Temat: RAM z 130XE ->65XE

Witam Wszystkich!

Dostałem 130XE ze zniszczoną klawiaturą i niedziałającym wyjściem monitorowym.
Czy jest możliwość przełożenia RAMu ze 130XE do 65XE? Bo moje 65XE jest w doskonałej kondycji :)
Jakiś schemacik...

Apropos wyjścia monitorowego to działa jeśli jest podłączona stacja dyskietek (?) - ale obraz jest bardzo zaśnieżony. Przy odłączonej stacji obraz "przewija się" bądź jest czerwony, albo jest nieczytelny lub wcale niema (różnie). Wtyczka i kabel jest OK, bo moje 65XE działa bez zarzutu.

2

Odp: RAM z 130XE ->65XE

Zalezy jakie jest to 65xe. Najnowsze 65xe byly robione na plycie 130xe, wtedy roboty wiele nie ma-przelozyc pamieci i mmu.

3

Odp: RAM z 130XE ->65XE

Jest to 65XE ze złączem Expansion.

Czy komuś mówi coś opisane uszkodzenie?

4

Odp: RAM z 130XE ->65XE

Więc nowe, powinno być spox, o ile wiem...

5

Odp: RAM z 130XE ->65XE

Jesli na plycie masz oznaczenie (w dolnej czesci) 130XE (64x4) to jest to plyta od 130-tki na pamieciach 4-bitowych. Masz w tej chwili dwie kostki pamieci typu 4164 (U9 i U10) a tuz pod nimi miejsce na kolejne dwie kostki (U11 i U12). Wystarczy ze wsadzisz w te wolne miejsce dowolne kostki typu 4164 (ja uzywam kostek ze starych kart graficznych na grzyba). Nastepnie - lokalizujesz puste miejsce na MMMU (U34), ktore w 65XE z plyta 64x4 obsadzone jest trzema rezystorami zerowymi (ot poprostu trzy polaczenia miedzy pinami nieistniejacego ukladu). Wywalasz te polaczenia i w to miejsce wrzucasz MMMU (U34 C025953) z 130-tki. Voila  :)

Ps. nie jestem elektronik znawca, wiec moglem popelnic blad w nazewnictwie, jednakze sposob jest sprawdzony i poprawny  8)