1

Temat: Wysuwanie cardridge-a 800XL

Kupiłem do Atari 800XL Cardridge z grą Moon Patrol, wchodzi lekko ale aby wysunąć trzeba użyć większej siły. Pytam bo boję się czy nie uszkodzę tego specjalnego mechanizmu chroniącego styki lub slotu? PS. wiem dziwne pytania ale ja kiedyś byłem userem c64 które ma w cardrige-u i slocie gołe styki bez żadnych specjalnych zapadek itd, dlatego wolę zapytać jak tu jest niż zepsuć.

Sprzęt Atari: 65XE (BOX), 800XL, 1050, XC12 (BOX)

2

Odp: Wysuwanie cardridge-a 800XL

Przy wyjmowaniu trzeba użyć podobnej siły jak przy wkładaniu, aczkolwiek zdarzają się "ciasne" kartridże (szczególnie pirackie) i wtedy trzeba użyć nieco większej siły. Zawsze jednak należy to robić z wyczuciem, nic na siłę. Gniazdo jest tak zrobione, że trudno je uszkodzić.

3

Odp: Wysuwanie cardridge-a 800XL

Osłonka gniazda jest przyczepiona do góry obudowy, więc przy wyjmowaniu carta nic się jej nie powinno stać. Bardziej bałbym się o styki w gnieździe.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

4

Odp: Wysuwanie cardridge-a 800XL

Wyciągnąłem z szafy 65XE i do niego cardridge wchodzi i wychodzi bez najmniejszego oporu. Obawiam się, że coś jest nie tak ze slotem w 800XL, choć gra w nim działa.

Sprzęt Atari: 65XE (BOX), 800XL, 1050, XC12 (BOX)

5

Odp: Wysuwanie cardridge-a 800XL

sna napisał/a:

Obawiam się, że coś jest nie tak ze slotem w 800XL

Bym się zdziwił...
Jeżeli jesteś z większego miasta, to spróbuj dogadać się z jakimś atarowcem z okolicy w celu sprawdzenia albo poczekaj aż dorwiesz inny egzemplarz. Skoro wszystko jednak działa to podejrzewam, że przesadzasz z tą "delikatnością" przy używaniu kartridża.