2,176

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Macierewicz już działa:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, … omosc.html

Zauważyliście, że Macierewicz przestał kręcić lody z nieprawdziwą teorią o zamachu w Smoleńsku gdy Radio Maryja otrzymało koncesję ?

Nadwiślana sekta myśli, ze jak pozyskała wyznawców to całą Polskę można strzyc. Oby się nie zdziwili jak ludzie wyjdą na ulicę i skończy się ta sielanka.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2015-12-07 06:52:59)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,177

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Syscall:

A Ty ciągle o jakiejś histerii ... umysliłeś sobie takie stwierdzenie jako argument i ciągle nim szastasz na lewo i prawo.
Czy naprawdę musisz wrzucać za każdym razem jakiś taki obrażający tekst i potem dziwisz się, ze ktoś reaguje na niego "absmakiem". Każdą taka reakcje uznajesz za "histerię". Ja bym powiedział, że histerycznie zastępujesz brak argumentów pomówieniami bez dowodów.

Wracając do tematu:

A. Ja uważam, że gdyby nie sfrustrowana, niewykształcona  i łatwo podatna z tego powodu na manipulacje medialne grupa młodych ludzi, lub wykształconych co najwyżej średnio, to wynik wyborów byłby inny. Byli "języczkiem u wagi". Nie zmieniam tego poglądu. Tak uważam. Dlaczego akurat ta grupa ? Bo już widzę jak wykształcony pracujący 50 latek leci się załapać  na 500 zł dodatek na każde dziecko albo na obietnicę stawki na poziomie 12 zł. Akurat młodzi zaraz po szkole, w okresie gdy pojawiaja sie dzieci w sa idealnym "targetem"  dla takich obietnic. Możesz uważać inaczej ale to twoja sprawa. I wcale to nie jest jakaś tam "histeria"...po prostu tak twierdzę.

B. Liczby dotyczyły twojej tezy o "tylko pijaki, szczeniaki, i ci co biją żony". Ja nie udowadniałem swojej tezy bo nie musiałem jej udowadniać. Takie miałem zdanie. Powtarzam, ze odnosilem sie do twojej tezy. Zresztą to chyba oczywiste było bo zdanie wcześniej zacytowałem twe słowa. Tak chyba dziala to na forum, że cytujesz i komentujesz ? Jest inaczej ?

C. Nie zmienisz faktów. Z podanych liczb wynika, że główny elektorat PiS nie ma wykształcenia wyższego. Nie twierdzę, albo nawet nie obrażam ich, że wszyscy oni to "margines społeczny" albo "pijaki, szczeniaki, i ci co biją żony". Stwierdzam fakt. Nie mam wpływu jak Ty to odbierasz i interpretujesz i czy reagujesz jakimś "histerycznym wpisem o marginesie".

D. Jeśli zarzucasz manipulację danymi bo nie pasuje do tezy, to jakos nie oponujesz na to jakie Cyprian podał linki do feksika...gdybys sprawdził, co jest tam napisane i przeczytał artykuły, z których pochodzą cytaty, to łatwo zauważyc, że oba z nich negatywnie opisują działanie ówczesnej i obecnej władzy. Oba. Jakoś nie przeszkadza Ci ta interpretacja ? Trzeba by "swojego" wytknąć publicznie manipulację ? Przykre ... nieprawdaż ?

E. Oczekujesz konkretnych wyliczonych liczb bo inaczej niby argumenty słabe ? A Ty czym udowadniasz ? Jakimiś konkretnymi danymi czy tylko twoimi tezami ?To już nużące jest. Na argument atakujesz/atakujecie epitetami zamiast konkretami i na dodatek dość wybiórczo odpowiadasz na pytania. Głównie  na te, które nie wymagają dowodu. Miałeś uzasadnić czy któryś z uchodźców z Syrii zrobił Ci coś złego ? Czy też tylko jest zły bo jest muzułmaninem, śniady, ma dużo dzieci i dlatego na pewno chce zrobić Ci przykrość i przekopać twoja ulubiona grządkę z konwaliami.

F. Cytuje"Napisales ze pis zwyciezyl dzieki giertychowym maturzystom. Czyli niewyksztalceni wyborcy spowodowali niekorzystny dla ciebie wynik wyborow.". A czemu twierdzisz, ze ten wybór jest niekorzystny dla mnie ? Jakiś masz na to dowód ? Gdzieś to napisałem ? Czy znowu oczekujesz, że ja mam sie z tego tłumaczyć, żę Ty tak uważasz, że ja tak uważam ?

G. Prawem każdego, tego z lewej, prawej, środkowej, górnej, dolnej i dowolnej strony politycznej jest martwic się o Polskę. A że akurat obecnie dostaje się rządowi PiS ... no cóż .. chcieli być na świeczniku to muszą wysłuchiwać. Tym bardziej, że dokonują bezczelnej "falandyzacji" prawa.... nie...to nie "histeria"...to po prostu fakty. Nie ma znaczenia, że wcześniej było źle. Teraz miało byc lepiej...a jeśli na dodatek ktoś robi to podcierając się pojęciami "Prawa" i "Sprawiedliwości" ... to to jest powód do zmartwienia. Podkreślam.... obiecali, że przywrócą "normalność" ... i co ? To jest normalne, że uchwala się coś w nocy, drukuje w dzienniku ustaw nad ranem a Prezydent w piżamie biegnie odebrać nominacje zanim zdąży wymyć zęby bo TK wyda wyrok. Gratuluje takiego pojęcia  normalności. Prawdziwa nowa jakość.

2,178

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Bo już widzę jak wykształcony pracujący 50 latek leci się załapać  na 500 zł dodatek na każde dziecko albo na obietnicę stawki na poziomie 12 zł. Akurat młodzi zaraz po szkole, w okresie gdy pojawiają się dzieci w są idealnym "targetem"  dla takich obietnic.

A ja akurat jestem w stanie sobie to wyobrazić, bo akurat ta grupa 50+ to ma już swoje dzieci, które mają/będą mieć swoje dzieci, więc zagłosują w ich interesie. Wiesz - rodzice często uchyliliby nieba dzieciom gdyby tylko mogli.

Inną kwestią pozostaje czy rozdawnictwo zadziała lepiej, niż zostawianie forsy w portfelu, ale w tej materii akurat rządzący też próbują działać. Jakoś poprzednie rządy przez 7 lat nie ośmieliły się podnieść kwoty wolnej od podatku a na wszelkie propozycje odpowiadano: "Nie da się", "budżet straci"...

Trochę mnie zaskakuje też to, że wszyscy czekają na te obiecane pińcet złotych piękny Kawalerze, jakby to był czołowy postulat PiS, a nikt nie pisze o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku, czy o 15% CIT. Przecież biorąc te Wasze pińcet zabierzecie je temu, który na nie zapracował. Widać socjalizm jednak głęboko wniknął nawet w pokolenia urodzone w końcówce 70. i po 80.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

2,179

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Mono:
Ale przecież ci w wieku 50+ nie odbiorą tych 500 zł na siebie dla swoich dzieci. Głównym beneficjentem są potencjalnie raczej młodzi. Oczywiście są tacy co i w wieku 60+ pójdą bo będą mieli farta ale to raczej nie jest reguła. Tak samo jak targetem obniżenia wieku emerytalnego nie są owi młodzi a raczej Ci z grupy 60++.
Skoro piszesz o kwocie wolnej od podatku, 15% CIT... tego ten "młody target", który nie jest w stanie wyliczyć kwoty netto (tak jak opisywałem wcześniej) nie jest w stanie pojąć...możesz napisać, że tam będzie -100% i tez nikt nie zauważy błędu. Ale za to jak dobrze brzmi marketingowo.

Czy podniesienie kwoty wolnej od podatku twoim zdaniem nie spowoduje, że budżet straci ?

Czemu np. PiS nie obiecał, że wprowadzi powszechny podatek PIT dla wszystkich...miastowych, rolników itd. ? To byłoby uczciwe. Wysoka kwota wolna od podatku by i tak spowodowała jego niepłacenie. Słyszałeś o takiej propozycji ? Mało wyborcza by była ? Nieprawdaż ? Ja nie słyszałem bo wtedy środowiska wiejskie odwróciłyby się od PiS.

Trochę mnie zaskakuje też to, że wszyscy czekają na te obiecane pińcet złotych piękny Kawalerze, jakby to był czołowy postulat PiS

A nie był ? Naprawdę juz zapomniałeś o tej obietnicy ? I likwidacja gimnazjów nie była ? I wycofanie 6-o latków ze szkoły nie było ? I obniżenie wieku emerytalnego nie było ? Nie żartuj.

A tak w ogóle, to też musisz na koniec "dowalić" epitetem o mentalnym socjalizmie ? Jakoś podnosi to powagę twej wypowiedzi ?

2,180

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP: Nie jadę po Tobie przecież.

Postulat 500 zł za dziecko oznacza zabranie komuś kto te pieniądze wypracował i oddanie innemu kto nie wypracował (bo Ci co je zarobili, jednak je z powrotem dostaną więc o nich nie piszę). Napisałem, że dziwi mnie że w debacie publicznej ten właśnie postulat PiS-u jest postrzegany jako podstawowy, a nikt nie wspomni o innych, znacznie mniej socjalistycznych, pomysłach. Dlaczego nie podniecać się właśnie 15% CIT, albo podwyższeniem kwoty wolnej, tylko akurat tymi pięcioma stówkami? To jest właśnie przejaw myślenia socjalistycznego. Nie przypisałem epitetu Tobie, ale zauważ wtrąciłem na koniec ogólną dygresję.

A "500 zł piękny Kawalerze" powinienem jednak był ująć w cudzysłów - przepraszam.

Budżet pewnie, że "straci", tylko że budżet nie jest od "tracenia" - Państwo to Ja.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

2,181

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bartosz, zanim sie odniose do reszty wypowiedzi, to prosze napisz mi jedno. Drugi raz juz piszesz ze napisalem obrazliwie albo ze uzywam wobec ciebie jakichs epitetow. Jestem w stanie posypac glowe popiolem, tylko nie wiem za co. Gdzie ja cie obrazilem? Gdzie pisalem o tobie? Uczepiles sie tego cytatu z pijakami kiedy sam ci napisalem ze to fantazja i uzylem go specjalnie w zlej wierze. Jestes strasznie wrazliwy, skoro wszystko cie obraza.
I jeszcze co do tych ;niekorzystnych dla Ciebie; wynikow wyborow. Oczywiscie ze nigdzie nie napisales wprost,  to jest moj poglad, oparty na twoich wypowiedziach.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,182

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Syscall:
Ogólnie używasz epitetów bez potrzeby. I wobec interlokutorów :) i tak chyba dla sportu wobec "nich/onych", kimkolwiek "oni" właśnie są. Główny ostatni argument to "histeria"...takie wyrażenie szczerze "z du..y"...nic nie wnosi ale brzmi medialnie...skoro piszesz, że ktoś wypowiadając się histeryzuje, to zmuszasz go do zaprzeczenia albo potwierdzenia tego faktu, który z sama dyskusja nie ma nic wspólnego  i potem w zależności od tego można znowu komentować i tak bez końca. A skoro odpowiedział, to przecież "coś jest na rzeczy" bo "uderz w stół a ..." ... tak to działa.
Sam napisałeś, odpowiadajac mi czyli w sumie wypowiedź skierowana jest konkretnie do mnie:  "I jeszcze raz napisze - nie glosowalem na PiS - ale jak widze ta wasza histerie to reaguje".

Tu nie chodzi o drażliwość i obrażalstwo, tylko o zwykłą kulturę dyskusji.

Ale wracając do mojego pytania....co z tymi uciekinierami z Syrii ... coś Ci zrobili ? Jest dowód na to, że są niebezpieczni i nie można ich przyjąć ? Tak postponowałeś czyjąś wypowiedź to teraz sam się ustosunkuj do swojej logiki dyskusji.

[EDIT - dołozenie]
@Mono:
"Napisałem, że dziwi mnie że w debacie publicznej ten właśnie postulat PiS-u jest postrzegany jako podstawowy,"

Mnie nie dziwi. Bo po prostu ludzie oczekują kasy "TU i TERAZ". Obiecali, niech dają....ludzie jak małe dzieci chcą TERAZ
Gdy idziesz do knajpy  i widzisz, że w menu (czytaj hasłach wyborczych) jest świeży homar w 5 minut, to go zamawiam (czytaj wybieram w wyborach) i oczekują podania póki jestem w knajpie a nie za pół roku bo on musi urosnąć w morzu i jeśli tam będzie nasz statek, to może go złowi i wtedy go podamy.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-12-07 16:19:55)

2,183

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie nie, o histerii bylo do thepinka Wiec faktycznie przepraszam za 'wasza' histerie :)
'boje sie pisu bo pamietam ostatnie 2 lata ich rzadow' po czym nie uslyszalem nic poza lista 'medialnych' 'osiagniec' koalicji pis-lpr+so. z czego wiekszosc to zasluga lpr i so. Wg mnie to sie wpisuje w pojecie 'histerii' albo 'histerycznego strachu'

No dobra, z uchodzcami masz racje :) posypuje glowe popiolem. Boje sie ich tak samo histerycznie jak ci co boja sie dzisiaj PiS.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,184

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Tu nie chodzi o drażliwość i obrażalstwo, tylko o zwykłą kulturę dyskusji.

Nikogo nie obrazam, a ze mam emocjonalny stosunek do niektorych spraw i uzywam nacechowanych emocjonalnie wyrazen do opisu zjawisk nie obniza w mojej ocenie kultury dyskusji. Uwazam ze nie bylem nigdzie niekulturalny, no ale moze nie jestem wystarczajaco wyksztalcony i nowoczesny zeby to zrozumiec.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,185

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

no ale moze nie jestem wystarczajaco wyksztalcony i nowoczesny zeby to zrozumiec.

Przez grzeczność nie będę się z tobą spierał :)

syscall napisał/a:

nic poza lista 'medialnych' 'osiagniec' koalicji pis-lpr+so. z czego wiekszosc to zasluga lpr i so

A kto zaprosił ich "na salony władzy" ? Nie pamiętasz haseł, ze przestępcy nie będą naszymi koalicjantami ? Wzieli sobi ich z dobrodziejstwem inwentarza....ale rozumiem...co dobre to PiS a co złe za tamtych rządów to LPR +SO ... to taka prosta teza ... taka doś łatwa w przekazie ... tak tez można by powiedzieć, że większość zła z ostatnich 8 lat, to wina PSL.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-12-07 16:25:16)

2,186

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Teraz ty mi wkladasz jakies tezy do udowodnienia ktorych nie postawilem. Wiekszosc rzeczy z 'listy krzywd' the pinka to robota lpr i so. Myle sie? Afera gruntowa? Rozwalenie szkolnictwa? Do tej listy sie odnosilem piszac o 'robocie lpr+so'  Na pytanie o wskazanie ofiar tych 'strasznych rzadow pis' dostalem odpowiedz (od thepinka) ze w zasadzie ze brak. No to co ja mam tu dyskutowac?

Wogole to uwazam ze porownywanie tamtego PiS i dzisiejszego jest nieuprawnione. Sa inne uwarunkowania polityczne, inna sytuacja miedzynarodowa, inny poziom spoleczenstwa, wszystko jest inne. Nie kupuje takiego stawiania sprawy. "Bo wtedy to PiS byl straszny" (na co w zasadzie brak sensownych dowodow mnie przekonujacych) to teraz "bedzie jeszcze straszniejszy"

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-12-07 16:41:02)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,187

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No ale afera gruntowa musiał mieć swoich mocodowców.... LPR to kanapowa partia była....ten "języczek u wagi" w montażu większości...a SO ... oni "za ciency (błąd specjalny w pisowni) w uszach" byli na takie zagrywki ... bądź realistą ... kto i komu "meldował wykonanie zadania". Gdzie było centrum władzy ? A sprawa WSI ? Upublicznione dane szpiegów w świecie to nie ofiary ?

syscall napisał/a:

porownywanie tamtego PiS i dzisiejszego jest nieuprawnione. Sa inne uwarunkowania polityczne, inna sytuacja miedzynarodowa, inny poziom spoleczenstwa, wszystko jest inne. Nie kupuje takiego stawiania sprawy.

PiS to Jarosław ... on sie nie zmienił ... reszta to tylko posłuszni potakiwacze i "realizatorzy jego pomysłów ". Kto ułozył skład rządu ? Przecież p. Premier była na urlopie bo miała prawo być zmęczona a lista była "konsultowana" z Prezesem. Tu się nic nie zmienia. Albo są z nim albo ich nie ma. Mierni ale wierni.... To Prezes jeździł do Prezydenta czy Prezydent po nocy jeździł do Prezesa ?

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-12-07 16:49:45)

2,188

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

No ale afera gruntowa musiał mieć swoich mocodowców.... LPR to kanapowa partia była....ten "języczek u wagi" w montażu większości...a SO ... oni "za ciency (błąd specjalny w pisowni) w uszach" byli na takie zagrywki ... bądź realistą ... kto i komu "meldował wykonanie zadania". Gdzie było centrum władzy ? A sprawa WSI ? Upublicznione dane szpiegów w świecie to nie ofiary ?

Oczywiscie ze centrum wladzy bylo w PiS. Ale to nie implikuje ze SO i LPR nie gralo swojej agendy bez wiedzy 'osrodka wladzy' Sa na to jakies dowody? To jest polityka. Poza tym przeciez PiS poniosl za to kare najdotkliwsza, stracil wladze. Wiec 8 lat w opozycji i wnioski wyciagniete z tamtych 'rzadow' chyba ich cos nauczyly, tzn mam nadzieje. I dlatego w sumie 'bronie' bo poza nagonka poki co nic sie nie dzieje. A to gadanie o falandyzacji i faszyzacji prawa i zycia publicznego jest _na razie_ nieuprawnione. imho. Po owocach ich poznacie jak to juz ktos napisal.

Co do WSI to mam poglad taki ze owszem - ujawnienie agentury bylo zle i nalezalo to zrobic w inny sposob. Ale sama likwidacje WSI uwazam za sluszna. Ofiary? To nie sa ofiary w rozumieniu o jakie pytalem. Pytalem co _zwykly_obywatel_ wtedy strasznego doznal od PiS.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,189

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Kto ułozył skład rządu ? Przecież p. Premier była na urlopie bo miała prawo być zmęczona a lista była "konsultowana" z Prezesem.

Rozumiem że masz na to dowody :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,190

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Obejrzyjcie sobie:

https://www.youtube.com/watch?v=JreH4YDN1zQ

Materiał CNN z dziś rano.

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,191

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Falandyzacja" jest nieuprawniona ? Nocna akcja z TK i jakąś "konwalidacją" to nie jest naginanie prawa ? Byle zdążyć przed wyrokiem TK. Te "owoce" już są ... nawet zostały zebrane.

2,192

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

Rozumiem że masz na to dowody :)

pan Błaszczak napisał/a:

- To są konsultacje wewnętrzne, to nie będzie rząd autorski, ale Prawa i Sprawiedliwości. Tak jak poprzednie były rządami partyjnymi, koalicyjnymi - powiedział Błaszczak. - To będzie rząd drużyny PiS, o której mówiliśmy wielokrotnie. Nas łączy program - dodał.

http://niezalezna.pl/72528-trwaja-rozmo … zejem-duda

2,193

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nocna akcja z TK i jakąś "konwalidacją" to nie jest naginanie prawa ? Byle zdążyć przed wyrokiem TK. Te "owoce" już są ... nawet zostały zebrane

W moim odczuciu nie. TK udowodnil sam ze jest cialem politycznym i wcale nie jest niezawisly. Poza tym, co takiego sie stalo z TK bo ja do dzisiaj nie wiem o co krzyk - bylo 15/15 sedziow z nominacji PO/PSL. Teraz jest 11/15 + 4 z PIS. Jaki to straszny zamach jest? Dlaczego nikt nie krzyczal w czerwcu jak PO przepychalo niezgodna z konstytucja nowelizacje ustawy o TK z wyborem nowych sedziow? Co przyznal sam TK? Gdzie byli ci wszyscy krzykacze jak TK klepal OFE? Dla mnie jest oczywiste ze TK jest upolitycznionym organem ktory nie broni zadnej konstytucji tylko postokraglostolowego porzadku. Raka trzeba ciac czasem ze zdrowa tkanka.

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-12-07 17:04:59)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,194

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

Dlaczego nikt nie krzyczal w czerwcu jak PO przepychalo niezgodna z konstytucja nowelizacje ustawy o TK

No właśnie ? Gdzie było PiS ? No gdzie ? Mogli zgłosic wniosek do TK ?
Co do TK ... czemu Prezydent nie odebrał ślubowania sędziów tych, którym kadencja kończyła sie w czerwcu  ? Czemu czekał tyle miesiecy ? ... doczekał sie i niezwłocznie zaprzysiągł tych wybranych teraz.

2,195

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie mowie o Sejmie (tam pewnie PiS juz i tak wiedzial ze wygra wybory), tylko krzykaczach ktorzy dzisiaj krzycza o zamachu na demokracje, i bronia TK mimo  ze imho nie ma co bronic i wie to kazdy kto widzial jak 'niezawisly' jest to organ.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,196

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

thePink napisał/a:

Obejrzyjcie sobie:

https://www.youtube.com/watch?v=JreH4YDN1zQ

Materiał CNN z dziś rano.

tP

No, obejrzalem. Dobra propagandowka. faszyzm, wszedzie faszyzm. Zagrozenie dla ciwilizacji, demokracji i wszystkich zdobyczy swiata.... plz.
'Anitdemocratic march towards dictatorship' 'Coup d'etat' 'soviet style censorship' .... no prosze cie....
Gdyby nie mowili po angielsku to pomyslalbym ze to jakas polaczona gadzinowka TVN+GW...

(czy slowo 'gadzinowka' jest juz epitetem i obniza kulture dyskusji)?
(czy ten material CNN nie jest 'histeryczny'?)

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-12-07 17:16:43)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,197

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ale no co ty, to przeca za granico mówio, więc to musi być prowda. Nie buńdź nienowoczesny. ;)

KMK
? HEX$(6670358)

2,198

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Najwyrazniej, dodatkowo niewyksztalcony i z ciemnogrodu na scianie wschodniej. Juz sie przyzwyczailem.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,199

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

No właśnie ? Gdzie było PiS ? No gdzie ? Mogli zgłosic wniosek do TK ?
Co do TK ... czemu Prezydent nie odebrał ślubowania sędziów tych, którym kadencja kończyła sie w czerwcu  ? Czemu czekał tyle miesiecy ? ... doczekał sie i niezwłocznie zaprzysiągł tych wybranych teraz.

Ależ PIS zgłosił, potem go wycofał, a potem wniosek PIS przejęła i zgłosiła PO - co do joty taki sam, nawet z błędami interpunkcyjnymi, co samo w sobie jest zupełną aberracją, bo wyszło na to, że PO zaskarżyło własną ustawę słowami PISu. Chłopie, nie nadążasz za wydarzeniami politycznymi w naszym kraju. Natomiast co do postawy prezydenta, to zauważ łaskawie, że gdyby przyjął mianowanie 5 sędziów od razu jak nakazuje TK, to w wypadku 2 z nich złamałby konstytucję, co również wskazuje ten sam TK w tym samym oświadczeniu. Na wypadek gdybyś nie wiedział to informuję, że tych 2 sędziów powołanych bezprawnie, byłoby teraz nie do odwołania. Czyli, w swoim oświadczeniu TK de facto nawoływało prezydenta do złamania konstytucji. No i widzisz jakiego pasztetu narobiło PO? A teraz zamachowiec krzyczy zamach, i żeby było jeszcze zabawniej to najaktywniejszy jest poseł Kropiwnicki z PO, który tą gównianą poprawkę zgłosił na komisji.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2015-12-07 18:10:58)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,200

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

thePink napisał/a:

Obejrzyjcie sobie:

https://www.youtube.com/watch?v=JreH4YDN1zQ

Materiał CNN z dziś rano.

tP

I co do jasnej cholery wynika z tej agitki lewicowej amerykańskiej telewizji? Mógłbyś nas oświecić? Ty natomiast, niestety, wykazujesz objawy syndromu postkolonialnego niewolnika. Biały pan z Ameryka źle o nas mówi, co to będzię, co to będzie...trwoga. Teraz tylko pozostaje czekać na następny post, tym razem o tym, że gazety w Niemczech źle nas przedstawiają. Ja pierniczę, ludzie miejcie trochę godności.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.