1

Temat: vim-mads, czyli podświetlanie składni MADS do Vima

Na mocy umowy zawartej ze znaną szwedzką firmą outsourcingową, ogłaszam wydanie wtyczki do edytora tekstu Vim, która umożliwia podświetlanie składni asemblera MADS.

Wybrane funkcje plugina:

  • Podświetla wszystkie mnemoniki - 6502, 65816, wirtualne

  • Podświetla innym kolorem pseudorozkazy preprocesora

  • Podkreśla nielegale :)

  • Rozpoznaje etykiety anonimowe

  • Oznacza czerwonym kolorem "trailing spaces" na końcu linii

itd…

Wtyczka znajduje się pod adresem https://github.com/skrzyp/vim-mads
Jest tam też opisany proces instalacji, który nie nastręcza wiele problemów, ale…
UWAGA: Jeśli nie korzystasz z innego asemblera i chcesz używać podświetlania także dla plików z rozszerzeniem *.asm, usuń komentarz z ostatnich dwóch linii w pliku ftdetect/mads.vim

Screenshot:
https://github.com/skrzyp/vim-mads/raw/master/screenshot.png

Niestety, nie mam żadnego źródła, które wykorzystuje "wypasione bajery" MADSa, lecz jeśli mi ktoś takie dostarczy, z chęcią dodam nowego screena.

Oczywiście, źródła wystawione na GitHubie mogą być dowolne udostępniane, modyfikowane, oraz powielane na zasadach licencji MIT. Jednocześnie zastrzegam, że nie daję jakiejkolwiek gwarancji na kod.

Jeśli jednak ktoś ma jakieś problemy, chciałby coś zmienić lub wnieść jakieś sugestie, chętnie je przyjmę, najlepiej w postaci pull request na GH, ewentualnie tutaj :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

2

Odp: vim-mads, czyli podświetlanie składni MADS do Vima

Nonono... Brawo. Dzięki.

3

Odp: vim-mads, czyli podświetlanie składni MADS do Vima

qbahusak napisał/a:

Nonono... Brawo. Dzięki.

Kuba, masz może jakiś kod, który lepiej oddawałby możliwości MADSa? Makra, procedury, struktury, itd…? To co jest na screenie jakoś się nie wyróżnia :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

4

Odp: vim-mads, czyli podświetlanie składni MADS do Vima

FreeBSD 10.2/VIM działa bez problemu:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/44199/Screenshot-test.xsm%20%28%7E%29%20-%20VIM.png

Kolory może nieco inne, ale to nie przeszkadza. Na tekstowej konsoli kolory co ciekawe są jeszcze inne ;-)

Ze skomplikowanymi źródłami nie pomogę niestety, bo moje źródła są raczej prymitywne i w większości wszystkie STA/LDA do rejestrów sprzętowych mam zapisane jako adresy/liczby, bo i tak je pamiętam więc nie zapisuje ich nazwami.

5

Odp: vim-mads, czyli podświetlanie składni MADS do Vima

skrzyp napisał/a:

jakiś kod, który lepiej oddawałby możliwości MADSa? Makra, procedury, struktury, itd…?

W katalogu examples w paczce z madsem jest sporo kodu, np visage,lepix i xlpmax. Nie wystarczy?

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-08-26 18:08:35)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

6

Odp: vim-mads, czyli podświetlanie składni MADS do Vima

Szkoda tylko, że w nowym wątku, a nie w poprzednim. W każdym razie - potomnym może się przyda ;P

Sikor umarł...

7

Odp: vim-mads, czyli podświetlanie składni MADS do Vima

Ja też tak najpierw pomyślałem, ale potem pomyślałem jeszcze i wg mnie tamten wątek dotyczy rozeznania, a ten gotowego rozwiązania. W tamtym wątku łatwiej by się zgubił.

Niestety, nie mam takich ciekawych źródeł. Dodałem natomiast link do repo w atariki pod hasłem mads.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2015-08-26 23:06:02)

8

Odp: vim-mads, czyli podświetlanie składni MADS do Vima

<delete this plis>

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2015-08-26 23:06:18)

9

Odp: vim-mads, czyli podświetlanie składni MADS do Vima

syscall napisał/a:

W katalogu examples w paczce z madsem jest sporo kodu, np visage,lepix i xlpmax. Nie wystarczy?

Nie miałem źródeł - używam statycznej binarki na linux.x86_64 zbudowanej jakieś pół roku temu :)

Ale jak już je w końcu topadłem, to niby tak, jest ten XLPaint, ale wciąż nie jest to to, co używa tych wszystkich MADSowych bajerów, po prostu tylko "duży" kod.

@qbahusak: Dzięki! :3
Jak na razie z examples/ najbliżej jest… sintro.asm :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

10

Odp: vim-mads, czyli podświetlanie składni MADS do Vima

@qbahusak: właściwie masz rację ;)

Sikor umarł...