26

Odp: Playstation 1

Jeśli masz dostatecznie starą wersję PSX to dokup sobie PSIO i płyty nie będą ci potrzebne. :)

http://www.retrogamenetwork.com/2013/06 … aystation/

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

27

Odp: Playstation 1

LOOOLLL - tzn mam starszą wersję konsoli z tym portem rozszerzeń, więc to nie problem

Problemem będzie zapewne dostępność "PSIO", bo z czego czytam po sieci to projekt nie jest chyba jeszcze ukończony...

No i jaka cena tego...

Chyba, że Lotharek wyprodukuje takie cóś, chętnych by pewnie było na to niemało ;)-


EDIT:

Fajne to:

https://www.youtube.com/watch?v=CbNEmO3qClo

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-12-19 12:13:43)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

28

Odp: Playstation 1

Rozwiązanie z plikami MP3 okazało się oczywiście banałem. Konwertujemy plik MP3 do 44100Hz WAV, oraz zmieniamy w *.CUE nazwę pliku z danymi audio, np:

FILE RUNKKARI.ISO BINARY
  TRACK 01 MODE2/2352
    INDEX 01 00:00:00
FILE RUNKKARI.MP3 MP3
  TRACK 02 AUDIO
    PREGAP 00:02:00
    INDEX 01 00:00:00

na:

FILE RUNKKARI.ISO BINARY
  TRACK 01 MODE2/2352
    INDEX 01 00:00:00
FILE "RUNKKARI.WAV" WAVE
  TRACK 02 AUDIO
    PREGAP 00:02:00
    INDEX 01 00:00:00
ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

29

Odp: Playstation 1

Hmmm - dziwne. Latem było kilka sztuk PSIO na brytyjskim Amazon po 10 czy 20 funtów (nie pamiętam). A że nie miałem wtedy czasu się tym bawić to pomyślałem że kupię jak będę miał czas, a teraz nie ma. buuu ;(

Ostatnio edytowany przez ZbyniuR (2015-12-19 16:28:55)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

30

Odp: Playstation 1

Wysyłam zapytanie do autora.

Sprawa druga - nie mogę sobie poradzić z tym:

http://www.pouet.net/prod.php?which=133

Wygląda to jak większość dem, czyli obraz ISO, dane WAV, jest nawet opis w pliku jak to wypalić. Jednakże owy program do wypalania płyt nie bardzo chce działać na ikspeku, a po wypaleniu płyty alkoholem zapis jest nieczytelny.

Oprócz tego nie bardzo wiem jak ruszyć produkcje, które mają po prostu EXE dla PSX'a...

EDIT:

10, czy 20 funtów to nawet przystępna cena w sumie ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-12-19 18:51:32)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

31

Odp: Playstation 1

Z tego co wiem, to ten port służył do Action Replaya też, więc podejrzewam że ma bezpośredni dostęp do pamięci. Można go też podłączyć do komputera, ale działa to tylko z developerskimi wersjami "Net Yaroze" dla niezależnych developerów / pasjonatów. Takie niebieskie i rzadkie. Nie mylić z devkitami.

Chyba, że po prostu to był "chłyt marketingoły" i niebieskie konsole nie mają żadnych magicznych mocy poza dostarczonym kablem i płytką z SDK w pudełku. Nie wypowiem się, bo nie miałem.

.: miejsce na twoją reklamę :.

32

Odp: Playstation 1

Jednak mała poprawka. Niestety PSIO nie jest wcale takie tanie. W przeliczeniu, to koszt około... uwaga: 425pln. Pozostanę więc na razie przy płytach CD...

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

33

Odp: Playstation 1

Nie tylko PSIO jest na rynku, przez 20 lat na pewno musieli sobie radzić na wiele sposobów :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

34

Odp: Playstation 1

jakiś przykład? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

35

Odp: Playstation 1

Z tego co szukam, to aktualnie jest PSIO, ale jestem absolutnie pewien, że musi być co najmniej jeszcze parę opcji na odpalanie "kopii zapasowych", po prostu nie wierzę, że nic w tej materii nie wymyślili :D

.: miejsce na twoją reklamę :.

36

Odp: Playstation 1

A ja się zastanawiam czemu jeszcze nikt nie zrobił czegoś takiego jak HxC/Gotek ale do zastąpienia napędów CD. Karta SD i złącze jakim się normalnie przypina CD, plus soft który emuluje na nim odpowiednie sygnały. Tzn do PSX, bo do zwykłego IDE to raczej się stosuje w pełni programowe rozwiązania wirtualnych napędów.

A może ktoś coś słyszał o czymś takim?

Ostatnio edytowany przez ZbyniuR (2015-12-20 12:53:29)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

37

Odp: Playstation 1

No właśnie też mnie to dziwi - niemożliwe, żeby na tak popularny sprzęt nikt nie zrobił niczego w tym stylu, poza PSIO (które jest dość nowe). No po prostu się we łbie nie mieści.

.: miejsce na twoją reklamę :.

38

Odp: Playstation 1

Moze orginalne PSX i gry sa jeszcze na tyle latwo dostepne i tanie ze nikt o tym nie mysli. Bardziej by sie przydal emulator napedu CD do Jaguara.

39

Odp: Playstation 1

Ano faktycznie PSX jest o 10 lat młodsze od Amigi, ST czy CPC, więc może zwyczajnie wystarczy nieco poczekać by ci co nasiąkali nim za dzieciaka znudzili się współczesnymi wynalazkami i zatęsknili do dzieciństwa, a wtedy się coś takiego pojawi. :)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.