2,151

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

http://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomo … yja/32m6rb

Fragment treści:

Nie byłoby zwycięstwa bez o. Tadeusza Ryzyka i Radia Maryja - powiedział w Toruniu prezes PiS Jarosław Kaczyński

Zwracam się do wielebnego ojca dyrektora, zwracam się z podziękowaniem za to wszystko, co czynił dla polskiego Kościoła, co uczynił dla Polski, a uczynił bardzo wiele. Ojcze dyrektorze, bez ciebie nie byłoby tego zwycięstwa. (...) Muszę powiedzieć, że nie byłoby tego zwycięstwa bez rodziny Radia Maryja, nie byłoby - mówił przed mszą prezes PiS.
 
Kaczyński zaznaczył, że zwycięstwo potrzebowało prawdy i ludzi, którzy służą prawdzie i Polsce, są patriotami.

Jest fajnie ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2015-12-06 11:01:05)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,152

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

marekp napisał/a:

"Tabelka pokazuje syndrom moralności Kalego obowiązujący w mediach" Jest wiele istotnych rzeczy o których media nie piszą i wiele dupereli nad którymi się rozpisują nadmiernie. Ciebie boli, że źle piszą o PiSie, mnie że kompletnie nie interesują się podatkami i finansami państwa. A najczęściej widzę tam po prostu "niusy z dupy".
- no i co im zrobisz? Cenzurę? Pogonisz? Jak?

Nie dramatyzujmy. Mnie to w ogóle nie boli, że ktoś źle pisze o PISie, tylko rozśmiesza, że stosuje się podwójne standardy. Generalnie, używanie mózgów przez niektórych ludzików też by nie zaszkodziło. To, że telewizja publiczna nadaje się tylko do zaorania to zgoda. PIS w grudni ma przedstawić projekt ustawy w tej materii. Poczekam i chętnie zobaczę czy nie będziesz wtedy w forpoczcie spanikowanych krzykaczy, jeszcze przed wejściem tej ustawy w życie.

marekp napisał/a:

To co napisałeś poniżej wymaga rozwiązań systemowych. Finansujemy sztukę - godzimy się na sztukę tak jak ją ktoś tam rozumie nawet jak to się nam nie podoba. Chcemy mieć narodowo - patriotycznie to trzeba napisać, że tylko takie coś finansujemy. A nie później wielmożny pan minister zadecyduje lub nie.

Wielmożny pan Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego od tego miedzy innymi jest żeby decydować jak wydawane są pieniądze podatnika. Gdy to zrobił, tabuny histeryków od razu się zmoczyły. Zakładam, że Tobie chyba to nie grozi?

marekp napisał/a:

Chcemy mieć młodych ludzi jako asystentów ministrów (ja nie rozumiem dla czego) to ustalamy zasady rekrutacji i stażowania, a nie pan minister na włościach sobie dobiera giermka itd.

A ja rozumiem dlaczego. Minister powinien sam dobierać sobie asystentów, w końcu będą z nim bezpośrednio współpracować. Jedynym ograniczeniem powinien być nepotyzm, a nie młody wiek. A tak się zabawnie składa, że asystent to swoistego rodzaju giermek.

marekp napisał/a:

I na koniec - Ja nie zwracam uwagi na propagandę, ja zwracam uwagę na przepisy które mnie obowiązują. Po wypowiedziach polityków PiS ten temat wygląda źle. Ale co mi tam, poczekam, przeczytam i ocenię :-)

Biblia mówi – poznacie ich po owocach, tak więc nie ma powodu panikować na zapas.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,153

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Grzeniu: ... cytuj dokładnie ... inaczej będziesz posądzony o manipulację albo nawet co gorsza o bezmyślność:
"Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę. My to wiemy."

2,154

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

@Grzeniu: ... cytuj dokładnie ... inaczej będziesz posądzony o manipulację albo nawet co gorsza o bezmyślność:
"Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę. My to wiemy."

Zaczynam się obawiać, że Polska stanie się państwem wyznaniowym,
gdzie za krytykę KK będą sankcje karne.

Tymczasem polecam przeczytać:

http://wiadomosci.onet.pl/krakow/sprzed … czka/3gsmc

póki jeszcze strona jest dostępna.

pozdrowienia

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,155

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Spieszyłem się jak cholera z tym czytaniem, żeby straszny Kaczor nie zamknął Onetu z tą stroną. Uff, ledwo zdążyłem i przeczytałem. Tylko jeszcze powiedz nam co ten tekst według Ciebie udowadnia?

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,156

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No jak to co? Ze moherowy dzihad :) tuz tuz. Będą sprawdzać medaliki i swiete obrazki :) Po wstępnej selekcji będą patrzeć w majtki, czy aby napletek na właściwym miejscu. Następnie marszem przez instytucje ogłoszą się Arcypanstwem Jedynej Polski Katolickiej i spala na stosie ThePinka :)

Histeria odbiera niektórym rozum.

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-12-06 17:39:50)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,157

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

Histeria odbiera niektórym rozum.

Rozum mam na miejscu :)

Obawiam się rządów PiSu - i mam prawo, w końcu jeszcze w tym kraju panuje demokracja,
więc mogę mówić/pisać to, co myślę.

Dobrze pamiętam poprzednie dwuletnie rządy PiSu. Aż za dobrze.

PiS już pokazał, że ma w d*** prawo - nie wykonali wyroku TK, kompletnie go zignorowali. Tak się nie robi.

Ale z drugiej strony - każdy kij ma dwa końce - czekam na 500 zł i likwidację gimnazjów.

Wtedy - jeżeli dotrzymają obietnic przedwyborczych - być może zweryfikuję swoje podejście do tej partii.

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,158

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

thePink napisał/a:

Dobrze pamiętam poprzednie dwuletnie rządy PiSu. Aż za dobrze.

I co ci wtedy ten PiS zrobił strasznego? Podniósł ci VAT "tylko na rok"? Zajebał ci kasę z OFE? A może nałożył jakieś inne straszne podatki? Zabrał ci dzieci do szkoły w wieku 6 lat? Serio, weź mi powiedz bo ja też pamiętam tamte rządy i poza zmasowaną nagonką w mediach nie słyszałem od nikogo żeby mu się jakoś strasznie wiodło :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,159

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

hahahahahh ;)

artykuł podlinkowany przed thePinka napisał/a:

Powiedział, że nazywa się Marek P.*) i jest pełnomocnikiem księdza prałata Bronisława Fidelusa z Parafii Bazyliki Najświętszej Marii Panny,

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2,160

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:
thePink napisał/a:

Dobrze pamiętam poprzednie dwuletnie rządy PiSu. Aż za dobrze.

I co ci wtedy ten PiS zrobił strasznego? Podniósł ci VAT "tylko na rok"? Zajebał ci kasę z OFE? A może nałożył jakieś inne straszne podatki? Zabrał ci dzieci do szkoły w wieku 6 lat? Serio, weź mi powiedz bo ja też pamiętam tamte rządy i poza zmasowaną nagonką w mediach nie słyszałem od nikogo żeby mu się jakoś strasznie wiodło :)

Nikomu się nie wiodło ani dobrze ani źle.

Przypomnę tylko:

- koalicja z Samoobroną
- dewastacja systemu oświaty
- wanna Wassermana
- afera gruntowa
- sprawa Barbary Blidy
...

Oczywiście PO też ma na sumieniu masę przewinień, które wypisałeś w swoim poście, tak, zgadzam się!
Z tym, że nie jest prawdą, że sześciolatki zmuszono do pójścia do szkoły.
Dało się odroczyć i świadomi rodzice tak zrobili.

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,161

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Cytat z ponoć poważnego medium prawicowego. Ponoć piszą tam dziennikarze:

Ratunku, koniec demokracji!

To, co robi dziś PiS, nie różni się specjalnie od tego, co w poprzednich latach robiła Platforma Obywatelska.

To wiele tłumaczy. Sami się tłumaczą. Dla zainteresowanych mogę podać potem link.

Co do dzieci w szkole od 6 roku życia, to akurat żaden argument. To jest wiek, kiedy dzieci maja bardzo chłonny umysł i warto z tego korzystać. Problemem jest wygoda rodziców, którzy rok wcześniej muszą przeorganizować sobie życie i zacząć się zajmować dzieckiem bardziej niż musieli dzięki przedszkolu, które im służyło za darmowa opiekę domową. Znam osóby z mojego pokolenia, które poszły do szkoły będąc nawet nie z końca roku ale nawet z następnego niż "niby właściwy" i jakoś nie widziałem u nich specjalnych problemów z nauką. I wtedy i z tym co osiągneli teraz.

Co do czasów PIS....teraz pewno zwyciężyli dzięki tym wyhodowanym "maturzystom Giertycha". Wynik mniejszy niż 30% ze wszystkich zsumowanych przedmiotów jest godzien szacunku. To pewno ta część, która myśli w przeciwieństwie do "młodych i wykształconych z wielkich miast".

2,162

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Co do dzieci w szkole od 6 roku życia, to akurat żaden argument.

... tylko, jak dzieci dorastają i w okolicy 4 klasy pojawia się pojęcie pochwy i penisa, to można zauważyć pewne różnice w wieku, gdzie rok czasu to wielka zmiana dla człowieka w tym wieku.

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-12-06 21:56:11)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2,163

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Pin: Jak widać nie jestem sam na świecie :-)
A co do tematu PiS, PO i ogólnie zmiany tych przy sterze... To "TKM" na prawdę jest już beznadziejnie nudne. To nawet nie jest bezmyślne zagarnianie dla siebie czego się da. To jest na poziomie robienie na złość  "tym drugim" -bez sensu, dla zasady ("nie wiem jak to działa, ale rozpieprzmy to, bo to nie nasze"). I tak, to myślenie przenosi się na społeczeństwo. Również za pomocą mediów. I to mediów* z obu stron tego cyrku. Mam wrażenie, że jeszcze kilka zmian i cofniemy się do poziomu Tutsi i Hutu...
I w tym momencie muszę powrócić do swojej głównej myśli przewodniej którą zamiast pisać znowu odnalazłem w czeluściach tego wątku... http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 20#p208020
Hough!
Edit:
* - tu miałem podać lubiane tytuły prawicowe, ale przecież każdy zna...
I żeby nie zmuszać do czytania mojej myśli przewodniej - w skrócie: Już niedługo jako państwo zbankrutujemy, reszta to medialne bicie piany i "szoł" dla obywateli :-P

Ostatnio edytowany przez marekp (2015-12-06 22:14:52)

2,164

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

thePink napisał/a:

Przypomnę tylko:
- koalicja z Samoobroną
- dewastacja systemu oświaty
- wanna Wassermana
- afera gruntowa
- sprawa Barbary Blidy
...

I to wszystko miało naprawdę wpływ na twoje życie? Serio? :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,165

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Co do czasów PIS....teraz pewno zwyciężyli dzięki tym wyhodowanym "maturzystom Giertycha". Wynik mniejszy niż 30% ze wszystkich zsumowanych przedmiotów jest godzien szacunku. To pewno ta część, która myśli w przeciwieństwie do "młodych i wykształconych z wielkich miast".

No przecież już ustalono że na pis głosowali tylko pijaki, szczeniaki, i ci co biją żony...
Widać wiarę we własną propagandę :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,166

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Cytat z ponoć poważnego medium prawicowego. Ponoć piszą tam dziennikarze:

Co do czasów PIS....teraz pewno zwyciężyli dzięki tym wyhodowanym "maturzystom Giertycha". Wynik mniejszy niż 30% ze wszystkich zsumowanych przedmiotów jest godzien szacunku. To pewno ta część, która myśli w przeciwieństwie do "młodych i wykształconych z wielkich miast".

To właśnie miałem na myśli pisząc  "dewastacja systemu oświaty"
I pamiętajmy jeszcze, że dzięki dwuletnim rządom koalicji PiS-Samoobrona uczeń z jedną oceną niedostateczną na świadectwie przechodzi do następnej klasy. Może tak zrobić raz w toku nauki.

BartoszP napisał/a:

Problemem jest wygoda rodziców, którzy rok wcześniej muszą przeorganizować sobie życie i zacząć się zajmować dzieckiem bardziej niż musieli dzięki przedszkolu, które im służyło za darmowa opiekę domową.

Tu się z Tobą zupełnie nie zgadzam. Nie przekonują mnie Twoje argumenty.

Przedszkole nie jest darmową opieką domową.
Płacę co miesiąc około 200 zł, gdzie ta 'darmowość', o której mówisz?

Poza tym - nie jest to 'wygoda' rodziców, bo w każdej szkole jest świetlica, do której dziecko
może iść po zajęciach.

Pin napisał/a:

... tylko, jak dzieci dorastają i w okolicy 4 klasy pojawia się pojęcie pochwy i penisa, to można zauważyć pewne różnice w wieku, gdzie rok czasu to wielka zmiana dla człowieka w tym wieku.

Zgadzam się, ale problem jest szerszy..

4 klasa szkoły podstawowej to ogromy przeskok - już nie ma miłej pani 'od wszystkiego',
są różni nauczyciele od różnych przedmiotów, zajęcia nie są w jednej sali - krótko mówiąc DUŻA zmiana.

I właśnie wtedy zaczynają się problemy. Dziecko rok młodsze zwykle nie jest w stanie 'ogarnąć'
tych zmian i zaczyna się gubić. A nauczyciel mając w w klasie 35 uczniów nie jest w stanie każdemu pomóc.



tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2015-12-06 22:21:22)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,167

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:
thePink napisał/a:

Przypomnę tylko:
- koalicja z Samoobroną
- dewastacja systemu oświaty
- wanna Wassermana
- afera gruntowa
- sprawa Barbary Blidy
...

I to wszystko miało naprawdę wpływ na twoje życie? Serio? :)

Nie.
Ale na poglądy polityczne tak.

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,168

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Poglady to twoja sprawa, nie kwestionuje pogladow :)
Tylko jak napisales ze 'boisz sie pisu' i 'pamietasz dokladnie 2 lata rzadow' to myslalem ze bedziesz mial jakis rachunek krzywd :)

To cos jak 'boje sie murzynow' A co ci zrobili? A nic, ale sa tacy czarni i krzywo patrza.

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-12-06 23:18:35)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,169

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

thePink napisał/a:

Płacę co miesiąc około 200 zł, gdzie ta 'darmowość', o której mówisz?

Płacisz za przedszkole czy za żywienie ? Coś się zmieniło od czasów gdy moje dzieci były w przedszkolu ? Żywić i tak musisz. Gdy dziecko jest (było) krócej niż chyba 6 godzin w przedszkolu, to nawet za posiłki nie płaciło.

thePink napisał/a:

4 klasa szkoły podstawowej to ogromy przeskok - już nie ma miłej pani 'od wszystkiego',
są różni nauczyciele od różnych przedmiotów, zajęcia nie są w jednej sali - krótko mówiąc DUŻA zmiana.
I właśnie wtedy zaczynają się problemy. Dziecko rok młodsze zwykle nie jest w stanie 'ogarnąć'
tych zmian i zaczyna się gubić. A nauczyciel mając w w klasie 35 uczniów nie jest w stanie każdemu pomóc.

Do ilu osobowej klasy chodziłeś ? Miałeś od 4 klasy innych nauczycieli ? Żyjesz ? Dajesz radę ? Tylko dlatego, że miałeś 7 lat idąc do szkoły ? Dzieci naprawdę są w stanie to ogarnąć...trzeba tylko im na to pozwolić. I trzeba aby byli pedagodzy, którzy uczą i wychowują a nie wypełniają bzudrne tabelki o postępach w "przekazywaniu kompetencji".
Jeszcze się przekonasz, że wiek dziecka to nie problem. Problemem jest mentalność pracowników szkolnych zwanych nauczycielami. Co do swietlicy, to jednak nie masz racji. Swietlica jest czynna w czasie pracy "nauczycieli" a oni maja pensum 18 godzin. Spróbuj przyjść o 8 do szkoły i spotkać nauczyciela, który zaczyna od 2 lekcji. Zastaniesz go dopiero o 8:47. Gdy kończy po 4 lekcji zajęcia, to 15 minut później go nie ma w szkole. Świetlica, to zło konieczne i zobaczysz jak może być "zdegustowany" nauczyciel, że "musiałam siedzieć z Pańskim dzieckiem do 16...inni jakos potrafią sobie zorganizować czas i odebrać o 13."

@Syscall:

I to wszystko miało naprawdę wpływ na twoje życie?

Gdybys widział testy, które u nas w firmie dają do rozwiązania kandydatom zaraz po studiach na stanowiska w Kontrolingu....tragedia. Wyliczenie kwoty netto gdy cena brutto wynosi 123 zł a VAT 23% wygląda zwykle tak 123 - 123*0,23 = 94,71. Po studiach = z grubsza 5 - 10 lat po liceum czyli spora część z nich to ofiary kolaicji PiS + LPR.
Czy to ma wpływ na moje życie ? ... Znajdź pracownika, który nie sprzeda czegoś poniżej kosztów bo marży nie potrafi policzyć i kosztów zakupu. Z drugiej zaś strony skoro ponoć nie ma to wpływu na życie, to po co to robili ?

No przecież już ustalono że na pis głosowali tylko pijaki, szczeniaki, i ci co biją żony...
Widać wiarę we własną propagandę smile

A kto to ustalił ? Podasz źródło. Konkret...tytuł, link...cokolwiek...pokaż to. Tak swoja drogą, to o czyjej wierze i w jaką propagandę piszesz ?
Zgodnie w wynikami badań IPSOS: "Na PiS zagłosowało 39,2 proc. wyborców z wykształceniem średnim, 53 proc. absolwentów szkół zawodowych i 55,9 proc. osób z wykształceniem podstawowym. Platforma Obywatelska uzyskała w tych grupach wyborów odpowiednio 23 proc., 19,3 proc. i 15,4 proc. głosów.". Faktów nie zmienisz. Źródło: http://www.solidarnosckatowice.pl/pl-PL … enatu.html
Związek pomiędzy wykształceniem z zachowaniami społecznymi jest oczywisty i można to znaleźć w wielu opracowaniach. Niestety im niższe wykształcenie, tym większe problemy społeczne. Przykład: http://irm.krakow.pl/uploadUser/file/__ … rowski.pdf

Co do ostatniego wpisu, który zdążył się pojawić.... to przyjmij paru uchodźców islamskich pod swój dach. Pokaż, że nie masz uprzedzeń.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-12-06 23:34:56)

2,170

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie chcę nic mówić, ale kiedy ja chodziłem do pierwszych trzech klas podstawówki (a było to już paręnaście ładnych lat temu) to świetlicą zajmowała się osobna kadra do tego przeznaczona.
Z tego co mi się wydaje podlegała ona też innym zasadom wynagrodzenia.

.: miejsce na twoją reklamę :.

2,171

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bartosz napisales ze "teraz pewno zwyciężyli dzięki tym wyhodowanym "maturzystom Giertycha" Wiec sie odwdzieczylem rownie fantazyjnym cytatem :) i oczywiscie nie udowodnie ci tego tak jak ty nie udowodnisz ze pis wygral dzieki 'maturzystom giertycha' (chociaz jakis wpis lewicowych publicystow o tym ze na rzadzie pis skorzystaja pijace samotne matki da sie odnalezc) Ponadto w cytacie z IPSOS pomijasz jednak wyborcow z wyzszym wyksztalceniem (bo ci nie pasuje do tezy) Zwiazek pomiedzy wyksztalceniem a zachowaniami spolecznymi oczywiscie istnieje ale znam ludzi z wyksztalceniem srednim ktorzy kasuja obecne elity wiedza o spoleczenstwie, polityce i mechanizmach dzialania panstwa :) Takze nie uogolniajmy. Poza tym co to ma udowodnic? Ze osoby z nizszym wyksztalceniem maja glos wyborczy mniej wazny od tych z wyzszym? To jest antydemokratyczne :P
Co do islamskich uchodzcow - to troche analogia nietrafiona bo w tym przypadku wiemy ze chca nam zrobic krzywde i robili to wielokrotnie :) natomiast strach przed PiS jest nieracjonalny (imho)
I jeszcze raz napisze - nie glosowalem na PiS - ale jak widze ta wasza histerie to reaguje :)

Edit: ostatnie 8 lat rządził margines społeczny, przybrany w garnitury. Nie wykształcenie decyduje o tym czy jesteś człowiekiem czy świnią. I wg mnie PiS nie zrobil ani wtedy ani teraz tyle zeby powodowac taka histerie :) Bede pierwszy w odszczekiwaniu jezeli wasze obawy sie spelnia :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-12-07 00:34:28)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,172

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ciekawa wypowiedź "Żelaznej Damy" polskiego IT Elżbiety Kruk:
www.wirtualnemedia.pl/artykul/elzbieta-kruk-potrzebna-repolonizacja-mediow-prywatnych-zbyt-duza-dominacja-niemieckich-wydawcow

Co o tym sądzicie?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

2,173

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Teraz to juz po ptokach :) Ale zapytaj Niemcow ile procent mediow w *.de jest inna niz niemieckie :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,174

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Syscall:

Z czym mam dyskutować ? Z tym, że wmawiasz mi/nam/im "jakąśtam histerię" ? Pomiń takie wstawki a wtedy porozmawiamy o meritum. Zaraz ktoś napisze o "braku zezwolenia na myślenie", o papce madialnej z jakichśtam reżimowych mediów, które na pewno są moimi/naszymi/ich bożkami... znamy te śpiewki ... gdy twoje argumenty komuś nie pasują i to komentuje, to jest histerykiem i czarnowidzem, ale gdy Ty i inne osoby o pogladach podobnych do twoich komentujesz cudze tezy to to jest prawda objawiona i niedyskutowalna ? Zresztą jak dyskutować z epitetami a nie faktami ?

Co do uchodźców, to akurat trafione było...skąd wiesz, że chca nam/Ci krzywdę zrobić ? "... A co ci zrobili? A nic, ale sa tacy czarni i krzywo patrzą.". Nie pasuje do twojej tezy to nagle zapomniałeś swojego argumentu. Oj, oj ... trochę wpadasz we własne sidła .... oj ... "Widać wiarę we własną propagandę"

Co do pominięcia części wyniku IPSOS ... jak to nie pasuje do mojej tezy ? ...zresztą jakiej tezy ? podaj ją bo mnie to zaskakuje, że postawiłem jakąś tezę .. to Ty powątpiewałeś w przekrój społeczny wyborców PiS przecież ... ale dobrze ... cytuję: "partia ta uzyskała 30,4 proc. przy 26,7 proc. dla PO.". No i co to zmienia ? Dalej na PiS głosowało procentowo więcej osób z wykształceniem co najwyżej średnim. Powiedzmy nawet, że to jest dominująca liczba osób. Co więcej: "Na PiS swoje głosy oddało 26,6 proc. najmłodszych wyborców w wieku 18-29 lat. .... Platforma Obywatelska w tej grupie wiekowej zdobyła zaledwie 14,40 proc. głosów." Z tego wynika, że pokolenie matury Giertycha głosowało 2 x częściej na PiS niż PO.
Powiedz z jakiego źródła wziąłeś argument, że "No przecież już ustalono że na pis głosowali tylko pijaki, szczeniaki, i ci co biją żony..." ? Postawiłeś tezę bez dowodu...wiem, wiem... uśmieszek... pewno jestem zbyt niedomyślny, że to jest taki "lotny" żarcik i go nie pojąłem ....tak jestem "wykształconym z wielkiego miasta lemingiem, etc.... ciekawe, kto takie żarciki w takim razie rozumie ?

" Poza tym co to ma udowodnić? Ze osoby z nizszym wyksztalceniem maja glos wyborczy mniej wazny od tych z wyzszym? "

Nie ... to tylko pokazuje, że wykształcenie tych wyborców jest statystycznie niższe. Nic nie pisałem o mniejszej ważnosci takich głosów. To Ty wcisnąłeś nagle swoja tezę i starasz sie mi wmówić, że ja coś takiego udowaniam. Tak wygląda przywracanie normalności ? Można jednak na podstawie tych liczb wnioskować, że owi wyborcy, którzy być może czytać  się nauczyli, już niekoniecznie muszą rozumieć, co w mediach jest napisane i niekoniecznie mają ochotę wysilać swe rozumy... tu pozostaję w stylistyce atarowych klasyków wypowiedzi .... Tak wiem, wiem ... to znowu histeryczna wypowiedź na temat tego, że PiS ma zamiar zjadać przeciwników żywcem na wieczornych sabatach przy ogniu ognisk na których palą reżimowe gazety piszące o upadku demokracji.

P.S.
Nie wstawiam uśmieszków pozwalających się wyłgać z własnych słów. Mam nadzieję, że nie muszę wstawiać znaczników [sarkazm=on/off].

2,175

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

I to niby nie jest histeria?

Ad meritum: Napisales ze pis zwyciezyl dzieki giertychowym maturzystom. Czyli niewyksztalceni wyborcy spowodowali niekorzystny dla ciebie wynik wyborow. Jednakowoz tych z wyzszym wyksztalceniem (ktorych pominales) bylo prawie tyle samo co tych ze srednim (maturzysci giertycha?) i jednoczesnie wiecej niz takich samych wyborcow PO. Twoja teza traci na wartosci jak sie nie pominie tych z wyzszym. (teza ze maturzysci giertycha dali zwyciestwo pisowi) Jeżeli uważasz że to nie twoja teza i ze ja ją ci wmawiam to nie mamy o czym gadać.

Z tego wynika, że pokolenie matury Giertycha głosowało 2 x częściej na PiS niż PO.

Tak, _tylko_ tyle wynika. Nic wiecej z tego nie wynika.
20% giertychowych maturzystow glosowalo na pis. Jaki to procent całości elektoratu? I jaki ubytek dla glosow na PO?


ps. uśmieszki się stawia żeby się wyłgać z własnych wypowiedzi?

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-12-07 03:04:31)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021