2,126

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No jasne .... to wiele tłumaczy ... czytasz, cytujesz jako swój "dowcipny" argument ale się nie identyfikujesz bo przecież to nie twoje słowa  ... drugi Clinton, który palił ale się nie zaciągał ... no ale tak w ogóle

atari classic napisał/a:

zwracam jednak uwagę, że skrzętnie pomijasz sens mojego postu

2,127

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Rany boskie, chłopie weź się w garść. Rozumiem, że post nr. 2107 markap też traktujesz śmiertelnie poważnie jako jego własne wypowiedzi? Tak czy inaczej, biorąc poprawkę na Ciebie, od teraz zwrot „A TERAZ NA POWAŻNIE” będę pisał wielkimi literami i w jakimś fikuśnym kolorze, żebyś mógł załapać sens moich postów…. już dobrze?

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,128

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic, ty fircyku potrafisz porwać tłumy :-) Wiesz jak grać :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,129

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

@Adam.
Co do Michnika to za Michnikowszczyzną „Od początku byłem przeciwnikiem lustracji. Powód jest prosty: na podstawie teczek zgromadzonych przez UB i SB nie da się dociec prawdy o danym człowieku. Teczki oraz zgromadzone w nich dokumenty kłamią i dla kłamliwych celów zostały zgromadzone. Miały służyć między innymi szantażowi, zatem zawierają sfabrykowane donosy, fotografie, taśmy magnetofonowe" - pisze Michnik w roku 1992.
Powinno wystarczyć, natomiast jak chcesz coś z GW to od razu Ci powiem, nie męcz mnie, to nie moja gazeta i nawet ja nie zasłużyłem na karę wertowania tych bzdur.
W przypadku TVNu to nie bądź dziecinny, każdy kto przez ostatnie lata nie żył pod kamieniem o tym wie. Ich sztandarowy zestaw „ekspertów” aż roi się od ubecji wszelakiej.

Cóż, polska prawica wierzy co do słowa ubeckim teczkom dopóki... materiały w nich zawarte nie dotyczą ich. Ponadto ja pytałem konkretnie: o lustrację sądów.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2,130

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jeszcze o Kaminskim taki cytat, pod ktorym moglbym sie podpisac obiema rekami:
Calosc: http://kontrowersje.net/mam_nadziej_e_u … opcji_zero

"Zupełnie inaczej rzecz się ma od strony politycznej. Mariusza Kamińskiego skazał człowiek, który nigdy więcej nie powinien założyć togi, był to wyrok na polityczne zamówienie i wiadomo od jakich „polityków”. Oni wcześniej do siebie mówili „towarzysze”, teraz mówią „kierowniku”. W dwóch innych postępowaniach sądy uniewinniły Mariusza Kamińskiego, co więcej skazały, jeszcze nie prawomocnie, uczestników tak zwanej „afery gruntowej”. Sprawa Mariusza Kamińskiego definiuje patologię wymiaru sprawiedliwości w pigułce. Sędzia karierowicz, polityczna sitwa z korzeniami esbeckimi i ich ofiara – uczciwy do bólu człowiek, osądzony za ściganie złodziei. Bezmiar tej zgnilizny jest olbrzymi i dzień w dzień komuś jakiś zbój w todze sędziego lub prokuratora łamie życie. Takiego stanu rzeczy mają dość prawie wszyscy, wyłączając przestępców i żyjących z przestępstw, ale ile można gadać, w końcu trzeba zacząć robić. „Opcja zero” to jedna i chyba jedyna recepta na oczyszczenie sądów i dlatego przy całej krytyce prawnej, uważam, że taki ruch był politycznie niezbędny."

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,131

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Adam. Rozumiem, że chcesz mnie przekonać, że osoba chorobliwie przeciwna lustracji jako takiej, nie jest przeciwna lustracji w sądownictwie. Ciekawe, mógłbyś pociągnąć temat? Może teraz dla odmiany podasz jakieś wypowiedzi Michnika o konieczności lustracji w wymiarze sprawiedliwości. Chętnie poczytam, to może być pasjonujący wątek, szczególnie że brat Michnika "mocno się starał" w komuszym wymiarze niesprawiedliwości. Poza tym, czy mógłbyś podać przykłady, kiedy to prawica nie wierzyła ubeckim teczkom dotyczących prawicowców.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2015-11-18 18:35:16)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,132

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dlaczego chorobliwie? Michnik przedstawił bardzo dobre argumenty czemu jest przeciwko. Jak byś znał więcej jego wypowiedzi, a nie tylko te które pasują Ci do obrazka, to byś wiedział że nawet sam się ze swoimi wypowiedziami nie zgadza i zmienia zdanie.

Klasycznym przykładem 'niewiary' było odnalezienie teczki Jarosława Kaczyńskiego, którego środowisko chciało lustrować na podstawie teczek wszystkich oprócz siebie, a jak wyszła jego teczka to nagle się okazało że to 'oczywista fałszywka'.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2,133

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ależ ja właśnie chciałbym poznać te wypowiedzi, gdy Michnik jest za lustracją w wymiarze sprawiedliwości. Dlatego ponawiam prośbę o podanie tych przykładów. Zrewanżuj mi się jakimiś cytatami, proszę.
Co do przykładu Kaczyńskiego to słabiutko Adam, chodzi o teczkę IPN BU 00240/178? Problem tylko w tym, że Jarosław Kaczyński z tej teczki jest o 10 lat młodszy od „oryginału”, no i dodatkowo to syn Bogusława Kaczyńskiego, w 1984 r. ambasadora w Syrii, potem ambasadora w Jordanii, zatrudnionego w MSZ także po 1989 r. (w latach 1996-2001 był on ambasadorem RP w Uzbekistanie). Tak więc to nie żadna fałszywka tylko teczka dotycząca innej osoby – info pochodzi z Wprost i WP.pl
Adam, postaraj się lepiej.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2015-11-18 19:21:17)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,134

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@atari classic:  "Problem polega na tym, że trzeba to zacząć robić, a niestety jakiekolwiek próby lustracji tego środowiska były ze ślepą furią atakowane przez Michnika i różnej maści TVNy"
"A teraz na poważnie" :-)
IMHO Przeceniacie („…cie”, bo nie jesteś jedyny) GW, TVN i środowiska z nimi powiązane. Tak jak wszyscy przeceniają wpływ TVP. Żadne z tych mediów nie jest w stanie decydować o lasach Państwa, lustracjach, prywatyzacjach itd. Pokazała to historia III RP w której media swoje, a rzeczywistość... Swoje ;-)
A teraz trochę mniej poważnie (ale bez trollowania z mojej strony):
Otóż poza zwykłą niechęcią/nienawiścią do tych mediów, (co mnie wcale tak bardzo nie dziwi) cały czas przewija się wątek niezwykłej siły ich oddziaływania. Ta mityczna _siła_ stała się obsesją na prawicy, a zwłaszcza w mediach prawicowych (no teraz to już mainstream ;-) ) - wiem bo od czasu do czasu czytuję. Wiara w tą moc jest tak wielka, że poszła za nią wiara, że ludzie nie widzą zła właśnie dlatego że „oni mydlą im oczy”. Ta wiara w połączeniu z nienawiścią stworzyła totem. Totem który należy opluć by dać pokaz swojej wiary. Totem do którego można się odwołać w każdej chwili gdy ktoś nie ma właściwych poglądów. Gdy nie jest z nami, jest wyznawcą totemu (totema? jaka powinna być odmiana?)
Tak więc mówię Ci: Daj spokój. To nie GW stworzyła Lemingi. To dzięki Lemingom w ogóle istnieje GW i TVN. Nawet jak wywiezie się ich wszystkich „tam gdzie ich miejsce” to Lemingi i tak nie uwierzą w prawdy PiS :-). Oni po prostu w nie nie wierzą.
I już na luzie…: Dlatego lubię trollować tą podnietę związaną z GW i TVN :-P

2,135

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Marekp, masz sporo racji. Obecnie telewizornie, nie mówiąc już o gazetach, straciły sporo ze swojej mocy kosztem „internetów”, aczkolwiek duża część ludzi słabo interesujących się polityką traktuje to co usłyszy jednym uchem w TV podczas kolacji jako prawdę objawioną – no chyba, że ustawka medialna jest zbyt chamska do przełknięcia. Pamiętam jednak takie czasy, gdy GW nadawała całkowicie ton dyskursowi publicznemu w naszym kraju, a każdego myślącego inaczej traktowano jako wariata, a w najlepszym razie jako „oszołoma”. Co do mediów prawicowych to długo jeszcze nie będą mainstreamem, ponieważ GW i telewizje przyjazne PO/PSL były przez lata futrowane ciężkimi pieniędzmi (z naszych podatków) tak więc rywalizacja na polu finansów i siły rażenia była wyjątkowo nierówna.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,136

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ale jaja, właśnie oglądam program na TVN24 flekujący Kamińskiego, a tam słyszę, że Łączewski jednak ma konto na twitterze, do którego ktoś się ponoć włamał. Sam już nie wiem, być może miałem rację i zbyt pochopnie zwróciłem mu honor. Poniżej daję linkę z kwietnia z interii. Jak ktoś coś wie to dajcie znać bo nie mam czasu dalej tego drążyć.

http://fakty.interia.pl/news-wojciech-l … Id,1708628

Ostatnio edytowany przez atari classic (2015-11-18 21:06:28)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,137

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Film i tajemniczy inwestorzy... brzmi całkiem fajnie :)
"Komuś" bardzo zależało na propagandzie (?)

http://film.onet.pl/wiadomosci/smolensk … oku/4zmv18

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2015-11-19 14:24:06)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,138

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Co jest nikt nie broni demokracji? :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,139

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Teraz już można ? A właściwie "jeszcze można" ?

2,140

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ech, na naszych oczach rozmontowuje się trójpodział władzy...
A jest to podstawa demokracji...

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,141

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Podstawą współczesnej demokracji jest to, że raz jedna, raz druga partia jest u władzy więc każdy zainteresowany może się nakraść. W celu zdobycia władzy nie trzeba urządzać rewolucji.

2,142

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

To syndrom kurdupla (kurdupel to nie wzrost, to charakter).

I Ty zostaniesz big endianem...

2,143

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Serce za blisko dupy

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

2,144

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ostatnio wpadłem na ciekawą stronę: https://www.facebook.com/cotojapowiedzialem
sporo tam smaczków:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-0/s480x480/12249824_1187043751309143_1701878990847756022_n.png?oh=54cb76e8e47a254cc4552de53df74ca6&oe=56F200AE

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-0/p480x480/12239530_462299260642193_8094314760335573468_n.png?oh=80aefea1074c4a68ccfb62aa462ed37b&oe=56F3483C


A tu sam mustrzunio Ryszard P.:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-0/s526x296/11880555_1137013532978832_8991326873697374484_n.png?oh=ea220dc4682037fa338baef1de6979c7&oe=56E35DFC

:)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

2,145

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Cyprian, strzał w 10, ale obawiam się, że dla „młodych wykształconych i z wielkich ośrodków” to zbyt skomplikowane do ogarnięcia. W końcu od elektoratu PO nie powinniśmy wymagać zbyt wiele. Nauczyli się co prawda czytać, ale żeby dodatkowo wymagać od nich logicznego myślenia, no nie przesadzajmy. Ich przedstawiciele są przecież tacy fajni, europejscy, zawsze wysocy i piękni. Charaktery ich niezłomne, a myśli przekuwane w słowa i czyny zawsze świetliste i precyzyjne – ba, nawet puszczają nieśmierdzące bąki…co w zasadzie wystarcza, bo czego to więcej „człowiek na poziomie” mógłby wymagać od polityka?
A teraz biegnijmy na barykady ratować demokrację, gdyż właśnie legł jej pierwszy filar - trójpodział władzy. Polska gore.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2015-12-04 13:45:47)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,146

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Cyprian: Załączona  tabelka pokazuje, że póki co nowy rząd jest równie chu..owy jak poprzedni. Czekam na dalszy rozwój "Dobrej Zmiany" ;-)
@atari classic: Kompleksy jakieś...?

2,147

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@marekp, co do tabelki to mylisz się (co mnie akurat nie dziwi), ona pokazuje zupełnie coś innego. Natomiast, co do pytania o moje kompleksy, to zaskakują mnie twoje wątpliwości. Oczywiste jest, że mam kompleksy i to wielkie jak długi zaciągnięte przez PO. Czy Ty kiedykolwiek widziałeś „chorego z nienawiści prawicowego mohera” bez kompleksów? Nie ma takich wśród nas. Jesteśmy także niscy (fizycznie i moralnie), brzydcy i śmierdzi nam z ust – bo nie używamy pasty do zębów. W końcu bycie „starym niewykształconym i z małego ośrodka” do czegoś zobowiązuje.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,148

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ta... Jasne... Tabelka pokazuje, że w _przeciwieństwie_ do PO PiS nie ingeruje w sztukę, nie zatrudnia dwudziestolatków, nie miesza w TK itd. - Nadeszła "Dobra Zmiana" jak nic ;-) Prosz...
No chyba, że chodzi Ci o to, że nie zrozumiałem głównego przekazu tabelki? Ha! Jako wysoki, ładny i pachnący nie zwracam uwagi na tak banalną prawicową propagandę i dostrzegam w tabelkach dane których zrozumienie jest niedostępne dla niskich, brzydkich i... niepachnących :-P

2,149

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Oczywiście, że jasne - choć nie dla wszystkich. Tabelka pokazuje syndrom moralności Kalego obowiązujący w mediach i przenoszący się na społeczeństwo i jak widać na na te forum. Teraz mamy właśnie kolejne przesilenie pokazujące jego pełen wykwit. Uwaga tłumaczę i objaśniam (copyright Cejrowski). Jak PO coś zrobi to jest to normalne i demokratyczne. Jak to samo zrobi PIS to odzywa się armia pseudodziennikarzy i pseudoautorytetów z koziej dupy grzmiących, że mamy koniec demokracji, faszyzm, zamach stanu itp. idiotyzmy. Natomiast co do „c***…ci” poszczególnych działań z tej tabelki to nie jest to takie proste i oczywiste jak to przedstawiasz. O ile niezgodne z prawem dłubanie przy TK, czy robienie z Sejmu cyrku jest słabe (niezależnie kto to robi), to o tyle kontrola środków podatników przeznaczonych na działalność artystyczną, czy też zatrudnianie młodych ludzi jako asystentów (zakładając brak nepotyzmu) jest czymś normalnym w demokratycznych krajach i nie łapie się do kategorii „c***….ci” (również niezależnie kto to robi). Problem nie polega na tym, że ludzie nie zwracają uwagi na prawicową propagandę, tylko na tym, że nie zwracają uwagi na fakty i nie myślą logicznie. Tyle.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,150

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Tabelka pokazuje syndrom moralności Kalego obowiązujący w mediach" Jest wiele istotnych rzeczy o których media nie piszą i wiele dupereli nad którymi się rozpisują nadmiernie. Ciebie boli, że źle piszą o PiSie, mnie że kompletnie nie interesują się podatkami i finansami państwa. A najczęściej widzę tam po prostu "niusy z dupy".
- no i co im zrobisz? Cenzurę? Pogonisz? Jak?
To co napisałeś poniżej wymaga rozwiązań systemowych. Finansujemy sztukę - godzimy się na sztukę tak jak ją ktoś tam rozumie nawet jak to się nam nie podoba. Chcemy mieć narodowo - patriotycznie to trzeba napisać, że tylko takie coś finansujemy. A nie później wielmożny pan minister zadecyduje lub nie. Chcemy mieć młodych ludzi jako asystentów ministrów (ja nie rozumiem dla czego) to ustalamy zasady rekrutacji i stażowania, a nie pan minister na włościach sobie dobiera giermka itd.
I na koniec - Ja nie zwracam uwagi na propagandę, ja zwracam uwagę na przepisy które mnie obowiązują. Po wypowiedziach polityków PiS ten temat wygląda źle. Ale co mi tam, poczekam, przeczytam i ocenię :-)