76

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

xxl napisał/a:

nie wystawiam bo nie jestem w stanie napisac programu ktory spelni wymogi uruchomienia...

No... XXL, jak ja dałem radę (i to ze dwa razy), to Ty nie dasz? :)

A odnośnie Party w Głuchołazach to chciałbym w końcu dotrzeć. Zwłaszcza, że okolica znana mi i ładna ;)

77

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

"...A tak na marginesie po co wam teoretyczne spory skoro prac żaden z Was nie wystawia.???"
Rysiek, trafnie zauważyłeś.
Co do uproszczonych zasad to proponuję Atari 8bit 1MB Stereo + SIO2SD (inne w uzg. z organizatorem) .. chyba trudno prościej.
Co do party, to nieważne kiedy by się odbyło i czy za 2 tyg. było by SV to i tak z miłą chęcią się pojawię (najwyżej wystawię mniej prac na SV:) ). Ostatnio bywam regularnie na obu imprezach i mogę co nieco napisać.
Dla mnie podstawowa różnica to taka, że na Głuchołazy jestem w stanie bez większych obaw wziąć całą rodzinę, czego nie wyobrażam sobie w przypadku SV, nawet gdyby się odbyło w lecie.
Co do klimatu to zarówno SV jak Głuchołazy coś w sobie mają, choć na ost. SV2k14 się bardziej wynudziłem niż na Głuchołazach. Głównym problemem była całkowita rozbieżność harmonogramu z rzeczywistością (jak co roku) i zamiast zaplanować sobie dzień po swojemu (np. wyjść do miasta) całe godziny czekaliśmy na wciąż przesuwające się lub w końcu odwołane punkty harmonogramu. I tu niestety Grey zamiast skupić się dopieszczaniu tych elementów skupia się na kolejnych fajerwerkach... Grey ja dotrwałem do samego końca kompotów (nawet dłużej), co nie było do końca przyjemne (ponad 8h na szkolnym krzesełku), ale sala była w połowie pusta.. W jakim świetle stawia to autorów prac wystawianych na końcu. Proponuję bezwzględnie trzymać się planu podziału konkursów na dwa dni przy tak dużej liczbie prac.
Problemem Głuchołaz jest gorąc panujący na sali w najgorętszym okresie lata (Rysiek, klimy czasem po remoncie sali nie dołożyli?.. brak sali w roku 2014 był wręcz zbawieniem). Może by jakoś te okna pozasłaniać...
Jeśli Grey będzie dążył do Summer SV to powinien wziąć to pod uwagę zwłaszcza przy takim tłoku. Wystarczy zobaczyć na Google Maps (akurat jest fota sali w lecie).. widać, że sala w 3/4 jest oświetlona przez słońce. Proponuję zmianę lokalizacji np. na duuży namiot najlepiej na plaży :) .. ciekawe party w kompielówkach :)  Wtedy Grey masz gwarancję bycie w tvp, tvn, polsacie...
Na ostatnim SV zaskoczyła mnie ta blacha na I miejsce w GFX kompo, była ciekawym pokrzepieniem za nie zajęcie wysokiego miejsca... Rysiek nie wpadaj na takie pomysły.
Pozdrawiam

Ala ma kota...

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Rocky, pomysł z party na plaży niezły, ale na czym rozstawisz sprzęt, na kocu? ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

79

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Big namiot ze stołami i krzesłami z wolnym wylotem na piach (w końcu możemy trafić na opad atmosferyczny - atarki muszą być bezpieczne bo są bezcenne :) ). A obok jakieś miejsce na sleeping roomy (domki, namioty..)
+ pomysł na crazy kompo - budowla z piasku związana a Atari :)

Ala ma kota...

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Problem w tym że musisz te stoły, krzesła, namiot przywieźć i zmontować na miejscu. Do namiotu niezbędna jest wypoziomowana podłoga, bo nie chcesz chyba żeby Ci się Atari 1200 gibało i wpadło w piach ;) Szkoła ma tę zaletę, że wszystkie te elementy są już gotowe na miejscu.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Jak będę wiedział, że dojadę, to zorganizuję coś na Atari ST.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Rocky napisał/a:

(w końcu możemy trafić na opad atmosferyczny - atarki muszą być bezpieczne bo są bezcenne :) ).

No właśnie. To dotyczy nie tylko przyrody nieożywionej, ale równie groźna może być przyroda nieszczęśliwie ożywiona i w sztok zaje/bana.
Proponuję o tym pamiętać.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

83

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Rocky napisał/a:

Na ostatnim SV zaskoczyła mnie ta blacha na I miejsce w GFX kompo, była ciekawym pokrzepieniem za nie zajęcie wysokiego miejsca...

W kwestii formalnej - "blacha" o której wspominasz wygląda tak:

http://ftp.pigwa.net/stuff/photos_and_videos/SillyVenture,2014.12.5-7,Gdansk,Poland/by_Krupkaj/medium/DSC07952.jpg

Otrzymał ją Odyn1ec z grupy Lamers, a ufundował Bachoo (cena tej "blachy" to z tego co pamiętam 500 zł). XTD nie był na ogłoszeniu wyników, ale w naszych rozmowach telefonicznych chyba ze 4 razy mówił, że żałuje że nie dostał tej "blachy", bo chętnie by ją sobie powiesił u siebie w domu. Podobnie Wieczór. Dlatego Twoje słowa...

Rocky napisał/a:

Rysiek nie wpadaj na takie pomysły.

...trudno w ogóle skomentować. Bachoo jeśli to czytasz - bardzo dziękuję Ci za tą "blachę" i proszę o więcej ! :) Najlepiej taką 5.25 calową, aby komuś nią przyp**rdolić ;) Choć na niektóre tęgie głowy nawet kaseta VHS nie dałaby rady...

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2014-12-16 17:39:09)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

84

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Eee... dyskietka była super. Ciężka, jak nie wiem co, ale fajna. Szkoda, że nie 5.25" :)

85

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Myślę że prorocze były słowa Wieczora co do zastosowania funkcji tnącej zamykanej "skuwki" stołu dyskietki ;) I do szuflady! Tylko co tniemy?
pozdr
Bachoo

Ostatnio edytowany przez bachoo (2014-12-16 18:24:19)

86

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

W takich warunkach nie decyduję się na prowadzenie kompo, ale chętnie przyjadę ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

87

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Grey, osobiście nie mam nic przeciwko takiej sztuce, jakbym miał osobny pokój dla Atari w bloku z pustą ścianą (nie widzę innego zastosowania). Zresztą zwróć uwagę na jedną z wypowiedzi w zamkniętym wątku Silly Venture 2k15 - summer edition? dot. tego przedmiotu..
.. ba mam więcej takich przedmiotów, tylko w klasycznym rozmiarze :)
Jeśli stosuję jakąś krytykę, to staram się być maksymalnie konstruktywny. Pomimo wad, dostrzegam również masę zalet oraz wysiłek, który wkładasz co roku w organizację.... niezależnie w jakim terminie, planuję uczestniczyć i oczywiście wystawiać kolejne swoje prace.
Pozdrawiam

Ala ma kota...

88

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Rocky napisał/a:

Dla mnie podstawowa różnica to taka, że na Głuchołazy jestem w stanie bez większych obaw wziąć całą rodzinę, czego nie wyobrażam sobie w przypadku SV, nawet gdyby się odbyło w lecie.

Czyli +100 punktów dla SV. :)

Nie wyobrażam sobie party, na które wszyscy zabierają całe rodziny. Za chwilę ktoś rzuci hasło, żeby przyciszyć muzykę, bo bobasek usnął właśnie a drugie dziecko płacze, bo za głośno. Żona się nudzi, więc może by zrobić compo wcześniej itd. :)

Party to raczej nie jest i nigdy nie była rodzinna impreza.

89

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

XTD napisał/a:

Party to raczej nie jest i nigdy nie była rodzinna impreza.

Wrong. Pinokio i Koala potrafili przyjechać z całą rodziną i nie było najmniejszych zgrzytów. O ile pamiętam - nie tylko oni ;) Mi tam żona nie zabrania, choć w przyszłym roku, nie ukrywam - będę miał duży problem, aby gdziekolwiek się udać :/

Sikor umarł...

90

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Rodzina musi wiedzieć na co się pisze..
Np. na ost. Głuchołazach moje dzieciaki wzięły udział w konkursach i jeden zajął 3 miejsce w grafikach, a drugi 1 w game compo (8 i 10 lat).. trzeba pielęgnować nowe pokolenie.. na SV jeszcze nie wyobrażam sobie ich wziąć.. może to i plus.
Dlatego Głuchołazy must be!

Ala ma kota...

91

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

@Sikor: to, że ktoś potrafi zabrać całą rodzinę, to nie znaczy od razu, że party to impreza rodzinna. Ja na drugi dzień na SV byłem z dziewczyną ale to nic nie zmienia - wiedziała na co się pisze, że się ewentualnie wynudzi i że jedzie tam ze mną ale nie, że jedziemy razem (tzn. ja decyduję kiedy wracamy itd.). Poza tym jak wszyscy zaczną z dziećmi jeździć, to się z party zrobi piknik rodzinny - a stąd już tylko o krok od wprowadzenia cenzury na compo, upominania kogoś, kto np. użył wulgaryzmu w rozmowie z kolegami itd. Innymi słowy - syf a nie party.

@Rocky: chcesz pielęgnować tradycje, to puść dzieci - niech pojadą gdzieś same na party. Ty przecież z rodzicami nie jeździłeś nigdy na zloty komputerowe, prawda? Nie widzę nic tradycyjnego w braniu dzieci na party. W końcu do pubu też się dzieci nie zabiera, prawda? Nie sądzę więc, że na party, na którym większość ludzi pije co najmniej piwo, towarzystwo dzieci jest wskazane.

Ostatnio edytowany przez XTD (2014-12-17 08:44:39)

92

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Upominanie na SV było już na porządku dziennym. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

93

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Powaga? Haha, czekam tylko aż jakiś tatuś wpadnie do pubu z bachorem i opierniczy wszystkich, że się przy dzieciach nie pije alkoholu. :P Co za czasy porąbane...

94

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

na QuaSTa też zdaje się ktoś przyjechał z mamą? :)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

95

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

deklaruję swój przyjazd z produkcją:)

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Brawo, mamy  pierwsze zgłoszenie pracy na AP 2015. Zgłosił koala ,KTO NASTĘPNY ?! :)
http://www.fotosik.pl/u/rysiek-m/album/1715317

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2014-12-17 17:54:12)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

97

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

Lubię klimat i spokój Głuchołazów, choć SV też nie pogardzę. W tym roku chłopaki Rocky'ego nie odstępowały mojej Yagi na krok, no i trzeba było po prostu zobaczyć ich miny i skoki radości z wygranych w kompotach. :D

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

98

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

przyjade sie napic z degneroscena na schodach ponownie

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

mgr_inż ....   kategorie zgodne z regulaminem. Jeżeli będzie coś pozaregulaminowego to też ocenimy a "wysoka komisja" nagrodzi.
  Do pozostałych, kochani przestańcie " trolować " i trzymajcie się tematu oraz zachowajcie poziom dyskusji. Czekam na kolejne zgłoszenia PRAC>

http://www.fotosik.pl/u/rysiek-m/album/1715317

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

100

Odp: ATARI Party Głuchołazy 2015

To w takim razie ja postaram się dowieźć jakąś gierkę, o ile uda mi się siebie (uwaga: z "bachorem") dostarczyć na Atari Party :)