Temat: Atari 130 XE - problem z uruchomieniem

Witam
W ostatni weekend odkopałem moje komputery celem sprawdzenia sio2sd i niestety Atari 130XE odmówiło posłuszeństwa na wstępie.
Po włączeniu dzieją się jaja zaczyna pyrkać i zwiecha ponowne włączenie i czarny ekran.
Odczekałem chwile i jeszcze raz włączyłem  to dostałem selftest i test pamięci i zwiecha po ponownym włączeniu zaraz czarny ekran
raz udało mi się ją zabootować wpisać B. wejść do selftestu i odpalić test pamięci który doszedł do ramu 1 albo 2 wiersze na zielono i zwiecha.

żaden z układów się nie grzeje jakoś przerażliwie
pozdrawiam

2

Odp: Atari 130 XE - problem z uruchomieniem

Hej,
sprawdź zasilacz, jakie napięcie wystawia.
( I jeśli masz możliwość, to spróbuj na innym. Niedawno sam miałem 'stresowe sytuacje' -komputr alo zawieszał się po bootowaniu bez pojawienia się 'ready' albo na czarnym ekranie przed bootowaniem. Okazało się, że nowy impulsowy zasilacz daje na wyjście ponad 5,5V; znalazłem na podmianę transformatorowy, niemal idealne 5V - i sprzęt działa jak ta lala. )

3

Odp: Atari 130 XE - problem z uruchomieniem

aj....

a gdyba tak kolega sprobowal zamiast :

włączać atari na działającym zasilaczu


wlaczac zasilacz na wlaczonym atari ???



i co pomoglo ? prawda ze rozwiazanie banalne...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

4

Odp: Atari 130 XE - problem z uruchomieniem

(...za to na 2gim atari, zasilanie z tego impulsowego powodowało zakłócenia, jakieś latające poziome pasy, na obrazie. Na nic banały - albo sprzęt ze mną współpracuje, albo poszedł won ;P )

gwoli wyjaśnienia: nie chodzi o rodzaj zasilacza trafo./impuls., chodzi o odchyłkę od znamionowego 5V którą nie każdy egzemplarz atari toleruje, jak zauważyłem

Ostatnio edytowany przez takron27 (2015-09-15 22:06:23)

5

Odp: Atari 130 XE - problem z uruchomieniem

To raczej nie zasilacz. Inny komputer dziala na nim bez problemu.

Odpaliłem wczoraj jeszcze raz i dostałem ze 2 razy biały ekran , a teraz dostaje już czerwono-brązowy po każdym włączeniu.
specjalnie nic się nie grzeje

Ostatnio edytowany przez nekroskop (2015-09-20 08:22:46)