1

Temat: SIDE + karta CF

Witam,

przepraszam ze byc moze poruszam blachy temat, ale dla mnie to jest nowosc, wracam do 8 bitow po wielu latach :) Do swojej atarynki nabylem SIDE do tego dzisiaj odbieram karte CF Transcend 4 GB. Stad 2 pytania ?

1. Czy taka karta bedzie dzialala, nie maja juz Kingstom z kwatuszkiem a zalezy mi na czasie ?
2. Jak mam ja sformatowac pod windowsami (Fat 16, 32) oraz zrobic jedna partycje 4 GB na gry, dema, uzytki ?

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: SIDE + karta CF

Na Forum Atarum jest dostępny gotowy obraz karty.

3

Odp: SIDE + karta CF

OK dzieki,

ale chce przerzucic juz czesciowo zrobione przez Skrzypa archiwum gier z sciagniete z z tej strony tylko z plikami XEX uruchamialnymi z poziomu SIDE na innej karcie ktora to tymczasosowo do testow przejalem z Falcona a teraz chce ja z powrotem wsadzic natomiast do atarynki kupuje 4 GB, stad moje pytanie bo w przyszlosci planuje tez zakup U1MB i z tego co wiem to dla niego potrzebna jest osobna partycja. Czyli najlepeij zrobic jest 2 partycje po 2 GB ? tylko jakiei  ?

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: SIDE + karta CF

Kroll,
Powoli,
Karte cf podziel na poczatku,  na atari.
https://www.youtube.com/watch?v=wM8BgdAM84U

Będziesz miał dwa tryby pracy jeden jako dysk twardy do atari (pod spartą), a 2gi jako partycja fat do ładowania *.xex itd.
Na piececie nie będziesz widział partycji pod spartą więc nic tam nie napsujesz... (jak się uprzesz to zobaczysz...)...

Tryby pracy zmieniasz tym za krótkim guzikiem na side#1.

Ostatnio edytowany przez AS... (2015-09-23 13:07:03)

5

Odp: SIDE + karta CF

Ok, na przyszlosc sie przyda, ale zeby zrobic szybki test czy karta jest widoczna i wspolpracuje z SIDE na poczatek zrobie partycje FAT 32 pod windowsami i wystarczy ze wgram tam dowolna gre to po po wlozeniu  do SIDE powinna byc juz widoczna tak czy nie ?

Pozdro,
Kroll

p.s. zanim calkowicie zostawie ja na wieki w atarynce chce ja jeszcze potestowac z fakconem ?

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: SIDE + karta CF

Kroll - patałachu. Zamiast do mnie wpaść z tym na kwadrat, to zasryasz forum pięćdziesiątym wątkiem o SIDE2 ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: SIDE + karta CF

PIN, o tobie pomyslalem, ale najwczesniej dopiero w weekend (ale w ten weekend jest ironia to tez odpada bo pewnie sie wybierasz) w ciagu tygodnia to mnie wczesniej niz o 20 nie ma w domu :) a tak napisalem zeby szybko sprawdzic czy ta karta bedzie dobra, moglbym za wczasu zworcic, bo to nie Kingstom ktory za mna chodzi a tylko Transcend :)

Pozdro,
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

8

Odp: SIDE + karta CF

Kroll napisał/a:

zeby zrobic szybki test czy karta jest widoczna i wspolpracuje z SIDE na poczatek zrobie partycje FAT 32 pod windowsami i wystarczy ze wgram tam dowolna gre to po po wlozeniu  do SIDE powinna byc juz widoczna tak czy nie ?

Tak. Warunek - gra w pliku XEX, bo plików ATR nie uruchomisz bez Ultimate, a pliki CAR, CAS, ROM, BAS odpadają całkowicie.

9

Odp: SIDE + karta CF

Kroll, przecież dzisiaj do Ciebie wpadam wieczorem, to nie rób scen, zrobię Ci to :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

10

Odp: SIDE + karta CF

Pin napisał/a:

Kroll - patałachu. Zamiast do mnie wpaść z tym na kwadrat, to zasryasz forum pięćdziesiątym wątkiem o SIDE2 ;)

o side#1 :)

11

Odp: SIDE + karta CF

No i razem ze Skrzypem stwierdzilismy ze SIDE1 nie chce wspolpracowac z ta karta czyli teraz to juz napewno nie bede sie bawil w jakis Transcendy tylko wezme Kingstoma z kwiatuszkiem.

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

12

Odp: SIDE + karta CF

9 na 10 Atarowców rekomenduje Kingston z Kwiatkiem™ jako niezawodne nośniki pamięci dla zdrowia i higieny Twojego Atari. Nie czekaj i zamów już dziś!

.: miejsce na twoją reklamę :.

13

Odp: SIDE + karta CF

Ja tam nie mam z kwiatkiem (karta dla dziewczynek, czy co?) i działa.

14

Odp: SIDE + karta CF

Czyli jesteś tym 1 z 10 Atarowców którzy też mają Kingstona, ale bez kwiatka :D

.: miejsce na twoją reklamę :.

15

Odp: SIDE + karta CF

ale Kingstoma masz ? ja do testow SIDE uzylem karty Kingstoma 16 GB ktora mam normalnie w falconie (taka czerwona) i na niej tez chodzi jak nalezy.
Na pececie na tym Transcendzie nagralem kilka gierek pliki xex ale zadnej nie da sie uruchomic po nacisnieciu Return pojawia sie z reguly niebieski ekran albo jakies smieci i wisi.

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

16

Odp: SIDE + karta CF

A pod jakim windowsem sformatowałeś? Bo wbrew pozorom ma to znaczenie - formatyj spod command line z odpowiednimi parametrami. Co nie znaczy, że to na pewno pomoże...

Sikor umarł...

17

Odp: SIDE + karta CF

Próbowaliśmy pod Windowsem XP i Linuksem ( mkfs.msdos -F 32 /dev/sd[xy] )
Uzasadnij mi konkretnie, dlaczego wersja systemu operacyjnego (lub bardziej precyzyjnie, narzędzi dosfstools) ma znaczenie? Bo mnie to zaciekawiło.

.: miejsce na twoją reklamę :.

18

Odp: SIDE + karta CF

Inny nagłówek, o ile dobrze pamiętam. O ile w wiekszości pycy pójdzie, o tyle w systemach alternatywnych różnie z tym bywa. Było to chyba nawet tu na forum poruszane kiedyś.

Sikor umarł...

19

Odp: SIDE + karta CF

No wiadomo, na Falconie nie sformatujesz w MBR…

Ale na wszystkich komputerach zgodnych ze standardem IBM PC obowiązujący jest (jeszcze…) układ partycji MBR, chociaż powoli wypierany jest przez (opcjonalne na szczęście) GPT.

.: miejsce na twoją reklamę :.

20

Odp: SIDE + karta CF

Ehhhh - ja robię odwrotnie. Odpalam FDISK na ATARI i tam deklaruje rozmiar dla partycji FAT. Następnie wykonuję format na PC. Można wówczas podzielić kartę tak, by mieć APT i FAT - i to ma jakiś sens. Nie będzie wówczas problemu z plikami *.BAS ;)

@Kroll - na Ironię nie jadę, bo mam w sobotę rep. na weselu i nie ma zmiłuj ..

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-09-23 23:33:22)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: SIDE + karta CF

Tyle, że Kroll ma nierozszerzoną 65XE, więc FDISK chyba nie za bardzo ruszy. No chyba, żeby stworzyć obraz pod Altirrą i zrobić binarną kopię na karcie.

@Pin: Przy okazji, to byś oddzwonił :>

.: miejsce na twoją reklamę :.

22

Odp: SIDE + karta CF

@skrzyp: tu nie chodzi właśnie o układ partycji, tylko błędy w tworzeniu nagłówka. Poprzez CMD wymusza się nagłówek zgodny z DOSem (przy odpowiednich ustawieniach). Próbowaliście zmienić wielkość sektora?

Sikor umarł...

23

Odp: SIDE + karta CF

Witam,

a wiec sprawa sie sama rozwiazala Komtek zachowal sie przyzwoicie, a ze nie mieli Kingstomow 4GB to w tej cenie dali mi 8 GB :), pierwszy szybki test wgralem kilak gierek i wszystkie sie normalnie wczytuja, teraz bede mial juz czas zeby te 8 GB na przszlosc dobrze z organizowac, Skrzyp i PIN napewno beda tutaj bardzo pomocni :)

Pozdro
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2015-09-24 19:25:54)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

24

Odp: SIDE + karta CF

Z SDX będzie zabawa dopiero jak zanabędziesz U1MB :)
Pisz do Lotharka :>

.: miejsce na twoją reklamę :.

25

Odp: SIDE + karta CF

skrzyp napisał/a:

Tyle, że Kroll ma nierozszerzoną 65XE, więc FDISK chyba nie za bardzo ruszy. No chyba, żeby stworzyć obraz pod Altirrą i zrobić binarną kopię na karcie.

@Pin: Przy okazji, to byś oddzwonił :>

potwierdzam, fdisk potrzebuje 130XE

Ostatnio edytowany przez secon (2015-10-02 14:32:42)