226

Odp: pokrywa

ok, a jak to wygląda z grami ?? np. wychodzą gry na Atari 2600/5200/7800 w USA i są sprzedawane na AtariAge ? :) to samo z grami na Atari Jaguar... wszędzie jest logo Atari jako firmy plus logo konsoli (tu już rzadziej ale jednak).. myślę że nikt nie płaci nic za znak/logo. Nigdzie też nie jest napisane że prawa należą do kogoś innego a umieszczone te logotypy służą jedynie informacji dla klienta końcowego.

Znaki te umieszczane są w samej grze jak i na opakowaniach a także na nośnikach...

Ostatnio edytowany przez piter (2015-01-07 13:12:29)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

227

Odp: pokrywa

Z tego co widze, to jednak nie ma na tych produktach logo Atari /|\. Wyjatkiem sa kartridze do 5200, gdyz sa to oryginalne stare kartridze. Chyba w zeszlym roku adwokaci Atari latali po internecie i straszyli wszystkich dookola. Prawdopodobnie z tego powodu zniknelo logo Atari ze strony atari-forum.com

228

Odp: pokrywa

ZuluGula napisał/a:

[...]Moglby np dac zdjecie modelki topless, ktora trzyma pokrywe zasłaniając swoj biust.

Skoro pokrywa ma być przeźroczysta to taka poza jak najbardziej się sprawdzi :) Tylko niech za bardzo pokrywy do siebie nie przyciska :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

229

Odp: pokrywa

A może tak jak w załączniku?

Post's attachments

dust_cover.JPG 111.05 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

230

Odp: pokrywa

Proste, ładne i eleganckie. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

231

Odp: pokrywa

Taniej wychodzi wydrukowac nowe pudelko niz kupic gotowe szare i np nakleic na nie naklejke wiekosci A4?

232

Odp: pokrywa

Przy tym projekcie masz zaletę: druk z 2 kolorów zamiast z 4 (zielony z Pantone-a). Wyjdzie taniej, a jest estetyczne. Choć małe logo Atari bym chętnie na pudełku zobaczył...

Sikor umarł...

233

Odp: pokrywa

@ZuluGula: tak, taniej wychodzi wydrukować pudełko, niż pudełko plus naklejka samoprzylepna z drukarki. Ale niewykluczone, że i taki wariant wezmę pod uwagę. Czasu mam coraz mniej, bo pokrywy zaraz wchodzą na maszyny. Najwyżej pierwsza seria pójdzie w białych/szarych kartonach z naklejką :)

@Sikor: może dodam malutkie logo....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

234

Odp: pokrywa

Oczywiście jak zawsze muszę się spóźniać na takie akcje, a szukałem takich pokryw swego czasu wszędzie bez rezultatu :(

Gdyby jeszcze była szansa, to bym prosił:
1 x A1200
1 x A600
1 x C64C (kanciasty)

235

Odp: pokrywa

AceMan, nie spóźniłeś się, bo pokrywy do powyższych modeli będą dostępne niebawem.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

236

Odp: pokrywa

<trollmiasto mode on>Właśnie przyszło mi na myśl, że możemy za pomocą pokryw rozstrzygnąć odwieczny problem - który komputer ośmio i szesnastobitowy jest najlepszy. Oczywiście ten z największą pokrywą :D Duddie, możesz podać wymiary pokryw?</trollmiasto mode off>

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

237

Odp: pokrywa

Adam, nie pamiętam z głowy, największe mają Atari STF(M) i Amiga 500, ale który jest większy - muszę sprawdzić.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

238

Odp: pokrywa

Acorn BBC 3000, prawdziwy lotniskowiec.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

239

Odp: pokrywa

Do Acorna nie będę robił. Za mały rynek zbytu.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

240

Odp: pokrywa

Ja bym sprawdził czy od A500 nie pasuje, podobieństwo jest uderzające :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

241

Odp: pokrywa

Acorn był do konkursu na najlepszy komputer, jest grubszy niż amiga 500.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

242

Odp: pokrywa

No ale ta chyba jednak wygra.... :D

http://bedzine.com/blog/wp-content/uploads/2009/02/custom-amiga-pc-table_pv3uf_52.jpg

Ostatnio edytowany przez wieczor (2015-01-08 15:03:23)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

243

Odp: pokrywa

Dyskwa za nieoryginalną obudowę :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

244

Odp: pokrywa

W regulaminie nie było :P Poza tym uważam, że obudowa jest BARDZO oryginalna :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

245

Odp: pokrywa

<tollmiasto mode on>to JA tu ustalam regulamin :P</trollmiasto mode off>

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

246

Odp: pokrywa

Powiedzcie mi lepiej, czy nie ma ktoś do pożyczenia obudowy od A1200?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

247

Odp: pokrywa

Znalazłem jeszcze takie oto przepisy:

"W szczególnych przypadkach prawo do korzystania ze znaku towarowego objętego ochroną ma nie tylko przedsiębiorca, ale także inne osoby. Przede wszystkim prawo ochronne na znak towarowy nie daje uprawnionemu przedsiębiorcy prawa zakazywania używania przez inne osoby w obrocie ich nazwisk lub adresu (jeżeli są częścią znaku towarowego), a także oznaczeń wskazujących w szczególności na cechy i charakterystykę towarów, ich rodzaj, ilość, jakość, przeznaczenie, pochodzenie czy datę wytworzenia lub okres przydatności. Uprawniony przedsiębiorca nie może ponadto zakazywać innym osobom używania zarejestrowanego oznaczenia lub oznaczenia podobnego, jeżeli jest to konieczne dla wskazania przeznaczenia towaru zwłaszcza, gdy chodzi o oferowane części zamienne, akcesoria lub usługi, a także zarejestrowanego oznaczenia geograficznego, jeżeli prawo do jego używania przez te osoby wynika z innych przepisów prawa. Jeżeli zatem inna osoba posługuje się zarejestrowanym znakiem towarowym w sposób niezbędny i rzetelny w przypadku oferowania części zamiennych, akcesoriów czy usług, nie narusza ona praw ochronnych znaku towarowego. Niezbędność i rzetelność w tym przypadku oznacza, że użycie cudzego znaku towarowego wymaga należytego poinformowania odbiorcy towaru lub usługi o ich pochodzeniu i przeznaczeniu oraz wykazania osoby producenta.
Nawet jeżeli uprawniony przedsiębiorca posiada prawo ochronne na znak towarowy, to nie może zakazać innym osobom używania zarejestrowanego znaku towarowego lub podobnego oznaczenia w obrocie, jeżeli znaku tego nie używał w sposób rzeczywisty zgodny z przepisami ustawy Prawo własności przemysłowej. Jeżeli zatem ktoś wykorzysta znak towarowy, który co prawda jest już zastrzeżony, jednak w praktyce nie jest wykorzystywany w obrocie, to nie narusza praw uprawnionego przedsiębiorcy, bowiem przez takie działanie nie ponosi on żadnej straty."

Czy tekst wytłuszczony informuje o tym, że skoro Atari nie produkuje, to ktoś inny może użyć znaku, bo oni i tak nie poniosą straty?
Wydaje mi się, że w związku z tym projekt jak w załączniku będzie ok - Sikor, specjalnie dla Ciebie ;)

Post's attachments

AtariXE cover.pdf 1.33 mb, liczba pobrań: 51 (od 2015-01-08) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

248

Odp: pokrywa

Duddie: podoba mi się. Jedynie znaczek atari przeniósłbym na lewą stronę, przesunięty tak samo jak druga linia tekstu. Optycznie by było lepiej (według mnie). poza tym - precjoza, Panie ;)

Sikor umarł...

249

Odp: pokrywa

Duddie, użycie logo firmy Atari nie podpada pod "konieczne dla wskazania przeznaczenia towaru" - do tego wystarczy, że użyjesz znaków słownych "Atari" i "XE". Logo nie jest konieczne, więc nie można go użyć. Oczywiście IMHO :-)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

Odp: pokrywa

jak ktos chetny na wersje deluxe ? :

http://www.areasega.com/rosja.jpg

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014