1

Temat: Secret Service ---> Pixel

Ponieważ nie wszyscy korzystają z FB, może nie wiecie o zamieszaniu związanym z nową edycją Secret Service. Poniżej post zamieszczony przez Lapusza, wydawcę SS:

"Drodzy Czytelnicy!

Ponad miesiąc temu spore zamieszanie wywołało pojawienie się na Facebooku oświadczenia Waldemara „Pegaza” Nowaka. W mediach społecznościowych wielu oczekuje reakcji i pełnej odpowiedzi na wszelkie pytania natychmiast. Nie zawsze jest to możliwe, czasem trzeba poczekać, aby realne życie dogoniło deklaracje. Dziś w końcu jest czas, kiedy możemy dokładniej opisać stan rzeczy.

Idea Ahead (wydawca) nie dysponuje już prawami do marki „Secret Service”. Wróciły one do właściciela, czyli spółki Bronwald. Prawa do tytułu były licencjonowane na podstawie umowy, która wygasła. Oznacza to, że nie będziemy już wydawać czasopisma pod tytułem „Secret Service”. Nie mamy żadnej wiedzy, czy pismo pod tą nazwą będzie się nadal ukazywało – decyzje w tym zakresie leżą wyłącznie po stronie właściciela tytułu.

To jednak tylko koniec pewnego etapu. W dalszym ciągu będziemy wydawać magazyn poświęcony kulturze gier wideo, zgodnie z wizją jaką przedstawialiśmy dotychczas. Czasopismo tworzyć będzie ten sam lub bardzo zbliżony skład redakcyjny, z Piotrem Mańkowskim jako redaktorem naczelnym. Zostaje z nami też cała załoga, dzięki której magazyn się ukazuje.

Nastąpią oczywiście zmiany – oczekiwane zarówno przez Was, a także konieczne w naszej opinii, a których dotychczas z różnych względów nie mogliśmy zrealizować. Poza zmianą nazwy, od następnego numeru kończymy z cyklem dwumiesięcznym. Od roku 2015 nasz magazyn będzie się ukazywał co miesiąc. Pojawi się wydanie elektroniczne w formie aplikacji, z dodatkową zawartością multimedialną. Powstaje nowy layout i podział treści wewnątrz. Redakcja przenosi się do nowego biura na warszawskich Kabatach. Będzie nowa strona www z blogami autorów. Uruchamiamy możliwość zamawiania prenumeraty, a także Forum. Co do Forum: rejestracja wymagać będzie zaproszenia, które mogą wysyłać do znajomych osoby już na nim zarejestrowane. W pierwszej kolejności zaproszenia do dołączenia do Forum otrzymają wszyscy, którzy wsparli akcję na PolakPotrafi.pl.

Zapraszamy do lektury naszego magazynu, który od najbliższego numeru będzie się ukazywał pod tytułem „PIXEL. Kultura Gier Wideo”. Premierę planujemy na 29 stycznia 2015 r. Od tego czasu będziemy się ukazywać jako miesięcznik.

Niezależnie od decyzji właściciela „Secret Service” o dalszym jego losie, pragniemy poinformować Wspierających projekt na PolakPotrafi.pl, że otrzymacie kolejne numery wydawanego przez nas czasopisma, niezależnie od tego, czy „Secret Service” będzie się ukazywał nadal, czy nie. Wszyscy którzy wsparli akcję choć złotówką, otrzymają kody umożliwiające darmowy dostęp do najbliższego wydania (Web, Google Play, AppStore). Wszyscy, którzy zdecydowali się w czasie akcji na nagrody z drukowaną wersją magazynu (niezależnie od wybranej ilości wydań), otrzymają bezpłatnie nowy numer magazynu PIXEL w wersji papierowej, wraz z przesyłką na terytorium Polski. Osoby, które miały otrzymać sześć kolejnych wydań, również otrzymają najbliższe wydanie „gratis” - czyli jeszcze pięć numerów w sumie, zamiast czterech. W ten sposób pozwolimy Wam ocenić, czy nadal warto być z nami.

Jest nam bardzo przykro, że zmuszeni jesteśmy do zmiany logo. Zrobiliśmy przez ostatnie kilka miesięcy wiele, aby nie musiało do tego dojść. Chcemy być bliżej Was, również w okresie pomiędzy wydaniami magazynu, czy to na Forum, czy na portalach społecznościowych. Aby jednak tak było, nie możemy naszego czasu i energii poświęcać bezsensownym sprawom, nazwijmy je „formalnym” i wszelkim zadawnionym sporom, z którymi nie mamy nic wspólnego.

Czas pisać własną historię. Tworzenie miesięcznika to nowe wyzwanie. Decyzja o przyspieszeniu cyklu wydawniczego była konieczna – tylko w ten sposób możemy dostarczyć Wam jakość, która nas usatysfakcjonuje. Tak więc przed nami ekscytująca misja samodzielnego tworzenia nowego, niezależnego tytułu na rynku prasy growej! Mamy to szczęście, że możemy realizować marzenie, a to jest coś. Dziękujemy i bądźcie z nami!

Robert Łapiński / wydawca"

Co o tym sądzicie? Ja jednak będę obstawał przy obronie pisma. Drugi numer podszedł mi w całości - jest naprawdę świetny. I szkoda żeby przez jakiekolwiek "rozkminki" "tytuł" zszedł z rynku. Tytuł celowo piszę w cudzysłowie - według mnie nie jest to ważne w jaki sposób gazeta będzie się nazywała. Ważne żeby kontynuowała rozwój i sprawiała mi radość. Amen
pozdr
Bachoo

2

Odp: Secret Service ---> Pixel

Jak zwykle "polskie piekiełko". Szkoda tylko, że nowy tytuł jest z błędem ortograficznym, ale w Polsce to też norma.

3

Odp: Secret Service ---> Pixel

Tylko czy pixel nie stanie sie martwym pixelem.

Post's attachments

funny-pixel-sad-playing-videogame.jpg 108.16 kb, liczba pobrań: 1 (od 2014-12-11) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

4

Odp: Secret Service ---> Pixel

A w sumie o co chodzi z tym oswiadczeniem Pegaza ??

5

Odp: Secret Service ---> Pixel

Tu jest dość dobry ogląd sytuacji:
http://www.gram.pl/news/2014/12/10/secr … otko.shtml

Odp: Secret Service ---> Pixel

Hahahah, co za gó/wno.

Domyślałem się tego typu zakończenia. Żałość.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

7

Odp: Secret Service ---> Pixel

Na glowna strone onetu nawet trafilo:
http://gry.onet.pl/secret-service-to-te … zera/gbq00

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

8

Odp: Secret Service ---> Pixel

.. a tak piękie pachniało..

.

9

Odp: Secret Service ---> Pixel

Śmierdziało od samego początku. Ja wiem, że to może tylko doświadczenia zgorzkniałego, skopanego przez życie i ludzi tetryka, ale i tak mi smutno, kiedy okazuje się, że zgadłem w takich przypadkach.

Pismo niby ma się ukazywać jako "Pixel". Ale wszyscy dobrze wiemy, że taka inicjatywa jako kickstarter nie miałaby szans powodzenia.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Secret Service ---> Pixel

Chłopaki.... nie jest do końca tak, jak myślicie. Jak zapewne część z Was wie, pisuję, a raczej pisywałem do SS. Nie mam nic wspólnego z redakcją, jestem wolnym strzelcem. Ale znam temat nieco lepiej niż większość z Was. Jak zwykle rozeszło się o kasę. Nie chcę tutaj opisywać tego w szczegółach, jeśli ktoś koniecznie chce poznać prawdę, niech pisze na priv.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

11

Odp: Secret Service ---> Pixel

Czyli generalnie wyzebrali w crowdfundingu 300k PLN, wydali 2 numery za 50k PLN :) i tera wszystkich kopneli w dupe? ;)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

12

Odp: Secret Service ---> Pixel

Bluki napisał/a:

Szkoda tylko, że nowy tytuł jest z błędem ortograficznym, ale w Polsce to też norma.

Błędnie przyjmujesz, że tytuł jest w języku polskim.
Idąc Twoim tokiem rozumowania można powiedzieć, że stary tytuł jest jeszcze bardziej nieortograficzny, bo przecież po polsku pisze się "sekret" oraz "serwis" ;)

Ridiculous Reality, Assembloids XE, Deathchase XE, Total Eclipse, Hobgoblin 2 (w produkcji)

13

Odp: Secret Service ---> Pixel

Ponownie z FB:
Ustaliliśmy wspólnie z ekipą PolakPotrafi, że osoby, które wsparły akcję i jej ramach miały otrzymać 6 wydań czasopisma będą miały wybór. Mogą otrzymać kolejne numery pod nowym tytułem (czyli pozostałe 4) oraz dodatkowo najbliższe wydanie dodatkowo (czyli otrzymać w sumie 5 wydań jeszcze) w ramach udzielonego wsparcia. Będą też miały drugą możliwość - uzyskać proporcjonalny zwrot kwoty wsparcia za pozostałe wydania, jeżeli nie są zainteresowani otrzymaniem ich pod nowym tytułem. Pracujemy wspólnie z ekipą PolakPotrafi nad przygotowaniem stosownej informacji do właściwych osób.

pozdr
Bachoo

14

Odp: Secret Service ---> Pixel

ja to przegrałem mały zakład - założyłem się że NIE JEST to skok na kaskę :/

gep/lamers^dial

15

Odp: Secret Service ---> Pixel

szkoda to juz wznowienie Top Secret dłużej pożyło. A myślalem ze gorzej być nie może niz z Top Secretem :(

16

Odp: Secret Service ---> Pixel

@x-Adam-x
Pełny tytuł pisma zacytowany w pierwszym poście to: „PIXEL. Kultura Gier Wideo”, czyli jednak po polsku. Jednakże litera "X" to w obecnej sytuacji pisma raczej najmniejsze zmartwienie. Tylko szkoda, że tak jakoś wstydzimy się (lekceważymy?) polskiego języka i o to mi chodziło w poprzedniej wypowiedzi. Mogłem od razu precyzyjniej się  wypowiedzieć, ale już trudno :)

17

Odp: Secret Service ---> Pixel

Tylko że "piksel" to nie do końca polski język, a jedynie spolszczenie, jeśli już chcesz być takim purystą.
Nie ma stricte idealnego polskiego odpowiednika, który stanowiłby jedno słowo, a "punkt" brzmiałoby głupio i nie do końca oddawało istotę tego punktu (w kontekście ekranów).

Nawet nazwisko Frycka można pisać Chopin lub Szopen, więc ja bym się "pixela" nie czepiał ;)
Wygląda mimo wszystko jakoś mniej dziwacznie niż spolszczenie "piksel".

18

Odp: Secret Service ---> Pixel

Nie jestem purystą i nie o to mi chodziło, a o to, że zbyt często, może zbyt łatwo sięgamy po słownictwo obcojęzyczne. Zarzut, że „piksel” nie jest polskim słowem, jest lekko nietrafiony. Większość polskich słów została w taki czy inny sposób zapożyczona z innych języków np. „punkt” od łacińskiego „punctum”. Obie formy: „Chopin” i „Szopen” są rzeczywiście poprawne, ale „piksel” i „pixel” – tylko ta pierwsza z prostego powodu: w alfabecie polskim nie ma litery „x” dlatego piszemy „ks” i nie ma tu nic dziwacznego. Wręcz przeciwnie, jest to całkowicie logiczne.

I może na tym zakończmy, aby ktoś sobie nie pomyślał, że Atari Area to forum polonistyczne. ;)

19

Odp: Secret Service ---> Pixel

Mnie tam to jakoś nie przekonuje.

1) to, że teraz wydano jakieś kolejne oświadczenie to niewiele znaczy,
   słowa nic nie kosztują powiedzieć można wszystko :>
   zobaczymy jak im wyjdzie faktyczna realizacja ewentualnych zwrotów.
2) to to, że takie oświadczenie o zwrotach pojawiło się po kilku dniach
   internetowej i medialnej nagonki i być może po negocjacjach
   ze strony "polakpotrafi" a nie było samodzielną i natychmiastową reakcją
   kolesi od pisma :> po prostu mogli zostać przyparci do muru.
3) nawet jeżeli okaże się, że są czyści jak dziewica orleańska
   to i tak udowodnili, że się nie nadają na prowadzenie jakiegokolwiek
   biznesu bo są albo niedojrzali albo upośledzeni umysłowo
   (vide nie wiem co podpisuje, podpisuję umowy na ślepo w euforii)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

20

Odp: Secret Service ---> Pixel

erOS napisał/a:

2) to to, że takie oświadczenie o zwrotach pojawiło się po kilku dniach
   internetowej i medialnej nagonki i być może po negocjacjach
   ze strony "polakpotrafi" a nie było samodzielną i natychmiastową reakcją
   kolesi od pisma :> po prostu mogli zostać przyparci do muru.

Nie zamierzam bronić kogokolwiek, ta deklaracja dotycząca zwrotów faktycznie nastąpiła po ostrej burzy, ale nie po kilku dniach, a następnego dnia po opublikowanym późnym popołudniem oświadczeniu o końcu reaktywowanego SS.
Żadne "kilka dni" w każdym razie, bardziej 24 godziny ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2014-12-12 09:53:08)

21

Odp: Secret Service ---> Pixel

ok, może przesadziłem;  pierwsze artykuły i komentarze online pojawiły się chyba 10 grudnia, a kiedy SS wydał oświadczenie o zniknięciu to nie wiem bo profil też zniknął ;)

ed--
co nie zmienia faktu, że decyzji o zwrotach nie wydali sami pierwsi tylko właśnie po nagonce.

Ostatnio edytowany przez erOS (2014-12-12 09:30:12)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

22

Odp: Secret Service ---> Pixel

Bluki napisał/a:

Pełny tytuł pisma zacytowany w pierwszym poście to: „PIXEL. Kultura Gier Wideo”, czyli jednak po polsku. Jednakże litera "X" to w obecnej sytuacji pisma raczej najmniejsze zmartwienie. Tylko szkoda, że tak jakoś wstydzimy się (lekceważymy?) polskiego języka i o to mi chodziło w poprzedniej wypowiedzi. Mogłem od razu precyzyjniej się  wypowiedzieć, ale już trudno :)

Rozumiem Twój smutek wywołany zalewem angielszczyzny - ale można odróżniać błędy wynikające z ignorancji od świadomych decyzji.

Trudno nie skojarzyć, skąd wziął się ten _anglojęzyczny_ tytuł PIXEL - wydawcą odrodzonego na chwilę SS jest Robert Łapiński, który stworzył w ostatnich latach imprezę "Pixel Heaven".

Owszem, można się zżymać nad pojawianiem się w prasie analogicznych zestawów: anglojęzyczny tytuł + polski podtytuł, np. "RUSH HOURS Miesięcznik Młodych Twórców". Bardzo często można spotkać "hybrydowe" tytuły filmów, np.  "Cast Away: Poza światem". Ale twierdzenie, że ktoś napisał "PIXEL" w tytule, bo nie wie, jaka jest polska pisownia, jest pewną nadinterpretacją. Bo temu ktosiowi wcale nie musiało chodzić o polskie słowo.

Ridiculous Reality, Assembloids XE, Deathchase XE, Total Eclipse, Hobgoblin 2 (w produkcji)

23

Odp: Secret Service ---> Pixel

Po natrafieniu na poniższy cytat

Pegaz napisał/a:

Tak sobie teraz myślę, że jest pewna sprawa, o której chyba nie wspominałem (a może wspominałem tylko tego w potoku setek maili i postów nie pamiętam) - ja od początku formalnie nie byłem i nie jestem członkiem nowej redakcji. Owszem, brałem czynny udział w wielu pracach związanych z reaktywacją pisma ale odbywało się to na zasadach towarzyskiego wpierania młodszych kolegów dobrą radą.

prostego człeka nic już nie zadziwi.

Co do nowej nazwy PIXEL, mogli wybrać np. "Sekreta Servo" i wszyscy byliby zadowoleni.

Ostatnio edytowany przez Waldow (2014-12-12 11:10:52)

24

Odp: Secret Service ---> Pixel

Sekreta Servo. Kultura modelarska.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

25

Odp: Secret Service ---> Pixel

https://translate.google.pl/#eo/en/sekreta%20servo

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.