1

Temat: Uruchamianie starych gier z ST na Falconie

Witam,

od kilku dni naszlo mnie aby probowac odpalic i pograc w stare gry z ST na falconie pobrane ze strony

http://atari.8bitchip.info/fromhd.php?s=n#DL

wiekszosc jak pisze juz chodza na falconie z twardym dyskiem. Jedna z takich gierek jest np Cadaver, pobralem go z tej strony probowalem uruchomic na czystym falconie (wcismniety CTRL) pokazuje sie standardowo obrazek po czym wyskakuja 4 bomby i sie komp resetuje. Pod klawiszem M mozna zmieniac rozne opcje cache, CPU  i itp ale jakies proby tez nic niedaly. bardzo podobne efekty mam na wielu grach z tej strony. Stad pytanmie czy ktos probowal a;bp moze sprobowac uruchjomic ta gierke.
Na poszczegolnych stronach sa jakies informacje tego typu, lecz nie znalazlem dokladnie o co codzi (dla Cadaver jest)
Cat:  M5IF

Bede wdzieczny za wszelkie dodatkowe informacje

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2015-08-18 00:32:23)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Uruchamianie starych gier z ST na Falconie

Puść to świństwo.


A nie ma wersji D-Bug?
Masz ode mnie całość, Sprawdź se.


Tego, co pan chciał to nie ma. Wódka może być?

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

3

Odp: Uruchamianie starych gier z ST na Falconie

Myśmy o tym rozmawiali chyba niedawno i oboje mnie zapewnialiście, że jest "pełna kompatybilność i wszystko działa", kłamczuchy jedne Wy :P

.: miejsce na twoją reklamę :.

4

Odp: Uruchamianie starych gier z ST na Falconie

Na poziomie TOSa. Gry to inna bajka - na szczęście jest D-Bug - i zgodność sprzętu jest na tyle duża, że poprawki ograniczają się do patchowania. Jest już przemielona całkiem znaczna ilość, więc z pewnego punktu widzenia, "wszystko" działa :)

PS. Tu jest lista:

http://dbug.kicks-ass.net/

Ostatnio edytowany przez wieczor (2015-08-18 10:12:30)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5

Odp: Uruchamianie starych gier z ST na Falconie

Yerz-u: tak mam od Ciebie pelne zestawienie D-BUG i od tego zaczynam,

all: ale jak nie ma na D-BUG to bawie sie tymi pozostalymi, np ostatnio sciagnalem 4 z przed kilku dni i wszystkie poszly od strzala, np wczoraj probowalem stare samochodowki 2 x Test Drive i 3 x Crazy Cars i bezklopotu uruchomily mi sie tylko pierwsze czesci :). Poniewaz troche testuje te gierki to w niedalekiej przyszlosci moge zrobic liste tych ktore na falconie chodza bez klopotu, na TT na razie nie sprawdzalem, przyjdzie i na to czas :)

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: Uruchamianie starych gier z ST na Falconie

Jak potrzeba kogoś do testowania multiplayeru, to ja chętnie :>

.: miejsce na twoją reklamę :.

7

Odp: Uruchamianie starych gier z ST na Falconie

Tutaj nie ma co testowac jako multipplayera :), tylko zmudna praca rozpakowywania i proby uruchamiania gierek na realnym sprzecie, czyli w moim przypadku na falconie (najpierw) pozniej na TT :) od dzisiaj bede dokladnie zapisywal, wiekszosc robilem wybiorcze co lepsze, starsze gierki i jak chodzila to instalowalem sobie na twardzielu :) teraz bede zapisywal dla pozostalych uzytkownikow 32 bitow (mam nadzieje ze komus to sie przyda)

Pozdro
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2015-08-18 12:05:50)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

8

Odp: Uruchamianie starych gier z ST na Falconie

Pany zagrajcie po d-bug….!!!

9

Odp: Uruchamianie starych gier z ST na Falconie

Tak ale w tym archiwum o ktorym pisze w pierwszym poscie tez znalazlem kilka rarytasow, w tej chwli nie pamietam, ale sa a nie ma ich na D-BUG dlatego poruszylem ten watek.

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

10

Odp: Uruchamianie starych gier z ST na Falconie

Kroll, napisz do "klapazia", 3-4 tytułów które chciałem aby przerobił z st/ste na falcon-a zrobił w dwa wieczory….

11

Odp: Uruchamianie starych gier z ST na Falconie

AS,no widzisz super pomysl w takim razie musze sie powaznie zastanowic nad takimi tytulami, musze poszukac e-maila do niego, zapewne mozna znalesc na stronie.

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE