26

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

No nie jest unikat, ale jest ze styropianami i pudelkiem oryginalnym a to ze 150 zl wzwyz :) No i jest w ekstra stanie wizualnie. Jakbym ja sprzedawal nie puscilbym ponizej 500. Jak SN-360 po 500 chodzi na allegro a to wyrob stacjopodobny i to w dodatku nie atari :)
Generalnie nie chce nikomu psuc interesu :) ale k**** nie moge patrzec jak chcecie goscia wydymac :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-03-08 22:53:04)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

27

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

wieczor napisał/a:

w 1050 najbardziej mi przeszkadzał brak DD

DD w 1050 to nic innego jak 130Kb, tak je wtedy nazywano (zamiast 90Kb). Póżniej, po pojawieniu się na Atari 180Kb (prawdziwe DD) te z 1050 nazwano ED (enhanced density)

Sikor umarł...

28

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

wieczor napisał/a:

w 1050 najbardziej mi przeszkadzał brak DD, a ta to podobno ma. 220 (plus przesyłka).

Chciałbym zauważyć że na każdym chyba pudełku od 1050 jest napis Double Density ... co nie jest do końca prawdą bo to jest ED wg dzisiejszych standardów.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

29

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Dual Density a nie Double Density, co oznacza dwie gęstości (SD i ED) a nie podwójną gęstość.

30

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

@Sikor: racja, tak to nazywano, chociaż 130 do 90 to raczej double trochę na wyrost :) Mi chodzi oczywiście o prawdziwe double, i faktycznie jest napisane dual, więc to nie to. Tym niemniej ofertę podtrzymuję.

@syscall: ja nie mam zamiaru nikogo wydymać - uważam, że cenę proponuję uczciwą. Może i być nie puścił poniżej 500 ale raczej byś nie sprzedał. To że SN360 chodzi drogo nie ma nic wspólnego z jej jakością czy tym, ze to Atari/nie Atari, ale dlatego że jest to unikat. Toms to też nie Atari. Za to 65XE czy XC12 to prawdziwe Atari i można je kupić za grosze.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2015-03-09 04:14:35)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

31

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

No nie ma wyjścia...  teraz stacja trafi na allegro za co najmniej 500zł :)

32

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

syscall właśnie wystawiam na Allegro Box  (styropiany + zniszczoną obwolutę do 1050) i nikt nawet 50zł dać nie chce. Więc nie pisz bzdur ze pudełko podbija cenę (może w idealnym stanie tak). Tak swoją drogą to były wystawione na Allegro 3 stacje w Boxach idealnych z pełnym osprzętem z zasilaczami , SIO kablem instrukcjami i dyskietkami orginalnymi za 350zł. Wiec cena takiej stacji jak ta to max 120zł.

Ostatnio edytowany przez pilat23 (2015-03-09 11:30:16)

33

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

a max nie jest taki ile ktoś zapłaci ?
Ja generalnie wycofuję się, nie dam za niesprawdzoną bez zasilacza 99PLN skoro sprzedający nie był się nawet łaskaw odnieść do mej propozycji a mieszkamy obok siebie ;-)
A szczerze mówiąc nie wiem czy tak jest ale na 90% wg mnie dajemy się wkręcać jakiemuś nieszczeremu handlarzynie, który ma darmową reklamę/rozgłos naszym a właściwie Waszym  kosztem i teraz siedzi i się z Was nabija ;-) Ale może się to zweryfikuje jak z Pinem się spotka i obym się mylił. W końcu szlachetna lokalizacja zobowiązuje do wyższych standardów ;-)

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2015-03-09 11:52:47)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

34

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Nie rozumiem, skąd u niektórych taka łatwość rzucania publicznych oskarżeń... Sikor, jedynymentos, znacie kolegę? Powiedzielibyście mu to samo w twarz, albo przez telefon?
Można mieć wątpliwości, podejrzenia, ale publicznie oskarżać bez dowodu? Przecież zaoferował zwrot i możliwość umówienia się na sprawdzenie.
Nie zakładacie że naprawdę ktoś może się nie znać na 30-letnim sprzęcie, a chcieć żeby trafiło w dobre ręce za uczciwe pieniądze? Dobrze że kolega nie wyrzucił na śmietnik, tylko zaoferował w dobrym miejscu.

komputerowy <- byłoby jeszcze bardziej przejrzyście, gdybyś napisał w jaki sposób wszedłeś w posiadanie, w sensie jaką znasz historię tej stacji.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2015-03-09 12:36:55)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

35

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

pilat23 napisał/a:

syscall właśnie wystawiam na Allegro Box  (styropiany + zniszczoną obwolutę do 1050) i nikt nawet 50zł dać nie chce. Więc nie pisz bzdur ze pudełko podbija cenę (może w idealnym stanie tak). Tak swoją drogą to były wystawione na Allegro 3 stacje w Boxach idealnych z pełnym osprzętem z zasilaczami , SIO kablem instrukcjami i dyskietkami orginalnymi za 350zł. Wiec cena takiej stacji jak ta to max 120zł.

Sam fakt że wystawiasz samo pudelko i styropiany stawia cie po drugiej stronie tej dyskusji - w gronie osob z ktorymi nie chcialbym miec do czynienia w zyciu - i jednoczesnie pokazuje ze pudelko jest towarem podnoszacym cene.  No dobrze - niech bedzie ze nie o 150 :) To byl przyklad. Za ile co chodzi na allegro to tez jest zaden wymierny wskaznik. Dzisiaj 1050 idzie za 150, ale dwa miesiace temu szla za 400. itp itd. Przyklady mozna mnozyc.

Ten akurat przypadek jest o tyle bulwersujacy ze koles faktycznie nie wyglada zeby sie znal na sprzecie i jego wartosci, sprzet jest w b.dobrym (na moje oko) stanie wizualnym, technikalia mozna naprawic, i uwazam ze proponowanie gosciowi 50 czy 100 zlotych jest po prostu obrazą i proba wydymania neofity, przez tutejsza elite kupie-sprzedam. Tyle w temacie, jak widac sie powtarzam, ale widac niektorym nie moze przejsc przez gardlo taka 'okazja' wiec uderz w stol a nozyce sie odezwa .... Pozdrawiam wszystkich uczciwych.

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-03-09 14:15:22)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

36

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Cuda - wianki. Ale zadyma. Kto by się spodziewał. A wszystko przez ładną wizualnie stację (czy działa??? a jeśli nie?) w "pudełku". Szczerze, to jak dla mnie to nie tyle pudełko, co zwykły śmieć. Takie coś może być gratisem do zestawu. Jakbym sprzedawał, to bym nie śmiał bąkać nic o stanie pudełka i że ono podnosi jakoś wartość, żeby się nie ośmieszać. Widać, że brak góry, skrzydełek i chyba z połowy jednego boku. Do kolekcji? Chyba śmieci. Powiedzmy - substytut dla desperatów.

Zgodzę się natomiast, że styropiany na tyle na ile widać są ok, i one mogą mieć dla kogoś kompletującego zestaw jakąś wartość. Ile? Uważam, że 20-30PLN to adekwatna kwota.  Tyle można dodać do wartości. Kabel - około 30PLN. Przecież nie 100 ani 200 PLN za każdą z tych rzeczy. Nie stwarzajmy złudzeń, że ten zestaw, nawet jeśli sprawny jest wart 500zł. Naprawdę nie jest to jakaś niesłychana rewelacja. Jedna z wielu stacji, naprawdę w miarę dostępna, opakowanie obszarpane, zestaw niekompletny. Co do naklejki z serialem to mam wręcz podejrzenie, że oryginał został zniszczony w trakcie mycia lub bielenia przez któregoś z wcześniejszych właścicieli. Jest poza tym pofałdowany od wilgoci - stacja powtórnie czyszczona? Albo był na mokro odklejany z pudełka i nie jest "tą rezerwową etykietą", a jedyną zachowaną w zestawie.

Natomiast stacja na pewno nie jest nieużywana. Na obudowie wyraźnie widać smugi, resztki gdzieniegdzie brudu, jakieś drobne otarcia - dobrze umyta, ale ślady użytkowania są. Brak też pewnych stickerów na mechaniźmie. Jakkolwiek ogólnie sprawia korzystne wrażenie. Szkoda, że nie ma zdjęcia napędu od spodu - pasek dużo by powiedział o faktycznym stanie.

Czyli zgodzimy się chyba, że 50 to faktycznie trochę mało, ale i 500 to trochę (a nawet zdecydowanie) za dużo.

Edit: to w boldzie.

Ostatnio edytowany przez laborant (2015-03-09 15:44:41)

37

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

uicr0Bee napisał/a:

Nie rozumiem, skąd u niektórych taka łatwość rzucania publicznych oskarżeń... Sikor, jedynymentos, znacie kolegę? Powiedzielibyście mu to samo w twarz, albo przez telefon?

najpierw przeczytaj ze zrozumieniem a potem stukaj w klawiaturę ;-)

jedynymentos napisał/a:

a max nie jest taki ile ktoś zapłaci ? ..... nie wiem czy tak jest ale na 90% wg mnie dajemy się wkręcać jakiemuś nieszczeremu handlarzynie..... Ale może się to zweryfikuje jak z Pinem się spotka i obym się mylił. W końcu szlachetna lokalizacja zobowiązuje do wyższych standardów ;-)

i powtórzę, gość i słusznie zrywa boki z tej całej paplaniny ;-), a weźmie tyle ile ktoś max da bez względu na wszelkie biadolenia

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2015-03-09 16:24:28)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

38

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Nie, teraz jest już zainfekowany teorią, że 500 minimum, więc będzie czekał na taką ofertę :D.

39

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

no to co niech czeka, przecie biadolenie było że chce się go oszukać i ściągnąć w dół a nie w górę?

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

40

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

`w gronie osob z ktorymi nie chcialbym miec do czynienia w zyciu` - lepiej dla Ciebie aby tak bylo ze nie bedziesz mial do czynienia !!!   Ciekawe ze jako czlowiek z drugiej strony barykady obnizam cene BOXa dziwne troche - prawda?

Ostatnio edytowany przez pilat23 (2015-03-09 16:43:31)

41

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

a co sformatuje mnie za szczerość ;-)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

42

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

komputerowy - podbijam do 230 zł

43

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Panowie, nie jest ze mnie żaden handlarz i absolutnie nie spodziewam się że ktoś zapłaci 500 zł za stacje która znacznie odbiega od ideału.
Za radą uicr0Bee w skrócie opiszę w jaki sposób wszedłem w jej posiadanie:
Prowadziłem dawniej serwis komputerowy, oczywiście nie zajmowałem się tego typu sprzętem, a ówczesnymi komputerami. Jednego dnia przyszedł do mnie pan który zaoferował mi posprzątanie jego magazynu ze starych gratów elektronicznych które chciał oddać za niewielką opłatą. Większość gratów to faktyczne śmieci, ale pomiędzy tym wszystkim znalazłem takie elementy jak właśnie tą stację, Samsung-a 386 i drukarkę igłową Seikosha. Zgodziłem się pomóc mu zrobić porządek ;)
Nie mam pojęcia skąd taka naklejka na niej, pomarszczona zapewne od wilgoci, hala z której ją odebrałem nie była ogrzewana, był to zakład produkcyjny.
U mnie leżała ona na strychu już wiele lat i się kurzyła, więc przyszedł czas na kolejne porządki i żeby ktoś z niej wreszcie skorzystał.

Jak ktoś podpowie jak to zrobię dodatkowe zdjęcia które pomogą ocenić jej stan - pod warunkiem że jej dalsze rozbieranie nie obniży ceny o kolejne 300zł i będę musiał dopłacić żeby ktoś wziął ;)

Jedynymentos - wybacz musiałem przeoczyć Twój post, straszne emocje wywołała ta oferta, podpowiedz skąd jesteś i kiedy można by się z Tobą ustawić na testy? (Ja w tym tygodniu jestem dostępny tylko ok. 19:00 - 20:00)

Ostatnio edytowany przez komputerowy (2015-03-09 21:22:05)

44

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

komputerowy napisał/a:

Jak ktoś podpowie jak to zrobię dodatkowe zdjęcia które pomogą ocenić jej stan - pod warunkiem że jej dalsze rozbieranie nie obniży ceny o kolejne 300zł i będę musiał dopłacić żeby ktoś wziął

Najlepiej gdybys napisal kiedy ta aukcja sie konczy - jakis termin czy dostaje ja pierwsza osoba, ktora zaproponuje 500zl?

Gdyby jednak ktos nadal uwazal ze ta stacja jest warta 500zl to proponuje dolozyc troche na wysylke i kupic sobie 1050 z Best Electronics. Reconditioned, like new condition za $130 http://www.best-electronics-ca.com/8-bit_.htm Dostajecie stacje dzialajaca, wygladjaca jak nowa (bez zadnych rysek), wymienione co trzeba np pasek i jest wieksza szansa ze taka stacja bedzie dzialala przez co najmniej kilka następnych lat.

45

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Fajnie by było gdybyśmy ją z którymś znawcą z miasta królów polskich sprawdzili i po tym dali sobie kilka dni na ostateczne ustalenie ceny.

Oficjalnie przyjmijmy że oferta jest aktualna do północy w niedziele, a w poniedziałek rano wysyłam stację do zwycięzcy.

46

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

\\\\przeca pin się zaoferował

Sikor umarł...

47

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Pin i jedynymentos się oferowali, lecz żaden z nich nie odpisał czy da radę w tym tygodniu ok. 19:00 - 20:00, poza tymi godzinami pracuje i zajmuje się dzieckiem.
Ewentualnie w sobotę mogę być bardziej dostępny.

48

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Ja regularnie kręcę dziennie po kilkadziesiąt kilosków na rowerze i najczęściej oblatuję właśnie Modlniczke, Rząskę, Balice, lotnisko, Kryspinów, Las Wolski i do domciu,  więc daj na priva kiedy masz w niedzielę czas to jak mi nic rodzinnego nie wypadnie a będzie ładnie to mogę wziąć na plery kompa z zasilaczami/dyskietkami i sprawdzę na ile umiem za piwo - chętny nie jestem bo mam dwie, a będziesz wiedział i inni zainteresowani jaki jest jej stan.

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

49

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Panowie,
Bardzo serdecznie chciałem wszystkim podziękować za gorącą debatę.
Jeden z forumowiczów dał mi przyzwoitą ofertę prywatnie i ostatecznie dobiliśmy targu. Jak będzie chciał to sam się ujawni.
Zatem zamykam licytację.

Jeszcze raz wielkie dzięki za poświęcony czas i życzę udanych łowów.
Pozdrowienia dla wszystkich pasjonatów.

50

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Aż poczułem się jak na pewnym portalu z trzyliterowym adresem i kratkowaną piłką w logo ;>

.: miejsce na twoją reklamę :.