Temat: [OT] aliexpress - step by step

może Ktoś tu napisać jak kupuje się na aliexpress, ale krok po kroku?

i jak kupować bezpiecznie, żeby nie wydoili całej kasy z karty?

2

Odp: [OT] aliexpress - step by step

Wchodzisz, wybierasz, dodajesz do koszyka. Zakładasz konto, wybierasz płatność via Przelewy24 i trafiasz do swojego banku. Potwierdzasz przelew, wracasz do AliExpress, dostajesz potwierdzenie płatności.

Potem przychodzą maile z potwierdzeniem, maile z informacją, że zamówienie zostało wysłane.

Jakiś czas później przychodzą przesyłki.

Jak ta instrukcja jest za trudna to chyba nic Ci już nie pomoże.

3

Odp: [OT] aliexpress - step by step

1. Zamawiasz. Po drugie podajesz nr karty, pin i swoje dane. Po trzecie - prosisz łaskawie, aby Ci zostawili choć z 2$ na życie. :D

Sikor umarł...

4

Odp: [OT] aliexpress - step by step

Nom, i ja ostatnimi dniami skusiłem się na pierwszy zakup z aliexpress. Głównie dlatego, że szybko prosto można zapłacić przez przelewy24.
Zamówiłem na próbę drobnicę za dychę$.
Acz - maila dostałem tylko jednego, przy zakładaniu konta. Żadnych odnośnie zaakceptowania płatności czy zmian statusu zamówienia nie dostałem. W poniedziałek wszedłem na konto ali, zerkam w szczegóły zamówienia, a tam informacja.. i numer przesyłki... tracking... przesyłka od poniedziałku rana tkwi na WER Warszawa :-| (zaraz będzie tak, że z wawy będzie do gdyni szła dłużej niż z chin do polski).

ED.: pisząc posta miałem już awizo. dziś odebrane, przesyłka nie uszkodzona. w sumie realizacja zamówienia od czajników w 1,5tyg to dobry wynik uważam.
Jeden warunek - przesyłki muszą iść jako rejestrowane (zazwyczaj można wybrać; nie zawsze i nie każda opcja to darmowa wysyłka do pl). Kilka lat temu kupowałem też na DX; jedna przesyłka, właśnie nie rejestrowana, nigdy do mnie nie dotarła..

Ostatnio edytowany przez takron27 (2015-12-04 19:16:43)