2,201

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

W moim odczuciu nie. TK udowodnil sam ze jest cialem politycznym i wcale nie jest niezawisly. Poza tym, co takiego sie stalo z TK bo ja do dzisiaj nie wiem o co krzyk - bylo 15/15 sedziow z nominacji PO/PSL. Teraz jest 11/15 + 4 z PIS. Jaki to straszny zamach jest? Dlaczego nikt nie krzyczal w czerwcu jak PO przepychalo niezgodna z konstytucja nowelizacje ustawy o TK z wyborem nowych sedziow? Co przyznal sam TK? Gdzie byli ci wszyscy krzykacze jak TK klepal OFE? Dla mnie jest oczywiste ze TK jest upolitycznionym organem ktory nie broni zadnej konstytucji tylko postokraglostolowego porzadku. Raka trzeba ciac czasem ze zdrowa tkanka.

No bardzo zgrabnie napisane.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,202

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

O, akurat 'blogier' napisal dobry tekst dla takich strachliwych o to co mowia w CNN

http://www.kontrowersje.net/jak_to_jest … sz_olaboga

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,203

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Panie i Panowie,

dyskusja pomału przestaje być merytoryczna, zaczyna się wzajemne obrzucanie błotem.

Zatem polecam obejrzeć coś takiego:

(niestety na FB)

https://www.facebook.com/dominik.janas1 … 158029722/

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,204

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

I to jest niby (ten filmik) merytoryczny glos w dyskusji i nie ma tu histerii? Mogles wybrac 10 innych _lepszych_ merytorycznie filmow anty-pis a wybrales akurat ten. Sprzed paru lat. W sumie bardziej smieszny niz straszny.

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-12-07 18:42:11)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,205

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak uważam - wygląda na autentyczny.


[edit]

Rzeczywiście, jest sprzed kilku lat.
A wybrałem go dlatego, by uzmysłowić szanownym dyskutantom, jak działa PiS.
Każdego, kto się z nimi nie zgadza ignorują lub eliminują (nie fizyczne, mam nadzieję, Blida?)

A z współczesności - dlaczego Prezydent RP nie wykonuje wyroku TK?

tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2015-12-07 21:09:33)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,206

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

thePink napisał/a:

A wybrałem go dlatego, by uzmysłowić szanownym dyskutantom, jak działa PiS.
Każdego, kto się z nimi nie zgadza ignorują lub eliminują (nie fizyczne, mam nadzieję, Blida?)


PiS dziala tak jak kazda partia polityczna - zwolennikow i przeciwnikow stara sie trzymac na dystans. Tutaj w zasadzie nawet to nie ma specjalnie znaczenia bo o ile dobrze widze awanture wywolal jakis 'elektorat' na tym spotkaniu (inna sprawa ze nie wiadomo co to za spotkanie i kto siedzi na widowni - ale domyslam sie ze to tzw 'sekta smolenska'? Moze mi to wszystko objasnisz - w koncu to ty wybrales ten film i pewnie znasz dokladnie zaplecze tego konfliktu ktory sie tam dzieje.)
Generalnie ten filmik nie pokazuje nic, kompletnie, poza dziadkami z rozgrzanymi glowami i jakims odwaznym mlodziencem
A juz na pewno nie pokazuje 'jak dziala pis'


A z Blida to bys sie juz nie wyglupial....

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-12-07 21:32:21)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,207

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Panowie, jakbyście pisali tyle linijek kodu co żujecie flaneli w tym wątku, to mielibyśmy pod dostatkiem dem produkcji scenowych na platformy których to forum dotyczy. I nie mówię tu o tych obywatelskich, tylko sprzętowych :D

Ostatnio edytowany przez skrzyp (2015-12-08 01:05:05)

.: miejsce na twoją reklamę :.

2,208

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

skrzyp napisał/a:

Panowie, jakbyście pisali tyle linijek kodu co żujecie flaneli w tym wątku, to mielibyśmy pod dostatkiem dem produkcji scenowych na platformy których to forum dotyczy. I nie mówię tu o tych obywatelskich, tylko sprzętowych :D

:) :) :)

2,209

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Skrzyp,

+1 :)

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,210

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

Chłopie, nie nadążasz za wydarzeniami politycznymi w naszym kraju. Natomiast co do postawy prezydenta, to zauważ łaskawie, że gdyby przyjął mianowanie 5 sędziów od razu jak nakazuje TK, to w wypadku 2 z nich złamałby konstytucję, co również wskazuje ten sam TK w tym samym oświadczeniu. Na wypadek gdybyś nie wiedział to informuję, że tych 2 sędziów powołanych bezprawnie, byłoby teraz nie do odwołania. Czyli, w swoim oświadczeniu TK de facto nawoływało prezydenta do złamania konstytucji. No i widzisz jakiego pasztetu narobiło PO?

Masz racje nie nadążam...pytanie czy Ty nadążasz za swoimi myślami i tokiem rozumowania
Ostatni wyrok TK, gdybyś nie wiedział, orzeka "iż niekonstytucyjny jest przepis ustawy o TK w zakresie, w jakim był podstawą wyboru przez poprzedni Sejm 2 nowych sędziów TK - w miejsce tych, których kadencja wygasa w grudniu. Wybór pozostałej trójki - w miejsce sędziów, których kadencja minęła w listopadzie - był konstytucyjny." oraz "uznał za niekonstytucyjny przepis ustawy dot. zaprzysięgania sędziów TK przez prezydenta RP - rozumiany inaczej niż jako zobowiązujący go do niezwłocznego zaprzysiężenia sędziów"
W skrócie...PiS tak się paliła robota w rękach po nocy z dokonaniem zmian przed wyrokiem TK, że nie dosyć, że przypalili ten pasztet po PO, to Prezydentowi dzisiaj ulżyło po 6 miesiącach obstrukcji i dodatkowo jeszcze narobił do foremki. Teraz tego "gó...na" już nikt nie ruszy bo zaprzysiężeni są/będą jutro wszyscy wybrani po nocy sędziowie a tych troje jest wybranych ale nie zaprzysiężonych.

2,211

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nadążam jak najbardziej, a że Ty nie nadążasz to już nie moja wina. Nie musisz również mi tłumaczyć, że 3 kandydatów było według TK wybranych legalnie, bo przecież sam to napisałem. Nie raczyłeś się za to odnieść do orzeczenia TK na temat bezzwłocznego zaprzysiężenia sędziów i potencjalnych skutków jakie to ze sobą niesie – pomimo tego, że jeździłeś (i nadal jeździsz) z tego powodu po prezydencie jak po burej suce. Spróbujmy więc jeszcze raz, tym razem łopatologicznie. Odpowiedz z łaski swojej na następujące pytanie.
Wybiegnijmy trochę w przyszłość. Jesteśmy w sytuacji, w której obowiązuje orzeczenie TK o konieczności niezwłocznego zaprzysiężenia kandydatów na sędziów TK wybranych przez Sejm – czyli dokładnie to co właśnie orzekł TK. Jak dotychczas nadążasz? No to jedźmy dalej. Sejmowej większości przychodzi fantazja powołać 1, 2 lub nawet 3 kandydatów na kolejnych sędziów niezgodnie z prawem. Co ma według Ciebie w takiej sytuacji zrobić prezydent, żeby nie złamać prawa? Spróbuj zmierzyć się z tym problemem i podziel się z nami swoimi przemyśleniami, jak jesteś taki kozak.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2015-12-08 19:23:15)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,212

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No i zaczyna się...

http://wyborcza.pl/1,75478,19314136,ata … l#BoxGWImg

tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2015-12-08 20:33:45)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,213

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A co tak konkretnie się zaczyna? Czy poza podawaniem linków średnio związanych z bieżącą dyskusją potrafisz napisać coś więcej niż tylko niedokończone zdanie proste? Pytam, ponieważ taka forma dyskusji to nawet jak na standardy dzisiejszej gimbazy jest żenująco słaba.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,214

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Cóż, jeżeli po przeczytaniu artykułu, do którego podałem link nie wiesz co o co chodzi, to napiszę to wyraźnie:

Zaczyna się bezwzględne tępienie jakiejkolwiek opozycji stalinowskimi metodami.
Tak jak w dzisiejszej Rosji - każdy, kto postawi się Putinowi, marnie kończy.

W pisowskiej Polsce postawienie się władzy nadpremierowi jest niebezpieczne - co jest opisane w artykule, którego nie zrozumiałeś.

tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2015-12-08 22:19:13)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,215

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

... ja czekam na moje 500+pln, szkoda tylko że na zakupy w marketach zostawię 450pln więcej ;)

... zawsze to zostanie 50 na browary :D ... a dzieci jakoś tam przekupię lizakami za zeta na koszt własny ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2,216

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

thePink napisał/a:

Zaczyna się bezwzględne tępienie jakiejkolwiek opozycji stalinowskimi metodami.
Tak jak w dzisiejszej Rosji - każdy, kto postawi się Putinowi, marnie kończy.
tP

To powiadasz, że zaczęły się już w Polsce stalinowskie metody. Aha! W końcu napisałeś coś z „głowy”, a ja nareszcie wiem z kim rozmawiam. Dotychczas w swojej naiwności traktowałem Cię jako poważnego rozmówcę, ale po tej „szarży intelektualnej”, którą w takich bólach spłodziłeś, coś mnie tknęło i przejrzałem ten wątek. Dopiero teraz do mnie dotarło, że Ty jesteś ten gość, który razem z niejakim cpt. Misumaru Tenchi wypisywaliście te tyrady, po których omal nie umarłem ze śmiechu, a potem zjednoczony front walki ze złem napiętnował mnie za nabijanie się z tych głupot. Tym razem to nawet nie będę się z Ciebie śmiał, bo mi Cię po prostu szkoda i drugi raz to już nawet nie wypada. Wybacz mi mój przypływ szczerości, ale jak będę chciał pogadać na takim poziomie, to mój sąsiad ma syna w gimnazjum i to mi w zupełności wystarczy. A tymczasem witamy w segregatorze „dzieci, trolle i lemingi”. Teraz na pewno zapamiętam twój nick.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2015-12-09 01:16:53)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,217

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

Co ma według Ciebie w takiej sytuacji zrobić prezydent, żeby nie złamać prawa? Spróbuj zmierzyć się z tym problemem i podziel się z nami swoimi przemyśleniami, jak jesteś taki kozak.

Proste jak konstrukcja cepa:
Zgłosić sprawę do TK, poczekać na wyrok i do niego się zastosować .... taka jest procedura .... nadążasz  ?
Tak samo Sejmowi nie powinno przyjść do głowy wybranie kolejnych "nadmiarowych" sędziów. Nadążasz ?
Orzeczenie TK jest ostateczne ( Art. 190 ust. 1 Konstytucji RP ), czy Ci się to podoba czy nie, i nawet zwłaszcza Prezydent powinien się stosować do tego wyroku. Nadążasz ?
Zaprzysiężenie sędziów przed wyrokiem TK i dzisiejsze po wyroku jest odrzuceniem orzeczenia TK i złamaniem Konstytucji RP. Nadążasz ?

Można dalej tak łopatologicznie ale widzę, że nie chcesz akceptować reguł Konstytucji RP. Tak jak PiS i Prezydent.

Ale wybiegnijmy dalej myślami skoro z ciebie taki polityczny kozak....
Czy od dziś TK jest już wystarczająco "piskoszerny" ? Już teraz jego decyzje są wystarczająco "poprawne politycznie" i akceptowalne dla obecnej władzy czy dopiero gdy obsadzą resztę ?

Ogólny wniosek jest taki, że "zakapiorek PO", który rządził "na dzielni" trafił na większego "zakapiora PiS", który opanował wszystkie "dzielnie" i dość swobodnie bez żadnych ograniczeń bejsbolem pokazuje kto teraz ma władzę. Z takim argumentem trudno dyskutować.

2,218

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Erupcja emocji, nie poparta logicznym myśleniem. Dokładnie tego oczekiwałem, no i nie zawiodłeś mnie. No to odcedźmy ładunek emocjonalny i spójrzmy co zostaje.

BartoszP napisał/a:

Proste jak konstrukcja cepa:
Zgłosić sprawę do TK, poczekać na wyrok i do niego się zastosować .... taka jest procedura .... nadążasz  ?

Naprawdę aż takie proste? Ale przecież w poście nr 2210 sam cytowałeś wyrok TK, który mówi że:

BartoszP napisał/a:

...oraz "uznał za niekonstytucyjny przepis ustawy dot. zaprzysięgania sędziów TK przez prezydenta RP - rozumiany inaczej niż jako zobowiązujący go do niezwłocznego zaprzysiężenia sędziów"

Czyli według tego orzeczenia TK, prezydent nie może zgłosić sprawy do TK i poczekać aż się TK zbierze i wyda orzeczenie (sprawdź sobie jaki jest w Polsce średni czas oczekiwania na wyroki TK), tylko musi zaprzysiąc sędziów niezwłocznie, a dopiero potem ewentualnie to zaskarżyć. Tak? Czy może nadal nie nadążasz? Żeby było jeszcze „prościej” to znaczenie słowa „niezwłocznie” w terminologii prawniczej jest nieostre.
Jak widać dla niektórych nawet konstrukcja cepa jest zbyt złożona. Nie rozumiesz znaczenia słów na które sam się powołujesz, ale na pocieszenie powiem Ci, że nie jesteś na tym forum osamotniony. Towarzystwo masz doborowe.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2015-12-09 11:45:27)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,219

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Przepraszam za zamieszanie, ale podczas edycji podwoiły, a właściwie potroiły mi się posty. Proszę o usunięcie tych 2 ogryzków.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2015-12-09 11:27:31)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,220

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jak powyżej.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2015-12-09 11:28:02)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,221

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Erupcja emocji...." ...  wyjdź na balkon ochłodzić głowę:

A. Komentujesz a nie czytasz co sam piszesz: "uznał za niekonstytucyjny przepis ustawy dot. zaprzysięgania sędziów TK przez prezydenta RP - rozumiany inaczej niż jako zobowiązujący go do niezwłocznego zaprzysiężenia sędziów"Specjalnie dla Ciebie podkreślam kluczowe części: TK stwierdził, że JEST NIEKONSTYTUCYJNE ROZUMIENIE INACZEJ NIŻ zobowiązujący go do NIEZWŁOCZNEGO ZAPRZYSIĘŻENIA. Tak prościej: niekonstytucyjne jest rozumienie równania 2 + 2 = 4 inaczej niż sumy dającej 4.

B. TK miał wydać wyrok parę godzin po pośpiesznym  zatwierdzeniu "swojaków" przez Prezydenta. Taka polityka faktów dokonanych....taka nowa obiecywana normalność. Przecież można było poczekać na wyrok ... niestety "nam czekać nie kazano" ... że sparafrazuję pewien wiersz.

No i najważniejsze jeśli chodzi o tłumaczenie tobie samemu co sam napisałeś:
"Wybiegnijmy trochę w przyszłość. Jesteśmy w sytuacji, .........No to jedźmy dalej. Sejmowej większości przychodzi fantazja ..... Co ma według Ciebie w takiej sytuacji zrobić prezydent, żeby nie złamać prawa?"
Pytasz co by było gdyby .... ja odpowiadam, że wtedy ... itd.
Odpowiadam na twoje wydumane dywagacje , bo takich przypadków może być milion....
Ty jednak od razu przykładasz moją odpowiedź o hipotetycznej sytuacji do tego co jest teraz czyli sytuacji gdy TK ma wydać wyrok, czyli już skarga jest w TK... PiS + Prezydent szybciutko w nocy zatwierdzają sędziów i "NIE CZEKA NA WYROK". Po prostu ignorują Konstytucję, to co robi TK i stawiają się ponad. Potem mimo wyroku Przydent  zatwierdza ostatniego sędziego. To jest jawne łamanie Konstytucji.

A teraz czekam na twoje kolejne epitety ... typu "tego się spodziewałem", "brak logiki", "mózg używany inaczej", "nauczyłem sie czytać ale nie rozumieć", "zjadacz papki medialnej" ..... spróbuj choć raz napisać coś bez takich wstawek ... już w innym wątku robiłem spis kim jestem i jakie mam poglądy ... chętnie coś dopiszę.

I czekam na odpowiedź czy teraz TK już jest na tyle "swój" czyli "piskoszerny", że wszystkie jego wyroki będą "cacuś-glancuś" i nie będzie ich można negować ? Bo pozostając w twojej logice po co było wybierać i obsadzać "swojaków" jeśli można po prostu ignorować wyroki TK skoro jest to "okrągłostołowe samo zło". Dlaczego tak PiSowi zależy na legitymizacji tego "postkomunistycznego" ciała sądowniczego swoimi ludźmi ? Bądź kreatywny ....

2,222

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jedyny plus jaki widzę po przebrnięciu przez tą chaotyczną ścianę tekstu jest taki, że powoli do Ciebie dociera, że nic w tej zadymie rozpętanej przez PO/PSL + 3 sędziów TK (z prezesem TK na czele) nie jest proste jak cep.
Zamiast wytłuszczać fragmenty orzeczenia TK, przeczytaj je lepiej sam ze zrozumieniem i zastanów się jakie mają konsekwencje. Co do tej hipotetycznej sytuacji to jej wymowa jest taka sama jak w przypadku zaistniałego sporu. Wytłumaczę to jeszcze raz – tym razem ostatni i żebyś się nie czuł skołowany zrobię to na przykładzie już zaistniałym. Jak teraz nie dotrze, to już nie poradzę.
TK orzekł, że 2 z 5 sędziów zostało wybranych niezgodnie z konstytucją, ale jednocześnie orzekł w tym samym orzeczeniu, że prezydent powinien był powołać niezwłocznie wszystkich 5. Czyli de facto zmuszał prezydenta do powołania tych 2 sędziów niezgodnie z konstytucją – ergo zmuszał go do łamania prawa. Problem polega na tym, że tak nielegalnie powołani sędziowie byliby nie do odwołania. Co więcej taka wykładnia TK (który ma bardzo słaby mandat demokratyczny) oznacza, że również na przyszłość prezydent (który ma największy mandat demokratyczny), staje się bezwolną marionetką przymuszoną do akceptowania każdego kandydata przedstawionego przez Sejm, nawet takiego powołanego bezprawnie. Dotarło?
Co do twojego pytania to już wyraziłem, swój pogląd na ten temat w poście nr 2149. Napisałem, że niezgodne z prawem dłubanie przy TK jest słabe - niezależnie kto to robi. Nie zmienia to mojej negatywnej opinii, że TK jest instytucją upolitycznioną, również niezależnie od barw partyjnych. Co do postawy PISu w stosunku do TK, to już dzisiaj wiadomo, że po kompromitacji tej instytucji będzie nowela ustawy o TK. Tyle tylko, że wtedy Ty będziesz kładł się Rejtanem, wrzeszcząc w niebogłosy. I żeby to wiedzieć nie muszę być kreatywny, bo bardziej płochliwego siewcy paniki na tym forum nie ma, no może poza Panem różowym.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2015-12-09 17:59:04)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,223

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Cóż.

Erupcja emocji - to mało powiedziane.

Nie skomentuję słów Pana klasycznego, ponieważ zaczyna osobiste wycieczki - a na tym forum nie ma na to miejsca.
Od tej chwili będę ignorować wszelkie jego wypowiedzi, zaczepki i epitety.

Wygląda na to, że niektóre osoby na naszym forum rozumieją pewne wypowiedzi dosłownie, tu cytat:

https://www.youtube.com/watch?v=lcJ04RegSKo

i traktują je jak świętość, a z takimi ludźmi jakakolwiek merytoryczna dyskusja jest pozbawiona sensu.

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,224

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

TK orzekł, że 2 z 5 sędziów zostało wybranych niezgodnie z konstytucją, ale jednocześnie orzekł w tym samym orzeczeniu, że prezydent powinien był powołać niezwłocznie wszystkich 5. Czyli de facto zmuszał prezydenta do powołania tych 2 sędziów niezgodnie z konstytucją – ergo zmuszał go do łamania prawa.

Tak...tak ... chyba nawet nie czytałeś tego wyroku.... klasycznie ... "nie wiem ale się wypowiem".
Oto wyimek z wyroku z 3 grudnia 2015 .. nie podkreślam, nie pokazuje Ci gdzie jest meritum, z którym twoje wymysły są sprzeczne. Sam znajdziesz.

"
1. Trybunał uznał za niezgodny z konstytucją art. 137 ustawy o TK, w zakresie umożliwiającym Sejmowi poprzedniej kadencji (2011-2015) wybór dwóch sędziów TK w miejsce sędziów, których kadencja upływa odpowiednio 2 i 8 grudnia 2015 r. Za zgodne z konstytucją uznano natomiast przepisy regulujące wybór trzech sędziów wybranych w miejsce sędziów TK, których kadencja upływa 6 listopada 2015 r. Trybunał uznał, że z art. 194 ust. 1 konstytucji wynika obowiązek wyboru sędziego Trybunału przez Sejm tej kadencji, w trakcie której zostało opróżnione stanowisko sędziego Trybunału. Wybór sędziego Trybunału nie może zostać dokonany niejako z góry (przed czasem) w stosunku do stanowisk sędziowskich, które zostaną zwolnione dopiero w trakcie kadencji przyszłego Sejmu. Konsekwencją wyroku TK jest to, że w wypadku dwóch sędziów Trybunału, których kadencja upływa 2 i 8 grudnia 2015 r., podstawa prawna wyboru ich następcy została uznana za niekonstytucyjną. Dalsze postępowanie w sprawie rozpoczęcia przez nich urzędowania ulega zatem zamknięciu. Wątpliwości konstytucyjnych nie budzi zatem podstawa prawna procedury zgłoszenia kandydatów i głosowania przez Sejm w sprawie wyboru trzech sędziów Trybunału, na miejsca sędziów, których kadencja upłynęła 6 listopada 2015 r. Wyboru tego dokonał Sejm tej kadencji, w trakcie której zostało opróżnione stanowisko.
2. Trybunał uznał ponadto, że art. 21 ust. 1 ustawy o TK, dotyczący ślubowania składanego przez nowo wybranego sędziego TK wobec Prezydenta, nakłada na głowę państwa obowiązek niezwłocznego odebrania takiego ślubowania.Jakiekolwiek inne sposoby rozumienia tego przepisu są zaś niekonstytucyjne. Prezydent nie jest organem dokonującym wyboru sędziów Trybunału. Konstytucja w ogóle nie przewiduje jego udziału w procesie obsadzania stanowisk sędziowskich w Trybunale. Przepisy ustawy nie mogą być zatem rozumiane w taki sposób, że przyznają kompetencje kreacyjne głowie państwa. Prezydent nie może swoim działaniem uniemożliwiać rozpoczęcia funkcji urzędowej sędziemu TK, który został uprzednio wybrany przez Sejm na podstawie art. 194 ust. 1 konstytucji. Konstytucja nie przewiduje możliwości odmowy przyjęcia ślubowania od nowo wybranego sędziego TK, a ewentualne wątpliwości głowy państwa co do konstytucyjności przepisów prawa, na podstawie których doszło do wyboru sędziów TK, mogą być oceniane wyłącznie przez Trybunał Konstytucyjny. Odebranie ślubowania od nowo wybranych sędziów TK jest ustawowym obowiązkiem Prezydenta. Ślubowanie umożliwia rozpoczęcie wykonywania funkcji urzędowej przez sędziego TK wybranego przez Sejm, a także służy zapewnieniu ciągłości wykonywania kompetencji przez Trybunał. Brak przepisów ustawowych precyzujących termin na odebranie ślubowania musi być rozumiany w ten sposób, że Prezydent swój obowiązek ma zrealizować niezwłocznie."

P.S.
Miałeś się powstrzymać od personalnych epitetów w wypowiedzi.
Ułatwię Ci zadanie...szkoły kończyłem za komuny, widziałem czekolady w sklepie za Gierka i ocet w stanie wojennym, widziałem jak pani Szczepkowska obaliła komunizm, ale widzę też jak niszczona jest dziś demokracja przez tych, którzy sami o nią walczyli przed trzydziestu-, czterdziestu- laty. Dane jest mi żyć w ciekawych czasach. Będzie co opowiadać wnukom.

2,225

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No bardzo się cieszę, że zestawiłeś te teksty. Nie podkreślasz i nie pokazujesz gdzie moja wypowiedź jest sprzeczna z tym orzeczeniem, bo po prostu nie jest. Jeżeli uważasz inaczej to śmiało wykaż mi gdzie, tylko zastanów się zanim coś napiszesz, bo potem znowu będziesz mi zarzucał, że przykładam twoją hipotetyczną wypowiedź do tego co jest obecnie. Także naprzód, nie oszczędzaj mnie. A tak przy okazji, to ja kończyłem szkoły na przełomie komuny i początków transformacji. Z tego powodu Gierkowskie czekolady pamiętam słabo, za to ocet na pustych pułkach wbił mi się w pamięć do końca życia. W pełni zgadzam się z tym, że to były bardzo ciekawe czasy, jednak w odróżnieniu od Ciebie nie widzę dzisiaj oznak niszczenia demokracji.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.