1

Temat: [K] Atari 130 XE lub samą płytę

Witam,

Czy miałby ktoś do sprzedania Atari 130 XE - oczywiście w pełni sprawne (obudowa nie musi byś być super, najważniejsze żeby działał). Ewentualnie sprawną samą płytę.

Pozdrawiam.

2

Odp: [K] Atari 130 XE lub samą płytę

Czy masz uszkodzone 130XE i szukasz płyty, czy nie masz nic i szukasz 130XE?

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

3

Odp: [K] Atari 130 XE lub samą płytę

Mam uszkodzone 130 XE i szukam płyty.

4

Odp: [K] Atari 130 XE lub samą płytę

Aż tak uszkodzone, że nie da się naprawić???

5

Odp: [K] Atari 130 XE lub samą płytę

No właśnie, lepiej naprawić, jeśli jesteś zainteresowany to napisz na PW. W ostateczności mam płytę od 800XE, wystarczy z Twojej przełożyć dodatkową pamięć i kontroler i będzie śmigać.

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

6

Odp: [K] Atari 130 XE lub samą płytę

Oczywiście próbowałem ją naprawić zgodnie z opisami na forum. Dwie kości ram się grzały, jedna była na podstawce, druga wlutowana oryginalnie. Z wymianą na podstawce nie było problemu, natomiast był problem przy wlutowanej. Podczas wylutowywania musiałem odparzyć ścieżkę i jak wyjmowałem kość zerwałem ją niestety:( Takie coś chyba już jest ciężkie do nieprawienia, chociaż widziałem gdzieś w necie, że można połączyć ścieżkę kabelkiem od spodu. Tego nie próbowałem. Dodam, że to mój pierwszy raz jeśli chodzi o takie naprawy, no i oczywiście zamiast naprawić to jeszcze bardziej popsułem:( Chyba, że jesteś w stanie podjąć się wyzwaniu naprawy tej płyty???

Ostatnio edytowany przez Greg (2015-02-23 09:36:54)

7

Odp: [K] Atari 130 XE lub samą płytę

Jak najbardziej, podlutuj brakujący fragment. Idealnie byłoby kynarem, można kupić na metry, ale możesz też  jakimś zwykłym cienkim kabelkiem miedzianym. Od biedy może być nawet drut ze skrętki..