1

Temat: Telewizor LED

Ostatnia "bańka" w mieszkaniu została wymieniona na płaski ekran i wymyśliłem, że może to byłby impuls aby przysiąść wreszcie na poważnie do Segi 16-bit. Podpiąłem ją więc do tego telewizora i to co się ukazało mym oczom wręcz mnie powaliło. Piksele są tak olbrzymie, że mimo, że jestem dinozaurem komputerowo/konsolowym, to jednak natychmiast stwierdziłem, że tak się nie da grać.
Czy coś z takim telewizorem da się zrobić np na zasadzie powyłączania jakichś mega/hiper opcji usprawniających wszystko co tylko się da lub np załączyć coś ( jakiś grill czy cuś jak np w emulatorach )? Czy raczej telewizor stracony tylko do ogladania hiper/biper programów w HD?

Ostatnio edytowany przez jury (2014-12-14 23:58:50)

2

Odp: Telewizor LED

A jaki to model? Poszukamy datasheeta. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

3

Odp: Telewizor LED

Samsung UE32H5500AW
Oczywiście próbowałem coś tam samemu włączać czy wyłączać w różnych opcjach ( szczególnie ekranu ) ale żadnej różnicy nie zauważyłem, a kojarzy mi się, że chyba ktoś, coś, kiedyś komuś  w podobnej sytuacji doradzał, że na zasadzie, wyłączenie ( niezależnie od modelu ) w tych nowych telewizorach opcji x sprawia, że będzie lepiej. Ale może mi się to tylko przyśniło :)

Ostatnio edytowany przez jury (2014-12-15 08:16:42)

4

Odp: Telewizor LED

Znalazłem takie coś: http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a … H5500AWXXH

Zerknij na strony 152-156, 162-163 (numeracja wg PDF-XChange Viewer, bo komuś zapomniało się dodać numery stron w dokumencie). :)

Aktualizowałeś może firmware do najnowszej wersji? Najświeższa jest z zeszłego wtorku.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

5

Odp: Telewizor LED

jury, weź pod uwagę, że 32" to sporo, rozdzielczość pewnie fullHD, niestety, na CRT nie było aż tak bardzo widać niedoskonałości..... Tutaj, LCD obnaża pikselozę znacznie bardziej, na CRT to było rozmyte i nie raziło tak bardzo. Częściowo da się to zminimalizować odpowiednim kablem.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: Telewizor LED

Ja bym po prostu się odsunął odpowiednio daleko...może trzeba ścianę zburzyć...ale co tam, czego się nie robi dla dobrej zabawy :)

7

Odp: Telewizor LED

Na serio, ale w tej rozdzielczości na 32 calowym telewizorze czego się spodziewałeś? :) Ja podłączałem atari pod 42 cale, piksele były spore, ale jakoś nie wiązałem tego z jakością obrazu (która na tym TV była bardzo dobra, żadnych przebarwień, dziwnych krawędzi na pikselach, pasków itp).

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Telewizor LED

jury, przyzwyczaisz się. Jak masz obok siebie CRT i LCD i podpinasz do tego stare sprzęty (włącznie z PS2) to zawsze wygra CRT - ja tak kiedyś miałem... Ale jak już pozbędziesz się bańki i nie będziesz miał do czego porównywać to Ci minie. Daj sobie trochę czasu, zapomnisz jak to wcześniej wyglądało i będzie dobrze... :-)

9

Odp: Telewizor LED

Sprzedaj i kup starszy i mniejszy. ;)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

10

Odp: Telewizor LED

Nic nie da sie zrobic, dlatego w tym roku kupilem 20" telewizor CRT i 14" monitor.
Na tym filmie kolega doskonale pokazal w czym lezy problem,

http://www.youtube.com/watch?v=v3SZkjF1RDI

11

Odp: Telewizor LED

jury napisał/a:

Ostatnia "bańka" w mieszkaniu została wymieniona na płaski ekran i wymyśliłem, że może to byłby impuls aby przysiąść wreszcie na poważnie do Segi 16-bit. Podpiąłem ją więc do tego telewizora i to co się ukazało mym oczom wręcz mnie powaliło. Piksele są tak olbrzymie, że mimo, że jestem dinozaurem komputerowo/konsolowym, to jednak natychmiast stwierdziłem, że tak się nie da grać.
Czy coś z takim telewizorem da się zrobić np na zasadzie powyłączania jakichś mega/hiper opcji usprawniających wszystko co tylko się da lub np załączyć coś ( jakiś grill czy cuś jak np w emulatorach )? Czy raczej telewizor stracony tylko do ogladania hiper/biper programów w HD?

jakim sygnałem podłączasz? rgb czy composite? to drugie powinno być bardziej rozmazane

zapodaj jakiegoś printscreena.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

12

Odp: Telewizor LED

Na razie mam tylko kabelek rgb, ale mam w planach skombinować composite  właśnie aby choć trochę pogorszyć to co widać :)
Choć ostatecznie to i tak coś czuję, że tak jak napisał marekp, trzeba się będzie do tego przyzwyczaić.
A co do printscreena, to nie da rady bo niestety aparat mi leży :(

ZuluGula napisał/a:

Nic nie da sie zrobic, dlatego w tym roku kupilem 20" telewizor CRT i 14" monitor.

Ja tej bańki jeszcze nie wyrzuciłem, ale niestety nie mam gdzie jej postawić. Na razie cierpliwie czeka w kącie aż się ojciec na święta pojawi i dostanie misję zawieźć to do siebie i przetrzymać gdzieś na strychu. A nóż kiedyś będzie gdzie to postawić :)

wieczor napisał/a:

Na serio, ale w tej rozdzielczości na 32 calowym telewizorze czego się spodziewałeś? :)

Tu nie chodzi tylko o rozdzielczość czy nawet 'wielkość calarzu' :) Taka Sega ( jak i zapewne wszystkie retro ) na niewiele mniejszym ( 28 cali ) CRT wygląda absolutnie wyśmienicie, więc spodziewałem się zdecydowanie mniejszej masakry niż to co zobaczyłem :) Cóż, jak duddie napisał, wychodzi, że obecne technologie są zbyt doskonałe.

voy napisał/a:

Zerknij na strony 152-156, 162-163 (numeracja wg PDF-XChange Viewer, bo komuś zapomniało się dodać numery stron w dokumencie). :)

Tak, jak najbardziej próbowałem wszystko stamtąd i nic nie pomogło.

Ostatnio edytowany przez jury (2014-12-17 11:44:26)

13

Odp: Telewizor LED

Czy można zaryzykować stwierdzenie, że jeśli LCD dla maluchów po composite lub RGB to lepiej HD ready (1366x768) niż full HD?

Ostatnio edytowany przez lemiel (2014-12-28 20:25:45)

14

Odp: Telewizor LED

Myślę, że tak. Szczególnie, że jak dobrze pamiętam, to jak kiedyś podłączałem Segę do większego calarzu ( plazma 42 ) ale właśnie HD Ready a nie Full HD, to nie dostałem tak po oczach teraz na 32 calach Full HD ( ale to było tak dawno, że może źle pamiętam, mimo, że jestem tego święcie przekonany :) ) Edit: Choć pewnie plazma ma większe niedoskonałości niż LED, więc to też pewnie miało znaczenie.

Ostatnio edytowany przez jury (2014-12-28 21:34:55)