151

Odp: Rapidus - dyskusja

Pin napisał/a:

90% programów napisanych jest tak, że nie ma dlań różnicy, czy będzie to stacja, czy hdd.

ale gry to nie programy uzytkowe. gry byly wydawane a czesto pisane tak, zeby nie mozna ich bylo skopiowac czy uruchomic z innego nosnika np. gry na karcie czy na dyskietkach - dopiero piraci uzdatniali je do dzialania z magnetofnu czy flopka...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

152

Odp: Rapidus - dyskusja

I chwała Piratom za to, bo to znowu potwierdza tezę, że jak się chce to można ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

153

Odp: Rapidus - dyskusja

oficjalnie potwierdzam - batch testowy DZIALA

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

154

Odp: Rapidus - dyskusja

A kiedy rapidusik trafi do sprzedaży?

155

Odp: Rapidus - dyskusja

od strony hardware jestesmy z PASIEM ready..

od strony softu - jesze troche ;-)

brakuje jeszcze drobnicy do pelnego szczescia :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

156

Odp: Rapidus - dyskusja

...i dlatego zachęcam do motywowania naszych dzielnych "pionierów" oprogramowania dla Rapidusa.
Ja pierwszy: chłopaki - dacie radę! Bez was to nie będzie tym, czym może być ;).

157

Odp: Rapidus - dyskusja

No dobra - flaszka magicznego specyfiku dla Lotharka (już on wie jakiego) jak sprzęt do mnie dotrze. Chociaż z drugiej strony mam obawy czy to na pewno jest pozytywna motywacja ;)

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

158

Odp: Rapidus - dyskusja

@Jenot. Tylko nie wysyłaj mu wcześniej bo będzie tragedia !!!:)

.

159

Odp: Rapidus - dyskusja

Czy Rapidus może czymś sterować podobnie jak Ultimate 1MB? Chodzi mi o ewentualne wykorzystanie U-Switchy (bo już się doliczyłem, że do U1MB 4 sztuki).

160

Odp: Rapidus - dyskusja

Rapidus nie daje takich możliwości.

161

Odp: Rapidus - dyskusja

Draco......Przyjaciuelu - robota czeka, a ludziska na rapidusa...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

162

Odp: Rapidus - dyskusja

Dobrze gada dać mu wódki!

163

Odp: Rapidus - dyskusja

Chcemy rapidusa !!!.... uwolnić rapidusa !!!

.

164

Odp: Rapidus - dyskusja

Przydało by się jeszcze coś innego przy okazji. Możliwość modyfikacji menu U1MB, bo owe ustrojstwo przyda się w przypadku Rapidusa jako słicz ON/OFF. .. chyba, że pojawi się jakiś "bios" w Rapidusie ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

165

Odp: Rapidus - dyskusja

Robi się, robi. Tylko jak pisałem, mam b. mało czasu, więc idzie wolno. Cierpliwości.

KMK
? HEX$(6670358)

166

Odp: Rapidus - dyskusja

Dzięki Draco udało się uruchomić tryb pracy równoległej, w którym działają naraz oba procesory. 816 uruchamia 6502 mając wciąż pełną kontrolę nad magistralą Atari. Powstał krótki, testowy programik, który odpala 6502 i przełącza 816 w tryb oczekiwania na kombinację klawiszy shift+ctrl+esc. Gdy 816 wykryje, że użytkownik to nacisnął, zatrzymuje 6502.

Szybka demonstracja:
https://youtu.be/b3RnBYsa_9M

Rapidusy, które są już w "polu" wymagają przeprogramowania układu cpld. Na razie jednak jest to jeszcze wszystko testowane.

167

Odp: Rapidus - dyskusja

Ewentualne przeprogramowanie cpld przez użytkowników nie będzie możliwe bez jtaga i paczki z xilinxa?
To oczywiście oznacza, że na działanie lotharka z lutownicą w ręku trzeba będzie jeszcze poczekać?

168

Odp: Rapidus - dyskusja

CPLD wymaga zewnętrznego programatora. Nie przewiduję jednak sytuacji, by użytkownik sam sobie przy tym dłubał.

169

Odp: Rapidus - dyskusja

A ten tego tak się zapytam...:
-czy na gwiazdkę tego roku rzucą Rapidus-y...?

170

Odp: Rapidus - dyskusja

właśnie...

.

171

Odp: Rapidus - dyskusja

status :

PCB lada dzien beda gotowe
czesci - w drodze
tworcy hardwaru i softwaru ( dracos, bios) - dogadani


ostro walcze ale tu nie ma mowy o pospiechu

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

172

Odp: Rapidus - dyskusja

I to jest bardzo dobra wiadomość...!

173

Odp: Rapidus - dyskusja

Uwaga.

po przeliczeniu wszytskiego w lewo i w prawo...uzwgledniajac wieloletnia prace PASIA  i DRACA (bios, dracos..) prosze o informacje kto bedzie zainteresowany RAPIDUSEM



ps.2 - wlasciciele ULTIMATE + SIDE sa proszeni o auktualizacje :  http://lotharek.pl/cms/menadzer_plikow/ … elease.zip

Ostatnio edytowany przez lotharek (2015-12-16 11:09:54)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

174

Odp: Rapidus - dyskusja

Ja jestem,bez FV.

175

Odp: Rapidus - dyskusja

Ja też bez FV. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie