1,726

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Chłopaki...ale czekamy na pisemną/postową deklarację naszego neo-drwala ... nie odpowiadajcie oczywistymi oczywistościami za niego .... to on musi po męsku zdeklarować  "w te lub we wte" a wy mu niańczycie....nie bądźcie "advocatus diaboli"

1,727

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Generale. Rany boskie! Jeszcze raz. Niech każdy czyta i ogląda co mu się żywnie podoba, tylko niech nie zapomina myśleć samodzielnie. Ładne to i „ekumeniczne”, jak sam trzeźwo zauważyłeś. Tyrada wynikała z tego, że w postach do których się odnosiłem osoby X i Y (żeby nie dyskryminować) robią dokładnie odwrotnie. Smarują nam przekaz dnia (a właściwie to przekaz 10-lecia) młotkowany do wyrzygu przez wspomiane media. Idzie to mniej więcej tak - gdy PIS dojdzie do władzy to… i tutaj wstaw swój największy koszmar, przy czym zasada jest taka, że nie ma takiego nonsensu, który by się w tej formule nie zmieścił. Dokładne wytnij-wklej z kuźni Michnika i jego przydupasów. Kolejnym przykładem „przenikliwych” analiz, serwowanych nam tutaj przez niektórych „bystrzaków” (oczywiście bezrefleksyjnie za krynicami mądrości, a la Neewsweek), są wrzutki typu - Duda obiecał, że będzie pięknie i nie spełnił obietnic bo... Fecet ledwo zdążył zmienić koszulę z wieczoru wyborczego i już go trzeba odsunąć od władzy, łącznie z PISem, no bo przecież rządzą od 7 lat. Idiotyzmów pomniejszego kalibru, typu marszu na Moskwę nie chce mi się nawet wymieniać. Jeżeli uważasz, że to są objawy samodzielnego myślenia i że tak ma wyglądać racjonalna dyskusja powyborczo-przedwyborcza, to raczej sobie nie pogadamy. Prościej napisać tego nie mogę i zresztą nie chce mi się. Pisanie w tym wątku to generalnie strata czasu, aczkolwiek czasami warto wzburzyć fale dla odrobiny rozrywki. Jest to o tyle proste, że większość (choć to się powoli zmienia) naszego społeczeństwa jest wytresowana jak psy Pawłowa. Wczorajsza pyskówka była tego niezłym przykładem. Tak więc do następnego razu, choć nie nastąpi to zbyt szybko, bo mi życia szkoda.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2015-06-01 10:05:32)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

1,728

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A teraz konkrety zamiast pierniczenia czyli podaj warte zainteresowania:
Tytuł gazety
Adres strony WWW
Nazwa telewizji lub radia

Dasz radę "bystrzaku"...możesz nawet zrobić kopiuj/wklej...zrób jakąś wrzutę.....pomyśl samodzielnie...daj przykład....
[edit]
Może to jest dobre ? http://gpcodziennie.pl/40494-powolujemy … WmGvkbIlEA

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-06-01 11:00:58)

1,729

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Classic ogólnie twoje podejście można podsumować krótkim "zgoda albo wpi*":)

Ostatnio edytowany przez General_Specific (2015-06-01 11:25:24)

1,730

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza" (Łk 11, 23).

http://msza.net/i/rozmyslania-113.html

1,731

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

(Łk 11, 23)

Noo rozkreca sie ... podzielcie sie tym co palicie!

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

1,732

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wyszło.

1,733

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

marekp napisał/a:

OK. Żeby zakończyć swój wątek w tym wątku chcę tylko napisać,że nie wierzę u ukryte miliardy na wyciągnięcie ręki. Takich po prostu niema. Dlatego nie mam powodu nie wierzyć w wyliczenia i prognozy ZUS oraz - prawie niemożliwe do ustalenia - prognozy budżetu państwa. Tu nie ma cudów (poza niepodziewanymi złożami gazu/ropy/złota itp).Tu potrzebna jest żmudna praca reformatorska na całe lata. Żeby zbilansować budżet trzeba by zarówno ciąć koszty i ograniczać wydatki jak i zapewne jeszcze bardziej podnieść podatki. Takie działania obróciły by już nie część,ale _całe_ społeczeństwo przeciwko rządowi.

"Pracę reformatorską na całe lata" też trzeba od czegoś zacząć. System, który się nie bilansuje, nie ma prawa na dłuższą metę działać, a na cudowną mannę z nieba (złoża gazu itd.) nie można liczyć. Ten system jest już wielkim ciężarem dla wszystkich, a podniesienie podatków, żeby go zbilansować, pogrąży go jeszcze bardziej.

Więc niby sytuacja jest bez wyjścia, choćby nie wiem jak się wytężał, co stawia pod znakiem zapytania ową "pracę reformatorską na całe lata", bo na to trzeba mieć pomysł. Ale jest jedno "ale": żeby utrzymać x emerytów, trzeba mieć x*n płacących na nich składki. Tymczasem gołym okiem widać, że ta proporcja zmienia się w złym kierunku, bo ludzie nie chcą mieć dzieci. Dlaczego nie chcą, tu pewnie jest multum różnych przyczyn, ale domyślam się, że jedną z nich jest koszt utrzymania takowych. Ten koszt to koszt życia, a na niego składają się, zapewne, różne podatki i parapodatki, mające na celu utrzymanie m.in. systemu emerytalnego (zanim ktoś się przyczepi: do "parapodatków" zaliczam też składkę na ZUS).

Tu mogę zauważyć, że dzisiaj jedno-dwoje dzieci to jest "problem", a przed II wojną w rodzinach było ich po pięcioro i więcej. Ciekawe, nie?

Wszystko więc sprowadza się do demografii, ale też dobrze byłoby, żeby rząd, jeśli już pożycza pieniądze, nie zajmował się urządzaniem za nie balu na Titanicu. Napisałeś, jaki procent budżetu stanowią dopłaty do ZUS. A jaki procent tego budżetu stanowią odsetki od zaciągniętych długów?

http://www.dlug-publiczny.pl/

Ostatnio edytowany przez drac030 (2015-06-01 16:01:36)

KMK
? HEX$(6670358)

1,734

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

drac030 napisał/a:

Tu mogę zauważyć, że dzisiaj jedno-dwoje dzieci to jest "problem", a przed II wojną w rodzinach było ich po pięcioro i więcej. Ciekawe, nie?

To jest typowa tendencja krajów bogatych. Przy czym mniejsza ilość dzieci nie oznacza koniecznie linearnie mniejszej ilości mieszkańców, bo jest dłuższa średnia długości życia, i dłuższa oczekiwana długość życia. Z drugiej strony, jest zwiększa się koszt utrzymania, bo droższe jest przykładowo wykształcenie - w II RP większość społeczeństwa miała skończone jedynie wykształcenie podstawowe (przy czym najczęściej jedynie 4 klasy). W III RP wykształcenie podstawowe (lub gorsze) to ok. 12% społeczeństwa. Znacznie więcej też kosztuje opieka medyczna i ogólnie, koszty życia są wyższe a struktura tych kosztów jest zupełnie inna.

Jak już jesteśmy przy II RP, często mitologizowanej, to fakt jest taki że panowała tam bida aż piszczało. Przestępczość szalała a korupcja była taka że budowa budynku poczty w Gdynii kosztowała znacznie więcej niż budynek opery paryskiej.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

1,735

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Typowa tendencja" to żaden argument. Argumentem jest, że ta tendencja jest zła, a ściślej, nie zła sama w sobie, tylko prowadząca do niepożądanych skutków w innych dziedzinach życia (zachwianie proporcji pomiędzy populacją produkcyjną a nieprodukcyjną).

II RP była jaka była, ale nie była organizmem zjadającym finansowo własny ogon. Można się zastanawiać, kto jest bogatszy: osobnik A, który ma zarobioną przez siebie stówę w kieszeni i nic poza tym, czy osobnik B mający w kieszeni nominalnie tysiąc, w rzeczywistości będący zdewaluowaną taką samą stówą, ale za to mający też 20k długu, którego nie ma jak spłacić i nigdy nie spłaci, bo wydaje więcej niż zarabia.

Ten pierwszy będzie miał problem z przeżyciem tygodnia, ale żyje za swoje. Ten drugi żyje ponad stan i prędzej czy później padnie ofiarą wkurzonego wierzyciela.

Co do "mitologizacji", nie widzę nic takiego. Widzę (i to mocno spóźnioną) kompensację po 50 latach czarnej propagandy komunistów, z ciągłym "dzieleniem zapałki na czworo"("i też się zapalała", jak głosiła znana szydera z tego) i tym podobnymi bzdurami.

KMK
? HEX$(6670358)

1,736

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pewien polityk umarł i poszedł do nieba.
Wprowadza go aniołek.
Polityk widzi mnóstwo zegarów, ale każdy pokazuje inną godzinę. Pyta się anioła:
- Aniołku, po co te wszystkie zegary?
- Widzisz, w momencie narodzin, każdy człowiek dostaje taki zegar ustawiony na godzinę 12.00. Gdy ktoś coś ukradnie, wskazówka przesuwa się o minutę. Tu na przykład jest zegar Matki Teresy. Jak widzisz, jest wciąż na 12.00, co oznacza, że nigdy nic nie ukradła.
- To ciekawe. A gdzie są zegary polskich polityków?
- Aaa, tych używamy jako wentylatorów w świetlicy;-)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,737

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"typowa tendencja" to nie jest argument, tylko wyjaśnienie mechanizmu. Czy to dobrze czy źle, to już jest ocena. Zwróciłbym jednak uwagę na fakt że zaczynamy mieć na Ziemi problem z przeludnieniem, więc myślę że ludzkość powinna pomyśleć nad ograniczeniem wzrostu ilości (szacowanego na ok 7% rocznie). Niekoniecznie muszą to być rozwiązania typu chińskiego, ale o czymś powinniśmy pomyśleć w ujęciu globalnym.

Co do PRLu, to też jest on mitologizowany: "ile to zakładów wówczas zbudowano". Podam na to kontrprzykład: jak już napisałem w IIRP panowała ogólna bieda (głównie skutkiem wielkiego kryzysu, który mocno odbił się na polskiej gospodarce). Lecz były wówczas kraje o wiele biedniejsze, przykładowo Szwajcaria. Tam bieda była taka, że Szwajcarzy emigrowali po całej Europie, nawet do Polski - gdzie zatrudniali się przy prostych pracach fizycznych, szczególnie w hotelarstwie. W tamtych czasach, każdy szanujący się hotel miał swojego "szwajcara" do otwierania drzwi :) Teraz spójrzmy na to, gdzie jest gospodarczo Szwajcaria, a gdzie my.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2015-06-02 12:34:47)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

1,738

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie wiem czy taka jest ta typowa tendencja. Z tego co obserwuję, to wśród irlandzkich rodzin - tych z klasy średniej - trudno znaleźć takie gdzie liczba dzieci < 3 . To jest zresztą chyba najczęstsza ilość, chociaż 4-5 też nie należą do rzadkości. Najwięcej ile widziałem to 7, ale tylko dwie takie.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

1,739

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Problem z przeludnieniem? Gdzie?
A co w takim razie znaczą kary za produkcję żywności ponad ustawową ilość?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

1,740

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bo lepiej importować i dać zarobić kumplom do podziału niż pozwolić produkować swoim i nie mieć z tego nic :( Zwyczajne kręcenie lodów.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2015-06-02 12:03:29)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,741

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mono, problem z żywnością to jest problem dystrybucji a nie ilości. My w Europie czy Ameryce Północnej mamy nadmiar, ale gdzie indziej są braki.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

1,742

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Co do PRLu, to też jest on mitologizowany: "ile to zakładów wówczas zbudowano". ..... Teraz spójrzmy na to, gdzie jest gospodarczo Szwajcaria, a gdzie my.

Nie zmienia, to faktu, że elity szwajcarskiej nie wymordowano a kraju nie zrównano z ziemią albo rozszabrowano i oddano jako "kontrybucję" pod zarząd komisaryczny. Polska odbudowała się jednak od podstaw. Niezależnie kto to zrobił.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-06-02 14:35:53)

1,743

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

"typowa tendencja" to nie jest argument, tylko wyjaśnienie mechanizmu. Czy to dobrze czy źle, to już jest ocena. Zwróciłbym jednak uwagę na fakt że zaczynamy mieć na Ziemi problem z przeludnieniem, więc myślę że ludzkość powinna pomyśleć nad ograniczeniem wzrostu ilości (szacowanego na ok 7% rocznie).

Ostro pojechałeś z tymi 7 procentami. :)
Globalne tempo przyrostu populacji wynosi obecnie ok. 1,1%. W rozbiciu na poszczególne kontynenty wygląda to tak:
Afryka - 2,5%
Ameryka Północna - 0,8%
Ameryka Środkowa i Karaiby - 1,2%
Ameryka Południowa - 1%
Azja - 1%
Australia i Oceania - 1,4%
Europa - 0,1%

(źródło: FAOSTAT, dane z 2013 i 2014)
Co Twoim zdaniem znaczy "przeludnienie" i na czym polega ów "problem", który jakoby z tym "przeludnieniem" mamy?

Ostatnio edytowany przez Simius (2015-06-02 14:27:39)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

1,744

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@drac030: "Pracę reformatorską na całe lata" też trzeba od czegoś zacząć. Zgadzam się. I zgadzam się, że zwiększanie obciążeń podatkowych jest złym pomysłem. Twierdzę jednak uparcie, że nie ma w tej chwili kogoś kto by w sposób dla mnie przekonujący pokazał, że jest w stanie i chce to zrobić. Teraz mamy hasło "obalić elity" i wymienić na cokolwiek innego. Mnie "cokolwiek innego" nie satysfakcjonuje.

1,745

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Musi nastapic globalny reset bo system juz sie zapada pod wlasnym ciezarem :) Tak wiec albo wojna, albo inny pomor :)
Na skale lokalna moze to byc zbrojny zamach stanu i rewolucja wzorem francuskiej - z defenestracja wszystkich urzednikow panstwowoych od wojewody wzwyz oraz dekapitacja co bardziej 'zasluzonych' :) No dobra, to by było zbyt piękne ;)

Read my lips: będzie globalna wojna, mniej więcej w okolicach 2025-2040. Wczesniej rozpadnie sie jewropka oraz NATO :)
You heard it here first!

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

1,746

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Między USA a Chinami.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

1,747

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

miedzy kim jest drugorzedne, musi powstac nowy porzadek, a ten nie powstanie 'dobrowolnie' bo globalny system  jest domkniety.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

1,748

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@mono: Nie. Oni będą we wspólnym bloku :-)) Poważnie. Zbyt wiele ich łączy.
Unia też się nie rozleci. syscall się myli tak jak Wyznawcy Jehowy liczący co 10lat na to, że za 10 lat będzie koniec świat :-P
Zjednoczona Afryka - You heard it here first! :-)

1,749

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Do tej pory najlepszym sposobem spłacenia własnych długów było oskubanie kogoś innego, czasami trzeba było to wymusić drogą militarną i stąd np. wojna w 1939 (Hitler nazaciągał kredytów, żeby zbudować swój socjalistyczny raj, więc musiał obrabować sąsiadów).

Skoro już o tym, ja sądzę, że dużo ciekawsze rzeczy dzieją się teraz. Tak zwany porządek jałtański odchodzi w niebyt na naszych oczach, w zasadzie już odszedł, tylko jeszcze nowy nie przyszedł, mamy okres przejściowy. Zgadywałbym, że w najbliższym czasie zostanie podjęta próba radykalnej przebudowy porządku w Europie, pod auspicjami (ładne słowo) USA. Jedną z pierwszych ofiar jest być może, tak sobie myślę, niczego ze swojej obecnej (nagle i niespodziewanie niełatwej) sytuacji nie rozumiejąca partia do tej pory rządząca w sporym kraju położonym w samym centrum geograficznym Europy. Ale może to przypadek.

KMK
? HEX$(6670358)

1,750

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Panowie,

Nie czuję się kompetentny dołączać do dyskusji, oraz podejmować tematów które poruszacie, ale zupełnie i całkiem serio chciałem wam podziękować za rzeczową i merytoryczną dyskusję. To miła odmiana po tym co się działo trochę wcześniej. Potraficie prowadzić całkiem rzeczową, kulturalną i ciekawą dyskusję na tematy które wcześniej nie były dla mnie interesujące. Sposób prezentacji swojego punktu widzenia i przemyśleń jest również bardzo pozytywny. Dzięki!