1

Temat: Komunikacja STE z Net-em po komutowanym modemie

Moja konfiguracja to Atari STE z 4MB i TOSem 2.06 PL. i modem v.90 -  56k na złączu MODEM

* * *

Za pomocą modemu łączę się z siecią konfigurując telnetowego TAZ-a. Potrzebuję rady jaki software jednocześnie łączy i obsługuje www ?

Dziękuję

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

Odp: Komunikacja STE z Net-em po komutowanym modemie

Potrzebujesz stosu TCP/IP, masz dwa do wyboru: STiK2 albo STiNG, a potem przeglądarki, tu w zasadzie jesteś ograniczony do CABa. Przy czym STE, bez przeróbek, wyciągnie maksymalnie 14400 bodów

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Komunikacja STE z Net-em po komutowanym modemie

Na jakim poziomie zaawasowania (pod względem implementacji standardów W3C) stoi CAB oaz inne przęglądarki WWW na ST?

.: miejsce na twoją reklamę :.

Odp: Komunikacja STE z Net-em po komutowanym modemie

Cab zatrzymał się na etapie HTML 4.0.
Highwire jest bardziej nowoczesna, obsługuje częściowo CSSy.
Adamas ma obsługiwać CSSy i JS.
Nestsurf obsługuje to co Netsurf :)

Wszystko poza CABa nie nadaje się do użycia bez dysku twardego. Adamas (w moim doświadczeniu) jest niestabilne, a Netsurf wymaga mocniejszego procesora i trybów true color.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Komunikacja STE z Net-em po komutowanym modemie

Wiem, ze to ciezki temat, ale poczatkuje dopiero i chcialbym prosic zeby ktos mnie za raczke przeprowadzil przez instalacje lub wskazal dobry przewodnik (moze byc po angielsku) - jak przeprowadzic instalacje STING ?

jakie pliki powinien zawierac program ?

co powinno byc  w AUTO ?

czy mozna STING instalowac z Satandisku (poniewaz nie wchodzi caly na dyskietke) ?

jaka byc powinna prawidlowa sciezka dostepu na Satandisk ?

gdzie umiescic pliki CPX ?

jaka powinna byc kolejnosc odpalania instalacji ?

* * *

Instaluje obecnie (STING 1.26) z pliku sting.prg i otrzymuje komunikat: "Problem finding/reading DEFAULT.CFG"

:rolleyes:

z serca dziekuje

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

Odp: Komunikacja STE z Net-em po komutowanym modemie

Dawno tego nie robiłem, więc ciężko mi tu pomów, ale wiem ze się DA, więc zachęcam do prób :)

Do STiNGa (chyba) jest instalator który powinien zrobić co trzeba, ale jak nie to:

1) w C:\AUTO powinien być STING.PRG
2) CPXy - zależy od ustawień XCONTROL.ACC - zazwyczaj ludzie to mają w C:\CPX albo C:
3) DEFAULT.CFG to powinien być chyba w C:

Przy czym ta instrukcja na pewno nie jest kompletna i niekoniecznie prawidłowa.

Nie wspomniałeś wcześniej że masz dysk twardy. Skoro masz, to polecam zainstalować NVDI (w wersji 4.x, 5.x dla ST nic nie wniesie), a wtedy będziesz mógł użyć przeglądarki Highwire, która jest znacznie lepsza (szybsza, więcej standardów obsługuje) od CABa.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Komunikacja STE z Net-em po komutowanym modemie

Dzieki Adamie, ruszylo, mozna powiedziec ze klopot polegal na braku STING w glownej sciezce dysku (C:\)
Mam teraz komunikat :)  - STING allready installed
Dzis nie mam dostepu do linii tel., czekam na dostep wowczas dam znac czy serfuje...
Poprobuje raczej z CAB poniewaz NVDI jest platne.

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)