1

Temat: Skaner do atari

Mam w tej chwili w domu dwa skanery A4 sa to Epson GT8000 oraz Agfa Duo Scan i klopoty z zainstalowaniem go zarowno pod falconem, TT czy Hadesem.
Na razie udalo mi sie tylko z epsonem, agfa musi miec jakies zabezpieczenie przed transportem bo jak probuje go wlaczyc to wydaje dziwne dzwieki, Epson np ma z tylu pokretlo unlock

Czy ktos ma doswiadczenie z tymi skanerami wiem ze epson jest lepiej opragramowany ale na razie jedyny sukces to ze pod Hadesem hddriver go widzi on ma ustawione ID5, wgralem programik gdps_sc.acc do glownego katalogu ale po wystartowaniu systemu jak chce wykonac dowolna operacje w tosie to zaraz zglasza blad
AES Error
Aplication: GDPS_SC
function id : 104
Wrong call

Czy ktos cokolwiek wie, uzywal czy jeszcze czegos potrzebuje.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Skaner do atari

1. Czym skanujesz? Photoline bodajże ma sterownik, Retouche i Calamus. Po wgraniu sterownika (bodajże w Auto) powinno ruszyć
2. ID rozumiem inne niż inne urządzenia SCSI?
3. Agfa - po uruchomieniu się testuje (karetka się rusza, sprawdza ograniczniki, po przejściu testu - dopiero gotowa). Czasem dźwięki wydaje takie, jakby coś się miało rozkraczyć.
4. Sposób postępowania: sterownik w Auto, ID urządzenia unikalne (w TT nie może być 7 - sterownik na płycie), wgranie programu, użyj skanera
Skaner oczywiście musi być widoczny w systemie (jako urządzenie). Możliwe, że konieczna będzie terminacja - jeśli ostatnie urządzenie w łańcuchu.

Sikor umarł...

3

Odp: Skaner do atari

Sikor napisał/a:

1. Czym skanujesz? Photoline bodajże ma sterownik, Retouche i Calamus. Po wgraniu sterownika (bodajże w Auto) powinno ruszyć

No wlasnie znalazlem zarowno w photoline i w Calamusie plik o nazwie gdpsinit.prg wrzucilem go do Auto

Sikor napisał/a:

2. ID rozumiem inne niż inne urządzenia SCSI?

Tak numer ID nie kloci sie z innym i jak startuje hddriver to go widzi


Sikor napisał/a:

3. Agfa - po uruchomieniu się testuje (karetka się rusza, sprawdza ograniczniki, po przejściu testu - dopiero gotowa). Czasem dźwięki wydaje takie, jakby coś się miało rozkraczyć.

No tak faktycznie tlucze po czym troche ucichla i dopiero po dluzszej przetaly migac diody i jak zrestartowalem to widzial ja hddriver.

Sikor napisał/a:

4. Sposób postępowania: sterownik w Auto, ID urządzenia unikalne (w TT nie może być 7 - sterownik na płycie), wgranie programu, użyj skanera
Skaner oczywiście musi być widoczny w systemie (jako urządzenie). Możliwe, że konieczna będzie terminacja - jeśli ostatnie urządzenie w łańcuchu.

Kontynuujac uruchomilem kompa na nowo uruchomilem photoline jest aktywna opcja GDPS scanner wybieram ale jest calkowity brak reakcji jak w takim razie probowac skanowac.

W calamusie tez jest taki plik tylko nie wiem jaki modul sluzy do skanowania w Calamusie.

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: Skaner do atari

W Calamusie jak masz aktywny sterownik - to bodajże pod modułem grafiki bitowej powinno zadziałać (nie używałem). Jak nie skanuje - to nie wiem. Na jakimś party się rozpracuje, ale na głuchołazach na 90% mnie nie będzie :/

Sikor umarł...

5

Odp: Skaner do atari

No coz strasznie zaluje ze nie bedzie cie na Glucholazach, bo ja przyjezdzam ze swoim nowym sprzetem czyli z Hadesem, na razie testowalem go pod nim i zachowuje sie tak Ci pisalem ale dalej bede probowal cos z tym zrobic.
Pod TT na razie nie widzi mi tego skanera

Pozdro
Kroll

p.s. Pamietasz dla mnie o Atarynce ostatnim numerze czyli 5

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: Skaner do atari

Kroll napisał/a:

No coz strasznie zaluje ze nie bedzie cie na Glucholazach, bo ja przyjezdzam ze swoim nowym sprzetem czyli z Hadesem, na razie testowalem go pod nim i zachowuje sie tak Ci pisalem ale dalej bede probowal cos z tym zrobic.
Pod TT na razie nie widzi mi tego skanera

Pozdro
Kroll

Sikor:
Otoz dzisiaj udalu mi sie prawie ujarzmic ten skaner i dziala i pod TT i pod hadesem.
Pisze prawie bo na razie dziala mi ze oprogramowaniem do niej czyli GT Look 2, niestety zarowno photo line i i Calamus mimo tego ze maja inicjatory tego skanera nie wiem jak to zrobic zrezta w Calamusie na razie nie wykrylem gdzie to jest chociaz kazda osoba mi to mowi ze ma cos takiego
Znalazlem driver w acc do drukarek gdps ( gdps_sc.acc ) ale z tym na razie zaden z programow ktore maja opcje skanowania nie mam zadnych sukcesow.
Na razie wiadomosc jest taka ze skaner dzialal
Dalej bede walczyl bo zalezy mi na tym Retuche Profesional CD, ktoreo kazdy chwiali a ja kompletnie nie wiem gdzie jest taka opcje w nim :)

Dalsze wiesci w pozniejszym terminie

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

7

Odp: Skaner do atari

Witam,

Czy ktos uzywal skanera AGFA DUO Scan T1200 z Atari, bo hddriver mi go prawidlowo wykrywa, ale mam klopot z softem do tego skanera ?

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-06-28 20:53:12)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

8

Odp: Skaner do atari

Sikor napisał/a:

W Calamusie jak masz aktywny sterownik - to bodajże pod modułem grafiki bitowej powinno zadziałać (nie używałem). Jak nie skanuje - to nie wiem. Na jakimś party się rozpracuje, ale na głuchołazach na 90% mnie nie będzie :/

Witam,

wracam do tematu skanowania z uzyciem skanera Epson GT-8000 i atari TT. Otoz ostatnio troche w koncu nadtym posiedzialem i praktycznie na Atari TT go ujarzmilem z wykorzystaniem wiekszosci oprogramowania. z GT Look 2 dziala praktycznie od zawsze. Retouche Profesional ma wlasny sterownik nazywa sie Epson_GT.acc do tego jakis acc z iloscia kolorow i skanuje jak nalezy. Na razie nie wiem tylko dlaczego zapisuje mi go tylko jako czarno-biale, tutaj pytanie do znawcow tego oprogramowania jak zapisac to w kolorze niby wybieram CMY albo RGB ale zawsze zapisuje w odcieniach szarosci ?

Pozatym jest taki driver o ktorym pisalem nazywa sie GDPS_SC.ACC oraz program inicjujacy gdpsinit.prg ktory umieszcza sie go w auto i przy pomocy tego drivera dziala skanowania przy uzyciu Photoline, Pixart, Papillon no i oczywiscie w Calamusie.

Sikor: miales racje trzeba wywolac ramke grafike rastrowej nastepnie odpalic modul gdps.cxm on odwoluje sie do tego drivera w acc i zaczyna sie skanowanie. Z ciekawostek moge powiedziec ze ten modul do skanowania byl w Calamusie do wersji 2002.

Sa jeszcze pakiety jak Cranach, Previsiopn i itp wydane przez bodajze firme TMS, one korzystaja z jakiego wlasnego drivera w acc pisze EPSON universal czy cos takiego, jak chce skanowac to ponownie odwoje sie do GDPS_SC.ACC ale wyrzuca jakis blad z buforem i kiszka, ale to tylko jako ciekawostka, i tak w zupelnosci mi to wystarcza i tak ?

Na hadesie udalo mi sie skanowac wlasnie GT Look 2 i Retousche Profesional natomiast GDPS_SC.ACC juz nie.
Na falconie niestety dziala mi w tej chwili tylko GT Look 2 Retuoche mi dzialal ale przestal i kompletnie nie wiem dlaczego jak chce go zaincjowac (odpowiednie akcesorium) to po pchwili wywala 2 bombki i wiesza system.
Podobnie GDPS_SC.ACC jaka kolwiek inicjalizacja skanera powoduje wybombienie sie, najprawdopodobniej nie chodzi w ogole na Falconie.

To sa moje doswiadczenia z uzyciem skanera i Atarek 32 bity.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

9

Odp: Skaner do atari

Sikor napisał/a:

1. Czym skanujesz? Photoline bodajże ma sterownik, Retouche i Calamus. Po wgraniu sterownika (bodajże w Auto) powinno ruszyć
2. ID rozumiem inne niż inne urządzenia SCSI?
3. Agfa - po uruchomieniu się testuje (karetka się rusza, sprawdza ograniczniki, po przejściu testu - dopiero gotowa). Czasem dźwięki wydaje takie, jakby coś się miało rozkraczyć.
4. Sposób postępowania: sterownik w Auto, ID urządzenia unikalne (w TT nie może być 7 - sterownik na płycie), wgranie programu, użyj skanera
Skaner oczywiście musi być widoczny w systemie (jako urządzenie). Możliwe, że konieczna będzie terminacja - jeśli ostatnie urządzenie w łańcuchu.

Witam,

nie chcac tworzyc nowego tematu a dotyczy to tego skanera AGFA, niestety pod atari sie raczej nie da bo nie ma do niego sterownikow, a ze mam kontroler SCSI w pececie to probowalem przetestowac go na pececie, po dluzszym uruchomienie tego skanera tak jak pisze sikor  wlaczylem peceta, on na poczatek przy uruchamianiu kompa widzac kontroler SCSI przeszukuje podlaczone urzadzenia i kontroler rozpoznaje ten skaner, nastepnie normalnie uruchamiaja sie windowsy XP, zainstalowalem znaleziony sterownik, ale tutaj jest kiszka, windowsy w menedzerze urzadzen nie widza skanera to i tym bardziej oprogramowanie nie nawiazuje z nim kontaktu. Czy ktos ma jakis pomysl jak ten problem rozwiazac, ktos poleci drivery i soft do tego skanera ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

10

Odp: Skaner do atari

obawiam się, że sterowników na stronie producenta już nie znajdziesz
http://static.agfa.com/digicam_scanner_drivers/ - kiedyś tu były ale jak widać skończyli z tym.
musisz poszukać w innych miejscach

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

11

Odp: Skaner do atari

Znalazlem,
http://www.helpdrivers.com/scanners/Agfa/DuoScan_T1200/
ale, wlasnie FotoLoka 3.6 juz instalowalem, ale widze ze jest jeszcze mniejszy inny plik t1200.exe sprobuje jeszcze raz i wtedy dokladnie opisze jak sie to zachowuje

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

12

Odp: Skaner do atari

Witam,

wczoraj jeszcze raz probowalem cokolwiek zrobic z tym skanerem na pececie i to sa wyniki. Tak jak pisalem przy starfcie widzi mi kontroler SCSI rozpoznaje na ID0 skaner (kontroler jest na ID7) oczywiscie na kablu SCSI-2 (50 pin) zalozony mam terminator.
Natomiast w menedzerze urzadzen jak rozwine zakladke Kontroler SCSI i RAID to pokazuje mi cos takiego
Kontroler SCSI/karta Ethernet AMD PCI.
Aha ten kontroler to TEKRAM DC-390 (nie wiem tylko dokladnie jaki), w kazdym badz razie wewnetrzne wyjscie to normalna tasma 50 PIN-owa a zewnetrzne to identyczne  jak falconie waskie SCSI-2.

Jak sie tak zastanowic to byc zapewne pod windowsami brakuje samych sterownikow do kontrolera ? - czy mam racje (powinien pokazac dokladny model w menedzerze urzadzen ?
Totez zapewne dlatego tez nie widzi same oprogramowanie a zainstalowalem tego FotoLook-a 3.6 i jest informacja not found AGFA scanner.

Pozdrowiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

13

Odp: Skaner do atari

Kroll napisał/a:

Sa jeszcze pakiety jak Cranach, Previsiopn i itp wydane przez bodajze firme TMS, one korzystaja z jakiego wlasnego drivera w acc pisze EPSON universal czy cos takiego, jak chce skanowac to ponownie odwoje sie do GDPS_SC.ACC ale wyrzuca jakis blad z buforem i kiszka, ale to tylko jako ciekawostka, i tak w zupelnosci mi to wystarcza i tak ?

Otoz chcialem opisac jeszcze kilka swoich doswiadczen ze skanowaniem, na Atari TT praktycznie kazde oprogramowanie ktore korzysta ze sterownika GDPSinit.prg w auto oraz gdps.acc dziala poprawnie. Udalo mi sie skanowac z wykorzystaniem tego oprogramowanie Prevision z wykorzystaniem powyzszego drivera, ale zupelnie przez przypadek. Jak uruchomie TT podstawowe programiki w Auto oraz NVDI. To wywowanie skanowania z tego programu powoduje pojawienie sie okienka z GDPS_SC.ACC oraz informacja (Kein speicher mehr fur temporarer Puffer) i nic sie nie zrobic. ale zupelnie przez przypadek sprobowalem uzyc Pixart-a 4.52 ktory to robi PRESCAN pojawia sie okna z roznymi parametrami poczym naciskam OK pojawiaja sie 2 bomby i powraca do TOS-a (starszy Pixart 3 skanuje bez zarzutu). Wykonanie tej troche dziwnej operacji powoduje ze jak teraz ponownie uruchomie Prevision to juz nie wyrzuca tego bledu z brakiem pamieci, lecz prawidlowo robi ladny kolory skan.

Czy ktos ma moze jakies wytlumaczenie tego dziwnego zachowania ?

Udalo mi sie tez zmusic do pracy Retouche Pro na falconie, problem polegal na tym ze musi byc w auto SCSIDRV.PRG (w TT nie jest wymagane) wtedy Retouche ladnie skanuje korzystajac z wlasnych driverow ktore wywoluje sie bezposrednio z akcesoriow.

Opisuje dla innych i dla swojej pamieci po jest zawodna :)

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2015-08-12 10:02:10)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE