1

Temat: Klopot z Eifflem

Witam,

niestety musze wrocic do tego problemu. Niestety wczoraj zauwazylem ponownie ale tym razem z innym klawiszem sie tak zachowywal jak bym wciskal enteer tym razem bylo to [. probowalem podobyc sztuczek ale tym razem sie to skonczylo ze teraz juz w ogole nie dziala mi klawiatura.
Stad pytanie do uzytkownikow czy mam to sproowac programowac np pod czystym system z ct63 bez nvdi ?
Zauwazylem takze pewna nei orawidlowosc wczesniej jak niby wszytsko bylo OK ze w niektprych starszych grach w trybie 030 (FRED, Dizzy) fire w ogole nie dzialal, czy juz jest tak samo czy to jednak z tym moim eifflem jest cos nie tak ?

Od razu mowie nic sie na niego nie wylalo, sprawdzalem z inna klawiatura.
Mam teraz pod czas bootowania keybord failure, jedynie rano jak uruchomilem kompa niby pisze keybord OK, Eiffel 1.09, nacisnij fire aby skorzystac ze starszych wersji firmware ale podczas ponownege startu wram do punktu wyjscia keyboard failure.

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-10-14 06:56:31)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Klopot z Eifflem

To "keyboard failure" to ja mam zawsze, chyba nawet jednego razu nie miałem keyboard OK, ale ja się tym nie przejmuję, bo wszystko działa. No prawie wszystko, bo czasem jakiś klawisz potrafi się właśnie "zaciąć" i wciskać sam. Ale to się zdarza tylko podczas gier, więc podejrzewam, że wyzwalaczem jest za dużo wciśniętych klawiszy na raz i jeden z nich się właśnie załącza na stałe ( oczywiście umiem to przerwać, trzeba wcisnąć kombinację klawiszy jaką używa użytkownik Windowsa przy próbie opuszczenia edytora vi :D )
Tak z ciekawości, czy może też masz eiffla od vulgara? ( bo coś czuję, że ta jego seria była jakaś niedorobiona )

3

Odp: Klopot z Eifflem

jury dokladnie ja tez nigdy sie nie przejmowalem keyboard failure bo to nie przeszkadzalo mi a zachowanie bylo idemtyczne jak twoje czyli klawiatura dzialala. z tymi wcisnietymi klawiszami tez mi sie to zdarza, ale to zdarzalo sie w systemie np w mincie otwieram okno konsoli a tu nagle bez przerwy pojawia sie na ekranie 1111 i itp
.
ALe teraz to mi w ogole nie dziala klawiatura a nie jeden klawisz.

A co z tym fire w grach w trycbie 030 uruchamialem 030 czyty TOS potem gre np FRED, czy Yolkfolk Dizzy i nie moge podniesc zadnego przedmiotu.

CO do zakupu do bardzo prawdopodbne niepamietam dokladniewiem ze z kims w czechach chyba z XI rozawialem ale od kogo kupilem to nie pamietam byc moze ze wlasnie od VUlgara

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: Klopot z Eifflem

Dzisiaj dokladnie przyjrzalem sie moje spostrzenia sa nastepujaco:

Najpierw sprawdzilem polaczenie pomiedzy komputer i eifflem (4 przewody) jest OK.
Zazwyczaj na ekranie mam niestety napis "Keyboard failure" to jednak jak wylacze komputer na dluzsza chwile to pokazuje sie napis:
Keyboard OK
Eiffel 1.09..
Nacisnij fire aby korzystac ze starszych wersji. Noo to od razu sciagnalem sobie inne mozliwe wersje. Zestawilem sobie korzystajac z klawiatury oryginalnej aby startowej mi w podstawowej konfiguracji tylko z ct63 i itp. Nastepnie korzystajac z myszki (ktora oczywiscie dziala) uruchomilem najnowszego program do programowania firmwaru (1.10) taka wersje uzywalem do wczoraj oraz 1.06 oraz 1.09 ze strony Didiera.
Moje spostrzezenia sa tak ze mimo prawidlowo przebiegajace procesu programowania dla wszystkich dostepnech wersji firmwaru i ponownego uruchomienia komputera (zazwyczaj jet failure) to jednak czasami jakims cudem pojawis sie napis OK, ale zawsze jest to wlasnie 1.09. A zatem od razu nasuwa sie odpowiedz ze ten uklad odpowiedzialy zato PIC16F876 jest jednak cos walniety.

Co o tym sadzo Ci ktorzy sie zajmuja programowaniem ukladow i itp ?

Oczywiscie probowalm korzystac takze z Fire ale to tez nic nie pomaga

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

5

Odp: Klopot z Eifflem

Witam,

porusze w tym temacie, aby nie tworzyc nowego, dzisiaj zauwazylem bo chcialem sobie zagrac z siostrzenica ze nie dziala mi przycisk fire w joystiku podlaczonym do eiffla, poczatkowo myslalem ze to wina joysticka, ale podlaczylem go do innego kompa i napewno jest sprawny, drugi joy podlaczylem do pierwszego gniazda i jest to samo, tzn wszystkie kierunki dzialaja nie dziala przycisk fire w obu testowanych joystickach, przycisk myszy w grach moze sluzyc jako fire i dziala.
Stad pytanie jak to sprawdzic oraz czy sa jakies gierki na dwoch graczy przy podlaczeniu joystikow do obu zlacz joya w eiiflu, zebym mofl sprawdzic drugie zlacze, bo to jest pierwszy i najszybszy test. Moze ma ktos pomysl jak sprawdzic co odpowiada na zlaczu DB9 (joysticka) za wcisniecie przycisku fire lub jeszcze mozna to sprawdzic, co sie stalo

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: Klopot z Eifflem

Witam,

wyglada na to ze tworze monolog :), ale sprawa sie czesciowo wyjasnila, to nie jest wina joya ale samego eiiffla i chyba firmware w nim mam starsza wersje 1.06, gdyz joy dziala ( a dokladnie fire) ale tylko w wybranych grach. Czy ktos z forumowiczow uzywa czegos takiego czy to jest relikt ?

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE