1

Temat: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Siema,
intensywnie w Trójmieście:

Cześć.
Rozmawiałem wczoraj w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym (PPNT) w Gdyni m.in. na temat możliwości skorzystania z ich zasobów (sale!) na eventy dotyczące retro-komputerów.
Trochę w kontekście dyskusji na FB, czy nie warto by się co np. 2 miesiące gdzieś spotkać ze sprzętem, pokazać co się ma, pogadać itp.
PPNT chciało by zaprosić kilka osób ze starymi komputerami na 18 grudnia, przy okazji wydarzenia „Independent video games. Startup Your Weekend vol. 10” (https://www.facebook.com/events/777498198965001/?ref_dashboard_filter=upcoming ).
Obiecałem, że popytam w środowisku, kto byłby zainteresowany pokazaniem się. Ze sprzętem udostępnionym gościom wydarzenia do pogrania/zabawy. Tłumów jak na Retrokompie się nie należy spodziewać, ale może jest to dobra okazja, aby osoby z Trójmiasta zainteresowane regularnym spotykaniem się, spotkały się
Moglibyśmy pogadać, czy chcemy takie spotkania robić, w jakiej formule, w jakim celu, w jakim miejscu itd… Dają do dyspozycji dużą salę (tak ze 2-3 x większą niż dół na Retrokompie), stoły, przedłużacze, kącik do spokojniejszego porozmawiania.
Myślę, że warto skorzystać z tej oferty.
Do jutra (czwartek, 10.12.2014) muszę dać znać, czy będą zainteresowani, który się pojawią z jakimś retrosprzętem. Też chcą trochę podreklamować event.
Dużo sprzętu nie trzeba. Ja przyjdę z 4 kompami (Amiga, Macintosh Classic, iMac, Atari Lynx). Jeśli jeszcze drugi tyle będzie, to w zupełności wystarczy.
Co o tym myślicie? Jeśli ktoś jest zainteresowany dajcie mi proszę szybko znać przez FB lub na jarek[maupa]kreatyw[kropa]pro
Jarek „Carampuc” Łojewski, OldNerds.Org (ex Atari Star Force, ex ASF, ex Seven Stars)
Wstęp jest wolny

pozdr
Bachoo
ps. ja chyba się wbijam

2

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

a maja tam browar ? :>

3

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Lepiej żeby nie mieli.... O_O
pozdr
Bachoo

4

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

ja mogę wpaść z Falconem i Jaguarem... na więcej sprzętu siły do noszenia nie mam ;)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

5

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

znam takiego jednego co to w kapciach może tam zejść ;)

gep/lamers^dial

6

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Ja od czasu do czasu też mogę.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Pomysł jest zacny, zwłaszcza że w Gdyni ;) Wydaje mi się jednak że 2 miesiące to zbyt mały odstęp. Proponuję co najmniej 2 miesiące.

Sam oczywiście z chęcią się pojawię.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Hej,

Info od Jarka - niestety impreza typu 0.0% (w sensie spozycia na miejscu oczywiscie).

Pozdro

Ostatnio edytowany przez sachy (2014-12-10 19:47:09)

9

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

gepard napisał/a:

znam takiego jednego co to w kapciach może tam zejść ;)

Kwestia ustalenia czy są to zimowe kapcie czy letnie. :) I jaka jest wytrzymałość gościa.

Adam Klobukowski napisał/a:

Wydaje mi się jednak że 2 miesiące to zbyt mały odstęp. Proponuję co najmniej 2 miesiące.

Ja dla odmiany sugerowałbym 2 miesiące. ;)

Ostatnio edytowany przez XTD (2014-12-10 19:48:20)

10

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

XTD napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Wydaje mi się jednak że 2 miesiące to zbyt mały odstęp. Proponuję co najmniej 2 miesiące.

Ja dla odmiany sugerowałbym 2 miesiące. ;)

Myślę, że można by pójść na kompromis i zdecydowanie najlepszym terminem byłyby jednak 2 miesiące :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

11

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Wieczor a ja sie nie zgodze ;P wole zeby byly jednak 2 miesiace lol

12

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Jestem za optymalnym 2-miesięcznym terminem, bo co 2 miesiące to za często a po 2 miesiącach za rzadko.

gep/lamers^dial

13

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Jak miało by być co najmniej co 2 miesiące (ale nie co dwa miesiące!), to być może nawet z Poznania raz na jakiś czas dojadę!

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

14

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Z chęcią dołączę z moim Atari 65 XE.

15

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Panie Henryku - super. Dzięki za miłą rozmowę na SV. Do zobaczenia w Gdyni (a potem kiedyś w Gdańsku :).

Pozdrawiam.

16

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

gepard napisał/a:

znam takiego jednego co to w kapciach może tam zejść

Będę, ale w butach.
Moge zabrać 8bit z u1m (niech demka też zobaczą a nie tylko gry).

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

17

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Czwartek 18:00 mi pasuje :) Wezmę Juniora, bo na SV się nie załapał. Wiadomo do której to ma trwać?

18

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Dr_SID na stronie PPNT w kalendarzu impres jest podane godz. 18 do 22.

19

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Informacje od Jarka "Carampuc" Łojewskiego.
Można zgłaszać się od godz. 17 00.
Jak mi podał  wejście od strony Stacji benzynowej.
Ma być kilka dużych telewizorów, ale mile widziane własne monitory.
Na wszelki wypadek można wziąć przedłużacze.
I to by było wszystko, jeżeli ktoś wie Coś więcej to pisać.

Ostatnio edytowany przez Henryk (2014-12-17 23:05:38)

20

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

nie wiem czy będę ze sprzętem i nie wiem czy na 100% ale  jeśli wpadnę jak "tekstylny" do Chałup, to można?

gep/lamers^dial

21

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Mogę ze sprzętem, pytanie: ile i jakie preferencje co do zapojki? :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

22

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Jedziecie autem czy komunikacją ? ;)

23

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Wieczór przeczytaj post #1.
Dr_SID ja jadę z Rumi autobusem lini "R"

Ostatnio edytowany przez Henryk (2014-12-17 23:04:32)

24

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

wieczor napisał/a:

Mogę ze sprzętem, pytanie: ile i jakie preferencje co do zapojki?

To później, w Komarze.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

25

Odp: Cyklicznie spotkania Trójmiasto

Przyjadę chyba autem skoro to impreza 0.0% :)
Jadąc od strony Sopotu mijam te 3 wielkie oszklone budynki i jadę do końca na wysokości stacji benzynowej która jest po drugiej stronie (ta koło Almy) ?
Jak mi się uda wziąłbym VCS'a, ale może być ciężko bo będę gonił prosto z pracy. No i nie mam żadnego TV małego do kompletu.