobbystycznie Atari mogą postępować w tak chamski i oszukańczy sposób - jak widać bywa różnie ...

2

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Dodam, że osoba ta jest też użytkownikiem tego forum:

http://www.atari.org.pl/forum/profile.php?id=2718

3

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

pewnie chodziło o to, że nie miał na stanie, i jak mu przelałeś to dopiero zaczął montować...

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

brak na stanie to trzeba , wyslac wiadomosc z przeprosinami do klienta ...

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

5

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Dokładnie. Wystarczy napisać , że z takiego czy innego powodu wysyłka nastąpi za np. 8 czy 12 dni i wtedy jest wszystko jasne. Zamiast tego jednak jest unikanie kontaktu i kłamstwa (w treści aukcji było : "wysyłka do 48 godzin od otrzymania wpłaty").

Jak już wymusiłem numer nadania paczki to otrzymałem e-maile w stylu:

"jak pan ma potrzebe to prosze już teraz iść na policje i gdzie tam pan chce
takie straszenie mnie policją raczej nic nie da"

"rok temu już ktoś taki jak pan przysłał mi tu urzedników skarbowych - niestety  nic im z tego nie wyszło..."

Na mój argument, że z jego strony "O mnie" wynika , że prowadzi firmę odpisał :

"faktycznie tam jest napisane firmy ale to nie oznacza, ze to moja firma"

Tak mniej więcej wygląda współpraca z tym człowiekiem...

6

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

gratuluje..


a lotharek pod reka...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

7

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Moze trzeba pomyslec o reklamie. Kolega 10 lat na forum i nie zna.

8

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

lotharek napisał/a:

a lotharek pod reka...

A może dlatego, sądząc po stronie internetowej Lotharka, oferta adresowana jest wyłącznie do odbiorcy spoza Polski.

9

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Na stronie głównej jest... Kliknąć myszą na pewnym logo, najlepiej lewym przyciskiem. ;)

Edit: no w sumie PL-ver by się przydała, niektórzy nie umią inaczej.

I Ty zostaniesz big endianem...

10

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Mikerku,

idac Twoim tokiem : hiszpanska, niemiecka, francuska,....i na koniec rosyjska tez by nie zszkodzila...

nie ma szans na to. angieslki jest  miedzynarodowy

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Ale Ty mowisz po polsku wiec to nie jest jakies niewiadomo jakie wymaganie, zwlaszcza ze to polscy klienci jak widac maja problem z trafieniem do ciebie i troche strzelasz sobie w stope takim tekstem, zwazywszy ze piszesz ze 'a lotharek pod reka'

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

12

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

no...

13

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Też tak uważam, co jak co ale po polsku powinna być Twa strona także.
Już nieraz mnie ktoś o coś do Ataryny pytał bo "zapaliłem" kilka świeżych osób do tematu, to mówiłem żeby wywujkowali "Lotharek Atari" i wsio mają. Na to zawsze odpowiedź, że z zagranicy to nie chcą kupować, wolą u jakiegoś zioma w naszym kraju => faktycznie strzelasz sobie w stopę, bo to zdeka myli, że tylko ininglisz a poza tym zwłaszcza ludzie z "naszych" czasów mogą nie znać angielskiego, więc strzał masz podwójny. Już nie mówiąc że zwłaszcza w PL Atari mocno stało i sentymenty tego typu są mocne i liczne. No ale ostatecznie to Twój biznes, może niekoniecznie o zarabianie pieniążków Ci chodzi.

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2014-11-04 13:37:23)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

14

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

niestety, nie będzie nigdy sklepu 2,3,4...10 języcznego.. przykro  mi - nie mam na to środków ani czasu. To jest zajecie mocno popoludniowe w przerwie od pracy,treningow, rodziny, itp...

polecam maila do mnie (kontakt - zakładka)  lub kontakt telefoniczny -- w kazdym mailu zwrotnym jest .

jedyna zmiana bedzie  zmiana silnika sklepu ( DELY ??) i dolozenie walut..

ps. MYSZEJ - twoj argument jest mocno dziwny...co z tego ze mowie po polsku ? Kazdy jest mile widziany, a klienci z Polski zawsze moga liczyc na lepsze ceny, tylko prosze o kontakt..

Ostatnio edytowany przez lotharek (2014-11-04 13:59:35)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

15

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Silnik sklepu właściwie powinien przewidywać wielojęzyczne opisy - fakt, że nie musi być to użyte to stworzenia całej palety, ale dwa języki z powodzeniem można ogarnąć, tym bardziej że opis nie zmienia się często.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

16

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Jeżeli o mnie chodzi to trafiłem na stronę Lotharka zanim się zdecydowałem na zakup przez allegro. Na tym rynku wielkiej konkurencji nie ma więc jeśli ktoś szuka to najpierw trafi właśnie na wspomnianą wyżej stronę i  nie sądzę żeby język angielski był tu jakąś barierą.
A dlaczego kupiłem przez allegro a nie ze strony Lotharka ? Z przyzwyczajenia i z powodu zintegrowanego systemu płatności no i dodatkowo na allegro miał zostać do mnie wysłany przedmiot dość szybko natomiast na stronie Lotharka bez owijania w bawełnę jest wyjaśnione , że jest to dla niego zajęcie hobbystyczno- uspokajające a dopiero potem zarobkowe (co ja odczytałem jako: jak będę miał czas to się zrobi, nic nie obiecuję).

17

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Ja bym sugerował zmianę tytułu wątku, bo czytam "Ostrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą..." bez czytania dalej wchodzę i widzę teksty o sklepie Lotharka. ;)

18

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

To tak jak z parówkami. Mają być z mięsem, a gdy spróbujesz okazują się z trocinami... przynajmniej w smaku :)

A tytuł wątku niby jaki ma być? "Ostrzeżenie przed anglojęzycznym sprzedawcą z Polski (niejaki Lotharek)"? http://emotikona.pl/emotikony/pic/2smiech.gif

19

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Jakiś czas temu kupiłem coś od Furukawy. Poszło szybko i sprawnie. Kontakt też bez żadnych zastrzeżeń.

20

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Jak to mawiają: i koń się potknie....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

21

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Witam Wszystkich! Sam FURUKAWA z tej strony. Sprawy poszły w złym kierunku, w związku z moją wielodniową nieplanowaną nieobecnością, oraz troszke za ostrą reakcją na tematy związane policją itd (nieprzyjemne zdarzenia z przeszłości). Przeprosiłem kolegę, który założył temat oraz zaproponowałem kilka form zrekompensowania całej sytuacji, licząc, że będę mógł doprowadzić do 100% zadowolenia, jak to ma miejsce zazwyczaj u ludzi kupujących u mnie rzeczy związane z Atari.

Nie musiałem "produkować" sio2sd, gdyż mam ich jeszcze ze 2 sztuki, natomiast faktycznie tym razem nie poszło najlepiej i chciałbym to naprawić.

Kolega larek, który zakupił u mnie przedmiot otrzymał go z dnia na dzień, ale w sierpniu nie miałem tyle spraw na głowie co obecnie...

pozdrawiam.

22

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Przykre jest to, że żeby cokolwiek załatwić w swojej sprawie w tym kraju, trzeba to nagłaśniać...

http://www.youtube.com/watch?v=m00udFijVf0

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

" beach mode on " przeca Lotharek tez nie aniol , mozna na nim powiesic kilka psow a juz nie mowie o Duddie ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

24

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Za to nasz bitman.... Do rany przyłóż chłop! :D

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: Otrzeżenie przed nieuczciwym sprzedawcą na allegro (niejaki FURUKAWA)

Ok to dodam , maja dobre serce i duże poczucie humoru i lubiła się śmiać ...

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014