Temat: Stare firmy, stare sprzęty

Witam !
Wczoraj wymieniałem się poglądami z Artik-iem i Piter-em. Właśnie do napisania tego postu zainspirował mnie Piter, a utwierdził w słuszności Artik. Forum skupia dużą grupę ludzi zajmującą się sprzętami vintage-owymi, często jakieś urządzenie z przeszłości już nie produkowane jest obiektem pożądania - karta graficzna, jakiś kontroler np. ICD, czy też jak w moim przypadku MIDEX+. Pomyślałem nad możliwością zdobywania kontaktów do tych firm, ludzi i możliwości napisania do nich - wzorem korespondencji Piter-a ze STEINBERG-iem. Jeżeli komuś udało się coś w ten sposób załatwić może niech da znać. Może stworzyć taką listę sprzętu top poszukiwanego i próbować zdobyć schematy, pliki wsadowe, soft itp. Pojedynczy delikwent raczej nic nie załatwi, ale już jako forum może się coś takiego udać. Pewnie Ameryki nie odkryłem i wpadł już ktoś na to.

2

Odp: Stare firmy, stare sprzęty

słuszna koncepcja.
swoją drogą ciekawe że tyle lat po zamknięciu się /|\ nikt nie wpadł na pomysł zrobienia schematów tego typu sprzętów.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: Stare firmy, stare sprzęty

Dokładnie, z tym że schemat to dopiero początek może się okazać i pewnie tak jest, że układów typowo dedykowanych już nie ma. Mnie bardzo interesuje tematyka midi w ST. Może zacząć od firmy STEINBERG i MIDEX-a ponieważ ja go potrzebuję "na wczoraj" no i ta firma udostępniła za darmo program CUBASE na swoim serwerze - pozostaje jeszcze tylko sprawa klucza. Może ktoś przerabiał już ten temat.

4

Odp: Stare firmy, stare sprzęty

temat klucza był parę lat temu przerabiany na Atari-Forum. Układ został rozpracowany ale wątek ucichł.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org